کد خبر : 91427
/ 08:30

قتل همسر ١٠روز پس از زایمان

آخر هفته گذشته مشهد آبستن چندین حادثه و جنایت بود که به جان باختن ۴شهروند منجر شد

قتل همسر ١٠روز پس از زایمان

شهرآرا آنلاین - کشف جسد نیمه‌سوخته زن جوان، نزاع مرگ‌بار رانندگان ٢خودرو سواری و کامیون، فوت یک مقنی در چاه و مرگ وحشتناک مرد صافکار در مغازه‌اش آخر هفته مرگ‌باری را برای مشهد رقم زد.

 

به گزارش شهرآرا، چهارشنبه و پنجشنبه‌ هفته‌ای که گذشت توأم با حوادث تلخی بود که در قاب خاطره چند خانواده مشهدی به تلخی نقش بست و آن‌ها را تا سال‌های سال داغدار کرد. در این حوادث مادری جوان طی یک درگیری پیش‌پا‌افتاده به قتل رسید و پسر‌بچه‌ ده‌روزه‌اش را تنها گذاشت و پدری پنجاه‌وپنج ساله برای حمایت از پسر عصبانی‌اش جانش را از دست داد و به دیار باقی شتافت. همچنین فوت یک مقنی و یک صافکار خودروهای سواری از دیگر حوادثی بود که موجب بی‌سرپرست شدن چند خانواده مشهدی شد.

 

پرده اول: قتل به دست پدر

شامگاه چهارشنبه بیست‌و‌یکم آذر بود که تماس تلفنی فردی ناشناس سرآغاز یک ماجرای جنایی در مشهد شد. فرد ناشناس که مردی جوان بود و نمی‌خواست هویتش فاش شود حدود ساعت ١٩:٣٠‌با مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠تماس گرفت و از کشف جسد یک زن در حاشیه بولوار نماز خبر داد.

با اعلام این خبر طولی نکشید که پای عوامل انتظامی از نزدیک‌ترین کلانتری به صحنه این حادثه باز شد و نور قرمز چراغ‌گردان خودرو پلیس، رنگ صحنه این حادثه و محیط اطرافش را سرخ‌تر کرد. با تأیید این خبر از سوی مأموران پلیس، گزارش کشف جسد زن جوان بلافاصله به مقام قضایی اعلام شد و پرونده با طرح فرضیه قتل بُعد جنایی به خود گرفت.

عقربه‌های ماشین زمان، ساعت ٢٠را نشان می‌داد که بازپرس احمدی‌نژاد به همراه گروه جنایی‌اش در صحنه حاضر شدند و برای جلوگیری از فوت وقت و فرار قاتل تحقیقات خود را آغاز کردند.

در همان ابتدا این فرضیه که ممکن است شخص تماس گیرنده، متهم اصلی پرونده باشد، دستور شناسایی این فرد صادر شد که ردگیری شماره تماس مشخص کرد فرد ناشناس از تلفن عمومی با پلیس تماس گرفته است.

کارآگاهان پلیس آگاهی با اینکه در اولین دقایق تحقیقاتشان با در بسته مواجه شده بودند، دست از بررسی‌های خود نکشیدند و وارد مرحله دوم عملیات شدند و به شناسایی هویت متوفی پرداختند.

از سوی دیگر مقام قضایی به همراه کارشناسان پزشکی قانونی مشغول بررسی اولیه جسد بودند که مشاهده کردند بدن زن جوان از طریق آتش‌سوزی عامدانه سوخته است. آثار جراحت شدید در ناحیه سر وی حاکی از آن بود که فرد مهاجم با شیئی سخت به سر متوفی ضربه وارد کرده است. با این حال جسد به دستور مقام‌قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و تحت بررسی کارشناسان این سازمان قرار گرفت.

تحقیقات کارآگاهان ادامه داشت تا اینکه هویت متوفی برملا و مشخص شد او به تازگی فرزندی به دنیا آورده است. با شناسایی هویت متوفی دستور بررسی این مطلب که «آیا به تازگی خبر مفقودی از سوی خانواده‌اش به پلیس اعلام شده؟» از سوی بازپرس جنایی دادسرای مشهد داده شد و گروه رسیدگی‌کننده به بررسی آن پرداخت. در پی این تحقیقات مشخص شد ٢روز پیش شوهر متوفی با پلیس تماس گرفته و خبر گم شدن همسرش را اعلام کرده است.

همین سرنخ موجب شد تا مأموران به سراغ همسر متوفی بروند و به راز این قتل پی ببرند. اظهارات ضد و نقیض مرد چهل‌ساله و آثار خون بر روی قنداق فرزند ده‌روزه‌اش ظن کارآگاهان پلیس را بر آن داشت که وی در این قتل نقش داشته است از این رو مرد جوان بازداشت و به مقر پلیس آگاهی منتقل شد.

کلاف ابهامات این پرونده همچنان در‌هم پیچیده شده بود که گزارش پزشکی قانونی اعلام و مشخص شد، متوفی زنی سی‌وچهارساله و ٢روز از فوت وی گذشته است. با توجه به زخم تازه متوفی ناشی از عمل سزارین، این نکته مشهود بود که وی به تازگی فرزندی به دنیا آورده است. علاوه بر این آثار جراحت بر روی سر این زن جوان از ضربه شیئی سخت به سرش حکایت داشت که به واسطه این ضربه جمجمه وی شکسته و موجب خون‌ریزی مغزی و مرگ او شده بود.

شوهر متوفی که تحت بازجویی پلیس قرار داشت، پرده از راز جنایتی که مرتکب شده بود برداشت و اعلام کرد که همسرش را در پی یک جر و بحث ساده هنگامی که هر دو داخل خودرو بوده‌اند، به قتل رسانده است. متهم بیان کرد: «‌شامگاه دوشنبه گذشته بود. پسرمان که تازه به دنیا آمده بود را به دکتر برده بودیم. در راه برگشت جر و بحثمان شد. پسرم بر روی پاهای همسرم قرار داشت که با قفل پدال ضربه‌ای به سر همسرم زدم. نمی‌خواستم او را بکشم. به واسطه این ضربه از حال رفت. چند بار تکانش دادم اما واکنش نشان نمی‌داد. پسرم گریه می‌کرد و نمی‌دانستم باید چه کار کنم. به سمت کوه‌های منطقه آباد‌گران رفتم و جسد را در حاشیه جاده انداختم و مقداری ژله آتش‌زا بر روی جسد همسرم ریختم و او را به آتش کشیدم و سپس متواری شده و به خانه برگشتم. دختر ١٠ساله‌مان سراغ مادرش را گرفت که به او گفتم مادرش جایی است و امشب به خانه نمی‌آید.»

با اعترافات تکان‌دهنده مرد سنگدل تحقیقات دیگری از خانواده وی که در شب حادثه در منزل او بودند، به عمل آمد که خواهر متهم بیان کرد: «آن شب برادرم که خیلی عصبانی بود بدون همسرش به خانه برگشت. قنداق پسر ده وزه‌اش که آثار خون بر رویش بود را به من داد. وقتی سراغ همسرش را گرفتم گفت که در مسیر، دعوایشان شده و همسرش رفته است. آن شب شک کردم اما نه اینکه برادرم همسرش را کشته باشد.»

با دستگیری متهم و اظهارات صریح او به قتل همسرش این پرونده در روند پیگیری‌های قضایی قرار گرفت.

 

پرده دوم: دعوای دسته‌جمعی

ظهر روز پنجشنبه صدای ترمز شدید یک خودرو سواری پراید و پیچیدنش در مقابل یک خودرو سنگین، نظر رهگذران و کسبه بولوار هدایت را به خود جلب کرد.

راننده جوان پراید که از رفتار راننده کامیون به شدت عصبانی بود، از خودرو سواری‌اش پیاده شد و در مقابل کامیون ایستاد. راننده کامیون نیز که می‌خواست درس ادبی به راننده پراید بدهد از خودرو خود پیاده شد و نزاعی بین آن‌ها در‌گرفت.

پدران میان‌سال ٢ راننده جوان که زمان این حادثه در کنار فرزندان خود بودند، از خودرو پراید و کامیون پیاده شدند و پا به این درگیری گذاشتند و این مرد پنجاه‌وپنج و شصت‌ساله به جای اینکه آتش درگیری را فرو نشانند، خود آتش‌بیار معرکه شدند.

ماجرای این درگیری زمانی بوی مرگ گرفت که پای راکب یک موتور‌سیکلت به این درگیری باز شد. راکب موتور که گویا برای میانجیگری وارد این درگیری شده بود از سوی پدر راننده پراید مورد برخورد قرار گرفت. در این میان راکب قوی‌هیکل موتورسیکلت به قصد آرام کردن این مرد پنجاه‌وپنج ساله یقه پیراهن او را گرفت تا آرامش کند که یک‌باره این فرد بی‌هوش شد و برروی زمین افتاد.

راننده پراید با مشاهده این صحنه دست از دعوا کشید و خود را به پدرش رساند و موضوع به اورژانس اعلام شد. پس از حضور عوامل امدادی در محل حادثه بدن نیمه‌جان مرد پنجاه‌وپنج ساله به بیمارستان منتقل شد که متأسفانه بخت با وی یار نبود و او جانش را از دست داد.

با اعلام این حادثه به مقام قضایی، پای بازپرس احمدی‌نژاد به این پرونده نیز باز شد و جسد برای بررسی علت دقیق فوت به پزشکی قانونی انتقال یافت. با توجه به اینکه به غیر از یک اثر کبودی بر روی صورت متوفی، هیچ آثار دیگری وجود نداشت، دختر او مدعی شد پدرش قبل از این درگیری با فردی دیگر درگیر شده که از ناحیه صورت مورد ضربه قرار گرفته است. گزارش اولیه پزشکان بیمارستان نیز از این موضوع حکایت داشت که ممکن است متوفی به واسطه سکته قلبی ناشی از هیجانات و استرس‌های وارده این دعوا، جان باخته است.

با توجه به اینکه فوت مرد پنجاه‌وپنج ساله در هاله‌ای از ابهام قرار داشت، دستور شناسایی و دستگیری موتور‌سوار فراری صادر شد و تحقیقات در این‌باره جریان پیدا کرد.

 

پرده سوم: مرگ در اعماق زمین

هنوز زمانی از گزارش فوت مرد پنجاه‌وپنج ساله در درگیری بولوار هدایت مشهد نگذشته بود که خبر جان باختن فردی در اطراف مشهد از سوی عوامل امدادی به بازپرس ویژه قتل دادسرای مشهد اعلام شد.

با اعلام این خبر گروهی از عوامل انتظامی با دستور قاضی احمدی‌نژاد راهی محل شدند و به بررسی‌های اولیه صحنه حادثه پرداختند. گزارش اولیه این حادثه حاکی از آن بود که فردی در یک چاه آب به عمق ١۵٠متر سقوط کرده است. متوفی که یک مقنی پنجاه‌ساله است به علتی نامعلوم داخل این چاه عمیق سقوط کرده بود که به دلیل شدت صدمات وارده قبل از رسیدن امدادگران جان باخته بود. جسد با دستور قاضی احمدی‌نژاد تحویل عوامل اورژانس شد و به پزشکی قانونی انتقال یافت.

 

پرده آخر: آخرین تعمیر

آخرین پرده از حوادث آخر هفته گذشته در بولوار حر واقع در منطقه قلعه‌ساختمان رخ داد که یک صافکار خودروهای سواری حین انجام کار فوت کرده بود. بر اساس گزارش مأموران امدادی حاضر در محل حادثه، متوفی مشغول تعمیر یک دستگاه خودرو پراید بوده که دچار این حادثه شده است.

﷯متوفی که سی‌وپنج سال دارد در حالی که چرخ‌های جلوی سواری پراید را باز و جک را نیز جایگزین آن کرده بود به زیر خودرو می‌رود که ناگهان جک از زیر خودرو خارج و بر روی سر وی سقوط می‌کند که شدت ضربه و فشار وارده جان این تعمیرکار خودرو را در دم می‌گیرد. با دستور مقام  قضایی جسد به پزشکی قانونی منتقل می‌شود.

 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظرات شما
رهگذر
19:45 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

قاضی احمدی‌نژاد اینجا
قاضی احمدی‌نژاداون جا
قاضی احمدی‌نژاد همه جا

زنده بادقاضی احمدی‌نژاد
مردخستگی ناپذیر

نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی