کد خبر : 92458
/ 00:42
در جلسه شورای بهداشت منطقه بیان شد

ضرورت برخورد جدی با مشاغل آلاینده

جلسه شورای بهداشت منطقه‌ یک با 2 دستور کار از سوی اتاق اصناف برگزار شد.

ضرورت برخورد جدی با مشاغل آلاینده

شهرآرا آنلاین - جلسه شورای بهداشت منطقه‌یک با 2دستورکار مبنی بر  ارائه گزارش ازسوی نماینده شهرداری درباره روند اعمال قانون و برخورد با تخلفات مشاغل مزاحم و آلاینده و همچنین ارائه گزارش توسط نماینده اصناف درباره روند و سیر مراحل اخذ مجوز به صنوف ازسوی اتاق اصناف برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی شهرداری منطقه، رئیس اداره خدمات و محیط‌زیست شهری شهرداری منطقه در این جلسه اظهار کرد: در حال حاضر خسارات ناشی از انتشار آلاینده‌ها (صوتی، تصویری، زیست‌محیطی و...) در تهدید سلامت و بهداشت شهروندان با توجه بیشتری پیگیری می‌شود و نتیجه این پیگیری مطرح‌شدن موضوع سامان‌دهی و انتقال اصناف آلاینده به خارج از محدوده شهرهاست.

وحید زارعی با اشاره به افزایش آلودگی هوا در مشهد گفت: به‌منظور افزایش آگاهی مردم درباره آلودگی هوا اقداماتی در منطقه انجام شده است که از آن می‌توان به نصب بنر اطلاع‌رسانی شهروندی در نقاط پرتردد منطقه در زمینه تأثیر آلودگی هوا بر سلامت انسان، چاپ و توزیع پمفلت آموزشی شهروندی در زمینه اقدامات لازم در شرایط آلودگی هوا و آموزش چهره به چهره به شهروندان درخصوص اهمیت توجه به آلودگی هوا اشاره کرد.

وی افزود: استفاده از ماسک هنگام کار توسط پاکبانان خدمات شهری (بخش جمع‌آوری زباله و رفت وروب) به‌ویژه در ایام آلودگی هوا، جمع‌آوری صحیح زباله، سنجش میزان آلایندگی خودروهای پیمانکار تنظیف منطقه از نظر آلایندگی و جمع‌آوری ضایعات حاصل از هرس سرشاخه‌ها و قطاعی درختان به‌دلیل جلوگیری از برپاکردن آتش و آلودگی هوا از اقداماتی است که به منظور کاهش آلودگی هوا در شهر انجام می‌شود.

زارعی با تأکید بر ضرورت سامان‌دهی پسماندهای عفونی ابراز کرد: همه درمانگاه‌های دامپزشکی منطقه ملزم هستند با انعقاد قرارداد جمع‌آوری و دفع بهداشتی پسماندهای عفونی با مراکز و پیمانکاران مورد تأیید دانشگاه علوم‌پزشکی برای جمع‌آوری پسماندهای خود اقدام کنند.

رئیس اداره خدمات و محیط زیست شهری شهرداری منطقه‌یک ادامه داد: درصورت نبستن قرارداد، فهرست درمانگاه‌های دامپزشکی بدون قرارداد با شرکت‌های مجاز، به‌منظور لغو یا تمدیدنکردن مجوز بهره‌برداری به شهرداری منطقه اعلام خواهد شد.

وی در پایان ارسال فهرست 28صنف مزاحم و آلاینده منطقه‌یک به اتاق اصناف و حوزه شهرسازی منطقه برای جلوگیری از صدور مجوز صنفی و مجوز بهره‌برداری تجاری، اخذ تعهد از مالکان متقاضی بهره‌برداری تجاری برای واگذارنکردن به مشاغل مزاحم و آلاینده و درصورت رعایت‌نکردن مفاد تعهدنامه، لغو مجوز بهره‌برداری را از جمله مصوبات این جلسه با هدف جلوگیری از ایجاد صنوف آلاینده مزاحم بیان کرد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی