کد خبر : 92505
/ 04:24

از نجات مادر و کودک تا آب‌افتادگی در منازل

مشهد طی روزهای گذشته چندین حادثه و حریق را تجربه کرد

از نجات مادر و کودک تا آب‌افتادگی در منازل

شهرآرا آنلاین - سهیل دیبا | در پایان هفته گذشته چندین حادثه و حریق در مشهد رخ داد که در پی این حوادث چند نفر مصدوم شدند و خساراتی نیز به شهروندان وارد آمد.مهم‌ترین حادثه مربوط به بارندگی و وزش باد شدید بود که به وقوع ۶حادثه مختلف در سطح شهر منجر شد.

 

حوادث بارانی 

بارندگی‌های خوب روزهای گذشته در مشهد موجب بروز خسارت به چند خانواده شد. به گفته خلیل‌ا... کاظمی، معاونت خدمات و محیط‌زیست شهری شهرداری مشهد در پی بارندگی‌ و وقوع باد در مشهد، ۶حادثه رخ داده است که ۴مورد مربوط به آب‌افتادگی منازل مسکونی در محدوده بولوار وکیل‌آباد، یک مورد سقوط درخت در پی وزش باد شدید و همچنین فروکش کردن زمین در خیابان سرخس بود که آتش‌نشانان به رفع خطر و تخلیه آب از منازل اقدام کردند و رسیدگی به فروکش کردن زمین به شرکت آب و فاضلاب واگذار شد.

﷯در این مدت بالاترین سرعت باد در مشهد ۵٠‌کیلومتر بود و میانگین بارش‌ها تا عصر جمعه حدود ١۵میلی‌متر بوده است. 

128745.jpg

نجات مادر و کودک 

روز گذشته با اعلام یک مورد آتش‌سوزی در بولوار پنجتن مشهد، آتش‌نشانان به محل اعزام شدند. با حضور آتش‌نشانان مشخص شد که حریق در پشت‌بام یک منزل مسکونی رخ داده است. امدادگران با حضور در کانون آتش‌سوزی متوجه شدند که این قسمت پشت‌بام محلی برای انبار اقلام مستعمل منزل و لوازم مازاد ساختمانی بوده است. آتش‌نشانان ضمن جلوگیری از سرایت آتش به طبقات پایین، شعله‌های گسترده حریق را مهار و اطفا کردند. خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیبی نرسید و با اقدام بهنگام مأموران یک مادر و کودکش که در دود محبوس شده بودند‌، به سلامت به محل امن منتقل شدند. 

128746.jpg

شست‌وشو با آتش 

یکی دیگر از حوادث در خیابان سجادیه مشهد رخ داد. با اعلام این حادثه که در کارگاهی به آتش‌سوزی منجر شده بود، گروه‌های نجات و اطفای حریق ایستگاه شماره ٣٠‌آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

بررسی‌ امدادگران نشان می‌داد حریق زمانی رخ داده که یکی از کارگران کارگاه مزبور، موتور دیزل را با بنزین شسته است. آتش‌نشانان ضمن اطفای آتش و برقراری ایمنی در محل‌، مصدوم این حادثه را که دچار سوختگی از ناحیه دست شده بود‌، به تکنسین‌های اورژانس١١٥ تحویل دادند. این محل پس از توصیه‌های ایمنی برای استفاده اصولی از لوازم و امکانات تحویل مالک کارگاه شد.

128747.jpg

بتن‌ریزی پردردسر 

عصر دیروز نیز هنگام بتن‌ریزی کارگران در طبقه پنجم یک ساختمان واقع در خیابان بنفشه مشهد، به دلایل نامعلومی دیوار ساختمان مجاور که قدیمی بوده است ریزش می‌کند. و از آنجایی که این دیوار داکت ساختمان مجاور بوده است، بتن‌ها از این طریق به پایین ریزش کرده و از طریق پنجره به قسمت پیلوت ساختمان سرازیر می‌شود. با اعلام حادثه، بلافاصله آتش‌نشانان در محل حاضر می‌شوند و بررسی‌ها نشان می‌دهد که خسارت‌ها به طبقه چهارم و همکف ساختمان مجاور وارد شده است. امدادگران با ایمن‌سازی محل موضوع را به پلیس ساختمان اعلام و پس از واگذاری محل به پلیس ساختمان محل را ترک کردند‌. 

 128748.jpg

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی