• خانه
  • سیاسی
  • ساختمان «سیمای ایران» سهم لاریجانی کوچک می‌شود؟
کد خبر : 92372
/ 07:19
گزارش شهرآرا از گزینه‌های وزارت بهداشت؛

ساختمان «سیمای ایران» سهم لاریجانی کوچک می‌شود؟

با جدی‌شدن استعفای وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شنیده‌ها حکایت از رایزنی برای انتخاب جایگزین سید‌حسن قاضی‌زاده‌هاشمی دارد.

ساختمان «سیمای ایران» سهم لاریجانی کوچک می‌شود؟

شهرآرا آنلاین - به گزارش شهرآرا، پس‌از تأیید و تکذیب‌های مختلف استعفای آقای دکتر عضو دولت تدبیر و امید، روز دوشنبه وی با معاونان خود خداحافظی کرد تا این‌بار برخلاف شایعه استعفای او در سال‌٩۵، این موضوع تأیید شود. براساس آنچه منابع آگاه و تعدادی از رسانه‌ها اعلام کرده‌اند، گویا استعفای قاضی‌زاده در اعتراض به سهم سلامت و وزارتخانه‌اش در بودجه٩٨ و اختلاف با سازمان برنامه و بودجه و به‌ویژه رئیس آن، محمد‌باقر نوبخت، بوده است. با‌این‌حال، دیروز خبری مبنی‌بر رایزنی با علی نوبخت، برادر محمد‌باقر نوبخت و عضو فعلی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس منتشر شد. 

او در‌این‌باره به تسنیم گفت: به بنده پیشنهاد شد سرپرستی وزارت بهداشت را بپذیرم که بنده این موضوع را نپذیرفتم. نوبخت ادامه داد: با‌‌توجه‌به اوضاعی که وزارت بهداشت دارد، صلاح ندانستم سرپرستی آن را بپذیرم.

این نماینده مجلس این را هم گفت که این استعفا هنوز از‌سوی رئیس‌جمهور پذیرفته نشده است. اما مشخص است زمانی‌که پیشنهاد سرپرستی به او داده شده، دولت به‌دنبال جایگزینی برای آقای دکتر است و از متقاعد‌کردن او برای ادامه مدیریت بخش سلامت و درمان دولت ناامید شده است. 

اما در برخی محافل، از محمدباقر لاریجانی، معاون فعلی وزارت بهداشت و عضو کوچک خانواده معروف سیاسی کشور، به‌عنوان یکی دیگر از گزینه‌های جدی سرپرستی وزارتخانه خیابان «سیمای ایران» نام برده می‌شود. باید دید آیا پاستور بار دیگر به این خانواده چراغ سبز نشان می‌دهد یا نه.

﷯ علی‌اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر کشور، از دیگر گزینه‌های جایگزین قاضی‌زاده است. او در چند ماه اخیر حاشیه‌های بسیاری را در این سازمان تجربه کرد؛ آن هم وقتی تعداد زیادی از مدیران اصلی‌اش به‌علت آنچه «عدم شفافیت مالی» نامیده بودند، دسته‌جمعی استعفا کردند. پیوندی که ریاست سازمان نظام پزشکی اعتماد‌آنلاین، چندان جدی به نظر نمی‌رسد. تهران را هم بر‌عهده دارد، جزو گزینه‌هاست، اما به گفته 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی