کد خبر : 92331
/ 08:02

کرسی زدن آتش در ۴نقطه شهر

جزئیاتی از آتش‌سوزی‌های دیروز مشهد که به‌خیر گذشت

کرسی زدن آتش در ۴نقطه شهر

سهیل دیبا| دیروز در مشهد ۴حادثه آتش‌سوزی رخ داد و در پی آن یک انبار مملو از لوازم خانگی، تابلو برق یک ساختمان مسکونی - تجاری‌، یک منزل مسکونی و یک میوه‌فروشی دچار آتش شدند. این حوادث هم مانند بیشتر آتش‌سوزی‌های مشهد در پی یک سهل‌انگاری کوچک رخ دادند و خسارت‌های سنگینی برجا گذاشتند.

 

همدستی کرسی قدیمی و منقل برقی

بامداد دیروز با اعلام یک حریق در جاهدشهر، آتش‌نشانان به محل اعزام شدند. به گفته کاظم‌کاظمی، افسر نگهبان سازمان آتش‌نشانی مشهد، مأموران مشاهده کردند که دود فراوانی از پنجره‌های واحد مسکونی در طبقه سوم آپارتمان در حال خارج شدن است که نیروها پس از قطع برق و گاز با بستن دستگاه تنفسی به سرعت وارد محیط پر از دود شدند. آتش نشانان با پیدا کردن کانون حریق که کرسی و منقل برقی بود، عملیات اطفا را آغاز و حریق را مهار کردند. خوشبختانه مالکان این واحد مسکونی هنگام حادثه در منزل نبودند و٢نفر از همسایه‌ها که از این حادثه به پشت‌بام فرار کرده بودند، نجات یافتند.

128504.jpg

بی‌احتیاطی در میوه‌فروشی 

صبح دیروز با اعلام حریق در یک واحد فروش میوه واقع در بولوار معلم، آتش‌نشانان ایستگاه پنجم آتش‌نشانی مشهد به محل اعزام شدند. مساحت این فروشگاه حدود ۵٠متر بود و نیمی از فروشگاه زیر آتش بود. به علت تعطیلی این واحدتجاری، آتش‌نشانان به برش قفل در اقدام کردند و با قطع برق و گاز که به دلیل نشت شدید هر لحظه امکان انفجار داشت‌، موفق به مهار آتش شدند. طبق بررسی‌های اولیه، روشن بودن وسیله گرمایشی در مجاورت اقلام اشتعال‌پذیر نظیر کارتن موجب بروز این آتش‌سوزی شده بود. 

128505.jpg

سوختن یک انبار لوازم خانگی

حسن جعفری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد نیز درباره جزئیات حادثه آتش‌سوزی در انبار لوازم‌خانگی گفت: «‌این انبار در شهرک صنعتی طرق دچار حادثه شده بود که با حضور آتش‌نشانان مشخص شد این انبار سوله ٣٠٠‌متری با مساحتی حدود ١۵٠‌متر است یک سوله و محوطه مسقف مملو از لوازم خانگی بود. آتش به علت نامعلومی از محوطه مسقف این انبار آغاز و به سرعت در حال گسترش بود به طوری که حریق به سقف واحد تراشکاری مجاور نیز سرایت کرده بود. این آتش‌سوزی نیز مهار شد و خوشبختانه نگهبان این مجموعه به دست اهالی منطقه نجات یافت»

128506.jpg

حضور سرزده آتش در الهیه 

آتش‌سوزی در تابلو برق ساختمان ۵‌طبقه مسکونی‌–‌تجاری در منطقه الهیه که ترس و وحشت زیادی در پی داشت، دیگر حادثه‌ای بود که دیروز رخ داد. این حادثه را مالکان یک مجتمع مسکونی اعلام کردند و با حضور آتش‌نشانان مشخص شد که حریق در قسمت تابلو برق ساختمان که در مغازه طبقه همکف جانمایی شده بود رخ داده است که مأموران ایستگاه ٣٠آتش‌نشانی بدون فوت وقت، آتش را مهار کردند. احتمالا این حادثه در پی اتصالی سیم برق در یک مغازه هفتادمتری خالی از وسایل در مجاورت آتش‌سوزی بوده است.

 128507.jpg

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی