کد خبر : 92195
/ 08:05

پلیس بد، پلیس خوب

نیروهای پلیس و امنیتی در کشورهای مختلف جایگاه های کم و بیش یکسانی دارند. در بیشتر کشورهای جهان افراد جامعه باید به طور کامل به نیروهای انتظامیِ رسمی احترام بگذارند

پلیس بد، پلیس خوب

شهرآرا آنلاین - نیروهای پلیس و امنیتی در کشورهای مختلف جایگاه های کم و بیش یکسانی دارند. در بیشتر کشورهای جهان افراد جامعه باید به طور کامل به نیروهای انتظامیِ رسمی احترام بگذارند و در موقعیت های مختلف به دستورات آن ها پایبند باشند. در غیر این صورت در کنترل و اجرای قانون در جامعه سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. 

 

﷯ تایلند، کشور غذاهای عجیب و غریب و بهشت گردشگران در شرق آسیا ، در تمام طول سال میزبان گردشگران مختلف است. پلیس های تایلندی به سرسختی شهرت دارند، البته کمی با گردشگران بیشتر کنار می آیند. اگر به این کشور زیبا سفر کردید موارد زیر را به یاد داشته باشید:

همیشه در برابر پلیس تایلند مودب و منطقی برخورد کنید.

هرگز صدایتان را بالا نبرید و به هیچ عنوان و به هیچ شکل پلیس را تهدید نکنید.

در تایلند مجادله با هر ارگان و سازمانی مساوی است با مجادله و درگیری با پلیس. پس تنها می توانید امیدوار باشید که سر و کارتان به ادارات دولتی نیفتد.

نیازی نیست در خیابان به پلیس های تایلندی سلام کنید یا پیام خسته نباشید بفرستید. تایلندی ها هرگز به پلیس لبخند نمی زنند و با آن ها صحبت نمی کنند، مگر آنکه اول مأمور پلیس سر صحبت را باز کرده باشد.

 

﷯ در کشورِ هفت ملت، کانادا، پلیس ها شهرتی جهانی دارند. بنتون فریزر در سریالِ محبوب پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا با آن لباس قرمز رنگ و سکوت طولانی اش به احتمال زیاد نزدیک ترین تصویری است که ما می توانیم از پلیس های کانادا داشته باشیم. برخلاف سریال کمتر پیش خواهد آمد که پلیس در برابر شوخی های مردم تا این اندازه گذشت داشته باشند. در مواجهه با پلیس کانادا این موارد باید توسط شهروندان رعایت شود:

مؤدب باشند.

باید نام و مشخصات فردی خود را در صورت درخواست حتما به پلیس ارائه دهند. پلیس می تواند در صورت ارائه نکردن کارت شناسایی، فرد مورد نظر را بازداشت کند.

رشوه دادن به مأمور پلیس جزو جرایم درجه اول به حساب می آید.

به هر دلیلی اگر ماشین توسط پلیس متوقف شود باید اطاعت کنند و اعتراضی پذیرفته نمی شود. در صورت تبعیت نکردن از این قانون فرد ممکن است با ١٠٠٠ تا ١٠ هزار دلار کانادا جریمه روبه رو شود. علاوه بر این ۶ ماه حبس در انتظار او خواهد بود. در صورتی که این اتفاق به یک تعقیب و گریز خیابانی تبدیل شود مبلغ جریمه تا ٢۵ هزار دلار افزایش خواهد یافت.

 

﷯ پلیس های هندی جزو بدنام ترین پلیس های جهان هستند. این باور وجود دارد که فساد در اداره های پلیس این کشور نهادینه شده و می توان با رشوه از جرایم مختلف قسر در رفت. با این حال و حداقل روی کاغذ باید برخورد مناسبی با پلیس های هندی داشت. مردمانِ کشور هزار آیین در برخورد با این پلیس این گونه رفتار می کنند:

حتی اگر مطمئن هستند که پلیس در اشتباه است، باید آرام، مؤدب و متواضع رفتار کنند. گزارش بدرفتاری با پلیس دردسرهای زیادی برای افراد ایجاد خواهد کرد.

اگر پرسنل پلیس به هر دلیلی از کسی بخواهد در مرکز پلیس حاضر شود، باید حتما این کار انجام شود.

تحت هیچ شرایطی نباید با پلیس وارد بحث و مجادله شوند.

 

﷯ کارتل های مواد مخدر و قاچاقچیان انسان، این تصویری است که رسانه غربی دوست دارند از مکزیک نمایش دهند. کشوری که پلیس بدون در نظر گرفتن منفعت عمومی به دنبال منافع شخصی است. اما این کشور هم از این قائده مستثنا نیست و قوانینی برای مردم در مواجهه با پلیس کشورشان وجود دارد:

چنانچه مدارک شخصی یا ماشین از سوی پلیس برای احراز هویت درخواست شود، اشخاص باید هرچقدر که زمان ببرد منتظر بمانند و حق اعتراض ندارند.

همیشه در برخورد با پلیس باید مؤدب و متواضع رفتار کنند، حتی اگر در شرایط نامساعد و ناهنجاری به سر می برند.

ترجمه و تنظیم: راحیل کافی

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی