کد خبر : 92622
/ 06:10

بهترین های نمایشگاه شهر هوشمند انتخاب شدند

دیشب مراسم اختتامیه هشتمین دوره از نمایشگاه شهر هوشمند در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد.

بهترین های نمایشگاه شهر هوشمند انتخاب شدند

شهرآرا آنلاین - وفایی| دیشب مراسم اختتامیه هشتمین دوره از نمایشگاه شهر هوشمند با حضور شهریار آل شیخ معاون برنامه ریزی شهردار مشهد، محمدرضا خلیلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و جمعی دیگر از مسئولان شهری و استانی در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد.

در این مراسم خلیلی با تقدیر از برگزاری خوب نمایشگاه شهر هوشمند گفت: این نمایشگاه نشان دهنده ظرفیت‌های بالای شهر مشهد در زمینه فناوری و هوشمندسازی بود. شورای پنجم شهر مشهد از زمان شروع فعالیت‌هایش شعار شهر هوشمند را سرلوحه کار خود قرار داد و پروژه‌های مختلفی که در این نمایشگاه در این زمینه رونمایی شد، نشان از عزم خوب مدیران شهری برای تحقق شهر هوشمند دارد.

شهریار آل شیخ هم با اشاره به رضایت شرکت‌کنندگان و افرادی که از دیگر شهرها و استان‌ها به این نمایشگاه آمده بودند، اظهار کرد: به گفته کارشناسان امر، این نمایشگاه بهترین از نوع خود در کشور بوده است. استقبال مردم در این نمایشگاه بسیار خوب بود، به طوری که در ده سال گذشته نمایشگاهی در حوزه فناوری اطلاعات در مشهد برگزار نشده بود که تا این اندازه مورد استقبال شهروندان قرار گرفته باشد. دستاوردهای خیلی خوبی هم در این نمایشگاه داشتیم که نشان دهنده وجود ظرفیت‌های بالایی است که در حوزه شهر هوشمند در مشهد وجود دارد. 

او ابراز امیدواری کرد موضوع شهر هوشمند با فرهنگسازی و ایجاد زیرساخت‌های بیشتر، در تمام سطح شهر به طور کامل اجرایی شود.

همچنین در مراسم اختتامیه این نمایشگاه از «موسسه فرهنگی شهرآرا»، شرکت «فناپ» و شرکت «صا ایران» به عنوان شرکت‌کنندگان محوری در این نمایشگاه تقدیر شد.

از میان استارت آپ‌های شرکت کننده در این دوره از نمایشگاه نیز سه استارت آپ به عنوان بهترین‌ها انتخاب شدند. استارت آپ «تریپ ساز» مقام سوم و جایزه ٣ میلیون تومانی را کسب کرد. مقام دوم و جایزه ۵ میلیون تومانی به استارت آپ «فیت اپ» رسید و استارت آپ «بپرس» هم به عنوان برترین استارت آپ این نمایشگاه انتخاب شد و جایزه ١٠ میلیون تومانی را به خود اختصاص داد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی