• خانه
  • سیاسی
  • از پرداخت هزینه بنزین تا فروش هدایا به نفع فقرا
کد خبر : 92496
/ 04:01
روایت محمدی‌گلپایگانی از ساده‌زیستی رهبر انقلاب

از پرداخت هزینه بنزین تا فروش هدایا به نفع فقرا

«علمای بلاد» دو روز در قم گرد هم آمدند تا «راهکارهای صیانت از انقلاب و نظام اسلامی» را با هم مرور کنند. این اجلاس که به‌همت جامعه مدرسین حوزه علمیه برگزار شد

از پرداخت هزینه بنزین تا فروش هدایا به نفع فقرا

شهرآرا آنلاین - «علمای بلاد» دو روز در قم گرد هم آمدند تا «راهکارهای صیانت از انقلاب و نظام اسلامی» را با هم مرور کنند. این اجلاس که به‌همت جامعه مدرسین حوزه علمیه برگزار شد، میزبان مقامات ارشد کشور و بزرگان حوزه بود. روایت‌هایی از سبک زندگی رهبر انقلاب، بخشی از سخنان رئیس دفتر ایشان بود که در این اجلاس مطرح شد. حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی در سخنرانی خود در جمع مدرسین حوزه با اشاره‌به اینکه «بنده از خود حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای شنیدم که اگر مسائل حفاظتی نبود، با پیکان به این طرف و آن طرف می‌رفتم»، گفت: در دفتر ایشان ماشین‌هایی از سوی حفاظت وجود داشته و از آن استفاده می‌شود؛ اما معظم له هر شش‌ماه یک‌بار پول بنزین و هزینه استهلاک ماشین‌هایی را که از آن استفاده کرده‌اند، به حفاظت بر‌می‌گردانند.

رئیس دفتر رهبر انقلاب ادامه داد: تربیت خوب فرزندان، از دیگر شاخصه‌های برتر ایشان است؛ معظم له دارای ۴‌پسر و ٢دختر هستند که مراقبت و مواظبتشان زبانزد است. آقازاده‌های ایشان اجاره‌نشین هستند. رعایت بیت‌المال از‌سوی فرزندان ایشان همیشه انجام شده است؛ حتی با پرداخت پول از امکانات دفتر همچون یک فتوکپی ساده استفاده می‌کنند.

او به حضور ملک عبدا... در ایران اشاره کرد و گفت: پادشاه عربستان بعد از حضور خدمت مقام معظم رهبری از مکانی که ایشان در آن حضور داشتند، تعجب کرد و برای او باورپذیر نبود که رهبر ایران در چنین مکانی زندگی می‌کنند. وی هدیه بسیار گران‌قیمتی برای حضرت آقا آورد، اما ایشان تمام هدایا را فروختند و با پول آن منازلی ساختند و به فقرا دادند. هدایای بسیاری برای ایشان می‌آید، اما هیچ‌یک را تصرف نمی‌کنند. عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری هم در این نشست گفت: اقلیتی شدیدا در پی جدا‌کردن روحانیت از نظام اسلامی هستند. با اینکه این افراد در اقلیت هستند ولی موریانه‌وار در‌حال نفوذ هستند. ما باید به مردم بیان کنیم که راه دشمن در براندازی زدن ولایت فقیه است.

آیت‌ا... سید‌احمد خاتمی ادامه داد: ما به مسئولان خود انتقاد داریم، اما همچنان معتقدیم حتی پرایرادترین مسئول جمهوری اسلامی یک مویش به تمام دستگاه پهلوی رجحان دارد. او افزود: اگر بگویم کشور ما مستقل‌ترین کشور جهان است، مبالغه نیست و هدف دشمنان، این است که دوباره ایران را به بردگی بگیرند و اگر ما این داده‌ها را به مردم بیان کنیم، آن‌ها از صمیم جان می‌پذیرند.

آیت‌ا... محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم در این همایش گفت: در این ۴٠سال به اندازه ۴٠٠سال به این کشور خدمت شده است و به‌اندازه ۴٠٠سال رشد و پیشرفت کرده‌ایم؛ تکنیک‌ها و ابزارها و وسایل و جمعیت و نوع زندگی با گذشته متفاوت شده است، ولی سعی شده که اصول مسلم اسلام و انقلاب کاملا نگاه داشته شود.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی