کد خبر : 91322
/ 09:47

کاهش قیمت لوازم خانگی در بازار مشهد

به علت افزایش قیمت لوازم خانگی و کاهش خرید مردم، فروشندگان قیمت را تا 15 درصد کاهش داده اند و برخی نیز آنها را زیر قیمت مصوب می فروشند.

کاهش قیمت لوازم خانگی در بازار مشهد

به گزارش  شهرآراآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی مشهد گفت: رکود بازار باعث شد سه شرکت تولیدی لوازمکاهش قیمت لوازم خانگی در بازار مشهد خانگی در مشهد قیمت ها را کاهش دهند تا شاید لوازم خانگی آنها به فروش برسد.

رضا رزقیان مقدم افزود: با کاهش توان خرید مردم و اشباع بازار از لوازم خانگی  داخلی و خارجی، فروشندگان با پرهیز از گران فروشی تلاش می کنند با کاهش قیمت ها و برگزاری جشنواره های فروش، جنس خود را بفروشند.

وی گفت: 30 درصد از لوازم خانگی که در این شهر به فروش می رسد، مربوط به نمایندگی های برندهای خارجی و باقی آنها تولیدات داخلی است که از نظر خدمات پس از فروش و کیفیت، مشابه تولیدات خارجی است.

رزقیان مقدم گفت: فروشندگان دیگر قادر به احتکار یا امتناع از فروش لوازم خانگی که به قیمت های قبلی خریداری کرده بودند، نیستند زیرا بازرسان اتحادیه و سازمان صنعت، معدن و تجارت به شدت این موضوع را تحت نظارت قرار داده اند.

به گفته وی، فروشندگانی که انبار ذخیره لوازم خانگی دارند، در صورتی که انبار خود را در سامانه جامع انبارهای کشور ثبت نکرده باشند، انبار آنها به عنوان انبار احتکار کالا محسوب شده و طبق قانون با آنان برخورد می شود.

تمرکز فروش لوازم خانگی در مشهد در مجتمع تجاری اطلس، مجتمع تجاری امیر، سرای بلور، خیابان امام رضا (ع) و خیابان سناباد است و 900 واحد صنفی از این اتحادیه پروانه کسب دریافت کرده اند.

در پی نوسانات نرخ ارز و رکود بازار، از ابتدای امسال تاکنون 70 واحد فروش لوازم خانگی در مشهد پروانه کسب خود را باطل کرده اند 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی