کد خبر : 92065
/ 07:14

دیو آتش٢واحد تولیدی را بلعید

دیو مهیب آتش ٢کارگاه صنایع چوبی و تولید زغال را در جاده کلات بلعید و خاکستر کرد.

دیو آتش٢واحد تولیدی را بلعید

شهرآرا آنلاین - محمد‌حسن سیرجانی| به گزارش شهرآرا، در پی اعلام یک فقره حریق در جاده کلات با سامانه‌١٢۵، بلافاصله گروهی از مأموران اطفای حریق و امداد و نجات ایستگاه شماره ٢٩سازمان آتش‌نشانی مشهد در مسیر این حادثه قرار گرفتند.

با حضور مأموران در محل و بررسی‌های اولیه مشخص شد که کانون حریق یک کارگاه رنگ‌آمیزی و نقاشی مبلمان و صنایع‌چوبی است که آتش آن در حال افزایش و سرایت به واحد‌های مجاورش می‌باشد.

وجود بشکه‌های تینر و دیگر لوازم اشتعال‌پذیر نیز احتمال انفجار را در این کارگاه افزایش می‌داد که در این لحظه گروه عملیاتی بعد از تکمیل اقدامات اولیه خود، وارد عمل شدند و با استفاده از تجهیزات اطفایی به محاصره دیو آتش پرداختند. اقدامات اطفایی ادامه داشت تا اینکه سرانجام این آتش‌سوزی فرونشانده شد و محل پس از تخلیه دود و ایمن‌سازی در اختیار کارشناسان آتش‌نشانی قرار گرفت.

شاهدان ماجرا در تحقیقات ابتدایی کارشناسان مدعی شدند که آتش‌سوزی ابتدا از بخاری دست‌ساز کارگاه شروع شده و با سرایت آن به پرده، بشکه‌های تینر و ملزومات اشتعال‌پذیر مجاورش افزایش پیدا کرده است.

آتش کارگاه تولیدی مبل فرونشانده شده بود و مأموران ایستگاه ٢٩به مقر خود بازگشته بودند که پس از ساعتی آژیر خطر این ایستگاه برای دومین‌بار به صدا درآمد و پای آتش‌نشانان را به حادثه‌ای دیگر باز کرد.

این‌بار آتش به جان یک کارگاه تولید زغال در روستای کلاکوب افتاده بود که مأموران اطفای حریق در کوتاه‌ترین زمان خود را به محل آتش‌سوزی رساندند. با توجه به حجم بالای حریق مأموران ایستگاه ۴۵آتش‌نشانی نیز به جمع گروه اطفایی این حادثه پیوستند و اقدامات فرونشاندن آتش آغاز شد.

این عملیات ادامه داشت تا اینکه مأموران موفق شدند پس از چند ساعت عملیات نفس‌گیر حریق را مهار کنند. در حالی که علت حادثه هنوز مشخص نیست اما کارگران این کارگاه تولیدی مدعی شدند هنگام کار ناگهان متوجه آتش‌سوزی شده‌اند. این افراد در همان دقایق اولیه اقدام به اطفای حریق کردند اما به دلیل گستردگی آتش از محل فرار و موضوع را به آتش‌نشانی اعلام می‌کنند.

﷯باقری، سرپرست ایستگاه ٢٩‌سازمان آتش‌نشانی مشهد ضمن تایید این ٢حادثه گفت: خوشبختانه این حوادث خسارت جانی در پی نداشت اما حریق خسارت مالی زیادی را به این ٢کارگاه ۵٠٠و ٣٠٠متری وارد ساخته است. علاوه بر این علت ٢حادثه رخ بررسی موضوع هستند. داده مشخص نیست و کارشناسان ما در حال 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی