کد خبر : 91419
/ 08:11

قیمت طلا همچنان کاهش می‌یابد

در شرایطی که گرانی بسیاری از اقلام و کالاها در آستانه شب یلدا امان مردم را از گرانی بریده‌ است، قیمت طلا آرام‌آرام و در نتیجه کاهش نرخ ارز روند نزولی به خود گرفته است.

قیمت طلا همچنان کاهش می‌یابد

 

البته این کاهش‌هنوز تا جایی ادامه نیافته است که قدرت خرید ضعیف‌شده مردم به ماه‌های قبل از گرانی نزدیک شود، اما رئیس اتحادیه طلا، جواهر و نقره مشهد می‌گوید اگر تزریق ارز از سوی بانک مرکزی ادامه پیدا کند، کاهش هرچه بیشتر نرخ طلا نیز دور از ذهن نیست.

به گزارش شهرآرا باقر معبودی‌نژاد در این خصوص به شهرآرا گفت: قیمت طلا بستگی مستقیم به قیمت ارز دارد. اگر روند تزریق ارز از سوی بانک مرکزی به بازار ادامه پیدا کند تا حدی که نیازهای بازار پوشش داده شود و عرضه بیشتر از تقاضا باشد، شاهد کاهش بیشتر قیمت طلا تا زیر ٣٠٠ هزار تومان نیز خواهیم بود وی با بیان اینکه در ماه‌های گذشته بسیاری از کارگاه‌های تولیدی طلا، جواهر و نقره و فروشندگان طلا به خاطر نوسانات شدید قیمت طلا و سکه بسیار متضرر شده‌اند، گفت: در این ماه‌ها در عین حال که قدرت خرید مردم کاهش یافته بود، با افزایش قیمت طلا نیز رغبتی برای خرید طلا وجود نداشت. اما شب یلدای امسال مصادف شده است با ماه‌های ربیع و ایام جشن و سرور به همین دلیل بازار اندکی رونق پیدا کرده و از کسادی و رکود ماه‌های گذشته خارج شده است.

معبودی‌نژاد اضافه کرد: قیمت طلا در شب یلدا افزایش پیدا نخواهد کرد، چون قیمت جهانی کاهش پیدا کرده است و ورود طلا نیز به کشور آزاد است، بنابراین در صورتی که در کشور طلا افزایش قیمت پیدا کند کاهش قیمت جهانی نوسانات قیمتی در داخل را از بین خواهد برد. وی ادامه داد: در ٢ روز گذشته قیمت انس جهانی طلا که در هفته‌های گذشته افزایش یافته بود رو به کاهش گذاشت. در کشور نیز با کاهش قیمت ارز، قیمت طلا و سکه نیز کاهش پیدا کرد و قیمت سکه تا ٣ میلیون و ۶۵٠ هزار تومان و دلار تا ١٠ هزار و ۵٠٠ تومان رسید. همچنین قیمت هر گرم طلای ١٨ عیار به طور میانگین به ٣٢٠ هزار تومان رسید.

وی با اشاره به نظارت‌های ویژه این اتحادیه در آستانه شب یلدا نیز تأکید کرد: نظارت مستقیم بازرسان اتحادیه در سطح بازار ما از یک ماه گذشته تاکنون به صورت مستمر در سطح بازار ادامه داشته است. به گفته رئیس اتحادیه طلا، جواهر و نقره مشهد، بیشترین تخلف طلافروشان در ماه‌های گذشته گران‌فروشی بوده است. وی دراین‌باره افزود: نوسانات شدید طلا در مقطع‌های زمانی خاص موجب سوءاستفاده برخی از طلافروشان شده بود و این افراد تابلوهای قیمت را به موقع عوض نمی‌‌کردند. چنانکه در ٣ هفته گذشته بیش از ۶٠ شکایت در این حوزه به اتحادیه ارسال شده است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی