کد خبر : 92237
/ 07:15

٢٠٠هزار جلد‌کتاب در دل کتابخانه پیر

افتتاح کتابخانه «شهدای مدافع حرم» پس از ٩سال در حاشیه شهر مشهد، بهانه‌ای شد تا مثل همیشه صحبت کتابخانه مرکزی مشهد هم به میان بیاید.

٢٠٠هزار جلد‌کتاب در دل کتابخانه پیر

شهرآرا آنلاین - سارا رنگیان - قرائت‌خانه‌ای که روزشمار آن امروز عدد ۴٢را نشان می‌دهد ولی به احتمال زیاد تا ٢۵ روز دیگر یعنی ١۶یا ١٧بهمن امسال افتتاح می‌شود. تا امروز برای این پروژه بیش از ١٢میلیارد تومان هزینه شده و حالا هم در مرحله نصب تجهیزات و قفسه‌بندی است. گویا قرار است این قرائت‌خانه گل سرسبد کتابخانه‌های عمومی باشد و بعد از پشت سر گذاشتن عملیات٢٣ ‌ساله ساخت‌و‌ساز، در مرحله نخست بیش از ١٠٠ جلدکتاب را در دل خود جای دهد و به مرور هم تعداد کتاب‌ها به ٢٠٠هزار جلد افزایش یابد. اما کتابخانه «‌شهدای مدافع حرم» که روز گذشته افتتاح شد هم همدرد کتابخانه مرکزی و چند سالی را لنگ اعتبارات بوده است. قرائت‌خانه‌ای در منطقه گلشهر با وسعت ۴٠٠مترمربع و با زیربنای ۶٠٠متر که در ٣طبقه احداث شده برای شروع به کار خود به ۶٠٠٠جلد کتاب تجهیز شده که طی روزهای آتی این تعداد هم به ٣۵هزار جلد می‌رسد. همچنین مجموع اعتبار هزینه شده برای ساخت و تجهیز این کتابخانه که در سال‌٨٨ کلنگ‌زنی شده، ٩٩٠٠میلیون تومان است.

﷯قربان میرزایی، سرپرست استانداری نیز در این مراسم کتابخانه‌ها را نخستین سنگر برای مبارزه با تهاجم فرهنگی دانست و گفت که درباره کتابخانه هنوز جای کار بسیاری وجود دارد و باید یکی از مراکز تمرکز برای توسعه این قرائت‌خانه‌ها مناطق حاشیه شهر مشهد باشد .

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی