کد خبر : 92668
/ 06:16

دستگیری در فرودگاه به اتهام جرائم مالی

رئیس و معاون سازمان جهاد کشاورزی استان دستگیر شدند

دستگیری در فرودگاه به اتهام جرائم مالی

شهرآرا آنلاین - ملیحه فلاح| دستگیری مسئولان جزو اخباری است که پس از انتشار آن سر و صدای زیادی در فضای مجازی و رسانه‌ها به راه می‌افتد. روز گذشته اخباری مبنی بر بازداشت رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در فرودگاه‌ هاشمی‌نژاد مشهد منتشر شد. به دنبال این خبر رسانه‌ها در پی جست‌و‌جوی علت این بازداشت دست به کار شدند، اما نکته جالب این داستان در بی‌اطلاعی بسیاری از مسئولان استانی از علت دستگیری یکی از مدیران ارشد این استان تا عصر روز گذشته بود. قربان میرزایی، سرپرست استانداری خراسان رضوی روز گذشته با تأیید خبر بازداشت مزروعی از علت دستگیری رئیس سازمان جهاد کشاورزی ابراز بی‌اطلاعی کرد. 

در این میان علیرضا قامتی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز گفت که در حال پیگیری علت دستگیری رئیس جهاد کشاورزی هستیم اما هنوز هیچ اطلاعی در‌این‌باره به ما داده نشده است.

حسین عفتی، معاون قضایی دادستان مشهد اما به محرمانه بودن این اطلاعات اشاره کرد و به خبرنگار شهرآرا گفت: من نمی‌توانم هیچ اطلاعاتی در این‌باره به شما بدهم و کار کسانی که این اخبار را منتشر کرده‌اند اشتباه بوده است. اگر هم قرار باشد خبری در این‌باره منشر شود از سوی دادستانی مشهد صورت خواهد گرفت. اما پس از این بی‌اطلاعی‌ها بالاخره عصر روز گذشته غلامعلی صادقی دادستان عمومی‌و انقلاب مرکز خراسان رضوی، با تأکید بر وظایف قانونی مجموعه قضایی در دفاع از حقوق عامه، از بازداشت رئیس یکی از سازمان‌های استانی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی در مشهد به همراه یکی از معاونان این سازمان به اتهام جرائم مالی خبر داد. 

او به تأکید ریاست قوه قضائیه و دستور رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی مبنی بر نظارت بر حسن اجرای قانون و دفاع از بیت‌المال و حقوق عمومی‌ اشاره و تأکید کرد که اقدامات قانونی لازم درباره این پرونده ادامه دارد. مجتبی مزروعی که از سال‌٩٣ عهده‌دار این سمت شده بود پیش از این نیز در شهرستان‌های تربت حیدریه، کاشمر و بردسکن مدیریت جهاد کشاورزی را بر عهده داشته است. شنیده ها حاکی از آن است که مزروعی برای حضور در جلسه ای که رئیس جمهور با مدیران جهاد کشاورزی داشته عازم تهران بوده و در فرودگاه مشهد بازداشت شده است. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی