کد خبر : 91970
/ 05:55

کشف‌رود‌توس، رودپارک می‌شود

سند راهبردی توس تا ٢هفته آینده به کمیسیون ماده ۵ ارسال می‌شود

کشف‌رود‌توس، رودپارک می‌شود

شهرآرا آنلاین - زهرا اسکندریان - دیروز شهردار مشهد برای چندمین بار صبح زود خود را از آرامگاه فردوسی شروع کرد و آن‌طور که مطرح شده این قرارهای کاری در توس و آرامگاه فردوسی قرار است به اجرای ٣پروژه مختلف در این مجموعه ختم شود.

محمدرضا کلایی در این بازدید بر تدوین راهبرد عمرانی و گردشگری محدوده منفصل شهری توس تاکید کرد و گفت که باید طرح تفصیلی که در فراز و نشیب بروکراسی اداری قرار دارد هر چه سریع‌تر نهایی و عملیاتی شود.

اوهمچنین اضافه کرد: راهبردها باید با محوریت منطقه درباره جذب و ماندگاری گردشگر تدوین و تبدیل به سناریوهای عملیاتی شود. با نوآوری، ابتکار و خلاقیت در ایجاد جذابیت‌های زیارتی و توریستی از سوی همه نهادهای ذی‌ربط، زائران و گردشگران عید نوروز سال‌٩٨ را باید متفاوت و پرشور ببینند.

او با بیان اینکه انسجام و تعامل با میراث فرهنگی در پروژه پیشخوان آرامگاه فردوسی بسیار مطلوب است، ادامه داد: باید این همراهی و همکاری در مجموع عرصه شهرتاریخی توس گسترش یابد.

«٣پروژه در حال حاضر از سوی مشاوران در حال آماده‌سازی است تا برای انجام توافقات با میراث فرهنگی و دیگر دستگاه‌ها تهیه شود.» این را هم رئیس کمیسیون توس شورای شهر مشهد به شهرآرا گفت و ادامه داد: پروژه پردیس، معبر جلوخان تا کهن‌دژ و رودپارک پروژه‌های در حال طراحی هستند که برای برخی از آن‌ها از سوی میراث فرهنگی مشاور گرفته شده است. شهردار مشهد نیز تاکید ویژه‌ای برای این پروژه‌ها دارد و برای تعدادی از مدیران خود مأموریت‌هایی تعریف کرده است تا این پروژه‌ها را پیگیری کنند.

به گفته مسعود ریاضی بر اساس پروژه پردیس که از قسمت جلوخان شروع شده و تا کشف‌رود ادامه دارد، ٣٠هکتار زمین با تفاهم‌نامه شهرداری و میراث فرهنگی استان ساماندهی می‌شود. البته تفاهم‌نامه هنوز بسته نشده است و امیدواریم به زودی جلسات شهرداری با میراث فرهنگی استان برگزار ‌شود.

پروژه بعدی، ساخت معبر از جلوخان تا کهن‌دژ است که قرارداد مشاوره آن با میراث بسته شده است. سومین پروژه به نام رودپارک که قرار است رودباره نام‌گذاری و بر روی کشف‌رود، که دروازه رودبار بود، اجرا شود. این پروژه با هدف از بین بردن فضای ناخوشایند و زیباسازی با فضای سبز، اجرا خواهد شد.

 

تصویب سند راهبردی توس تا ٢هفته آینده

او همچنین این خبر را داد که در ١٠تا ١۵روز آینده سند راهبردی توس به کمیسیون ماده ۵ ارسال می‌شود و با تصویب این سند، ساخت‌وساز در این منطقه و اجرای پروژه‌ها سرعت می‌گیرد.

﷯٢۶ آبان ماه بازپیرایی و ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی شروع شد و ریاضی درباره پیشرفت فیزیکی این مکان اظهار کرد: در حال حاضر به دلیل پیگیری‌های شهردار مشهد، ١۵تا ٢٠روز از برنامه زمان‌بندی جلوتریم. به طوری که طبق برنامه زمان‌بندی، قرار بود ۴.۵ درصد پیشرفت در این منطقه باشد اما حالا ٧.۵فیزیکی وجود دارد. درصد پیشرفت

 

 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی