کد خبر : 92130
/ 08:01

از رم قدیم تا پارک‌های جدید چین

در آستانه سال نو میلادی پربازدیدترین مقاصد گردشگری ٢٠١٨ معرفی شد

از رم قدیم تا پارک‌های جدید چین

شهرآرا آنلاین - سایت گردشگری «تریپ ادوایزر» به مناسبت آغاز سال ٢٠١٩ میلادی پربازدیدترین و مهم‌ترین مکان‌های گردشگری جهان را در سال ٢٠١٨ معرفی کرده است. در فهرستی که این سایت با استفاده از فهرست رزروها در سال  ۲۰۱۸ منتشر کرده است، شهر قدیم رم، پایتخت ایتالیا، در صدر مشهورترین مراکز گردشگری جهان قرار دارد، همچنین کلیسای ساگرادا وامیلیا در بارسلون اسپانیا که از معماری منحصر‌به‌فردی برخوردار است و موزه لوور پاریس به ترتیب جایگاه دوم و سوم را از آن خود کرده‌اند. در ادامه نام‌های این فهرست، معبد مشهور کولوسئوم (Coliseum) در شهر رم، پایتخت ایتالیا، موزه واتیکان در رم، مجسمه آزادی در نیویورک، موزه لوور در پاریس، برج ایفل در پاریس، کلیسای ساگرادا وامیلیا در شهر بارسلون اسپانیا، پل دروازه طلایی در ایالت سان‌فرانسیسکو آمریکا، مجموعه سنگی استون هنج  (Stonehenge)در انگلیس کاخ ورسای در فرانسه کانال آبی بزرگ شهر ونیز ایتالیا به ترتیب جایگاه‌های بعدی پربازدیدها را به خود اختصاص داده‌اند.

پایگاه اینترنتی شبکه سی‌ان‌ان نیز در اقدامی مشابه، تصاویری از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری سراسر جهان در سال ٢٠١٨ میلادی را منتشر کرده است اما نام‌های قرار گرفته در این فهرست، با آنچه سایت گردشگری «تریپ ادوایزر» به عنوان پربازدیدها معرفی کرده، متفاوت است؛ این پایگاه اینترنتی پارک‌های تفریحی بزرگ در شهر مانژولی چین، پل معلق ١۵٠ متری باناهیلز در ویتنام که با استفاده از ٢ دست بزرگ نگه داشته شده است و مجسمه بزرگ ایدیپوس، پادشاه افسانه‌ای یونان در آتن را به عنوان برگزیده‌های خود انتخاب کرده است. اگر این روزها برای گشت‌و‌گذار قصد سفر به آن‌سوی مرزها را دارید، بد نیست به برترین‌های اعلام شده در این ٢ سایت نگاهی بیندازید؛ شاید مقصد سفرتان را در یکی از این مکان‌ها جست‌وجو کردید. 

128243.jpg

پل معلق ١۵٠ متری که با استفاده از ٢ دست بزرگ نگه داشته شده است، باناهیلز ویتنام.

128244.jpg

کلیسای باقی‌مانده از یک روستای باستانی که به طرز شگفت‌انگیزی گاهی به زیر آب می‌رود و دوباره سر از آب بیرون می‌آورد، کاتالونیای اسپانیا.

128245.jpg

مجسمه‌های ساخته شده از یخ در نمایشگاه هاربین، هیلونگ جیانگِ چین.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی