کد خبر : 92682
/ 06:47
سخنان رئیس شورای شهر در جمع خبرنگاران

تعیین تکلیف کمربند جنوبی در جلسه با استاندار

پروژه کمربند جنوبی بعد‌از توقف حدودا یک‌ساله، حالا به سرازیری برگزاری جلسه در استانداری رسیده است.

تعیین تکلیف کمربند جنوبی در جلسه با استاندار

شهرآرا آنلاین - اسکندریان-قاسمی مقدم |  آن‌طور‌که رئیس شورای شهر مشهد گفت «در اولین فرصت بعد‌از معارفه استاندار، جلسه‌ای برای تعیین تکلیف یا بررسی پروژه کمربند جنوبی برگزار می‌شود.» محمدرضا حیدری در حاشیه جلسه شورای شهر مشهد در جمع خبرنگاران این را هم گفت که این جلسه به ریاست رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی، برگزار خواهد شد و مباحث کارشناسی در آن مطرح می‌شود.

او همچنین درباره این پروژه توضیحاتی داد و افزود: پروژه کمربند جنوبی به‌دلیل برخی دغدغه‌هایی که وجود دارد و منطقی هم هستند، متوقف شده است. دادستانی نگران ساخت‌و‌ساز در حواشی بزرگراه است. با‌این‌حال مجموعه مدیریت شهری می‌تواند طرح‌ها و قوانین بالادستی را اجرا کند تا از ساخت‌و‌ساز جلوگیری شود.

رئیس شورای شهر مشهد همچنین درباره ادغام دو معاونت حمل‌و‌نقل و عمران شهرداری مشهد گفت: ادغام این دو معاونت به این دلیل اتفاق افتاده که چون بیشتر پروژه‌های عمرانی مانند آسفالت معابر، ساخت پل، اصلاح هندسی و‌... در‌زمینه حمل‌و‌نقل است، سرعت انجام این پروژه‌ها افزایش یابد. شهردار مشهد اعتقاد دارد برای انجام پروژه‌های شهری به‌ویژه پروژه‌های حمل‌و‌نقلی به یک سیستم و یک مدیر چابک نیاز دارد. با این کار، زمان و هزینه اجرای پروژه‌ها کاهش می‌یابد.

او با بیان اینکه در این زمینه، انتقادهایی هم در شورای شهر مطرح است، بیان کرد: با‌این‌حال مجموعه شورای شهر با انجام این ادغام موافق بود. رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر هم دراین‌زمینه اظهار نگرانی کرده اما گفته که به این ادغام امیدوار است و حتما همکاری می‌کند.

 

پرهیز از اعمال سلیقه در گزینش‌ها

حیدری همچنین درباره مصوبه ایجاد مشوق‌های سرمایه‌گذاری در شهرداری گفت: با تصویب لایحه ایجاد مشوق‌های سرمایه‌گذاری، تخفیف‌های مختلفی از‌سوی شهرداری برای پرداخت عوارض و پروانه ایجاد می‌شود که حتی در برخی موارد این تخفیف‌ها تا ۹۰‌درصد اعمال خواهد شد. این لایحه برای زمین‌های بیش‌از ۵‌هزار‌متر‌مربع اعمال می‌شود که بسته به منطقه و نوع خدمات مانند ورزشی، فرهنگی، تفریحی و‌... تخفیفات متفاوت است‌. روح کلی این لایحه باعث می‌شود شرایط حضور سرما‌یه‌گذاران در شهر فراهم و در حوزه سرمایه‌گذاری شهر تحرک ایجاد شود.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد همچنین در ابتدای جلسه علنی شورا گفت: در بحث گزینش باید به ظرفیت‌ها، ویژگی‌ها و صلاحیت‌های عمومی توجه و از رفتارها و مسیرهای سلیقه‌ای پرهیز و اجتناب کنیم.

وی اظهارامیدواری کرد که انتصاب حجت‌الاسلام نقویان به‌عنوان مسئول دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش کشور، موجب اصلاح رویه‌های ناصواب گذشته و ممانعت از اعمال سلیقه‌های شخصی شود.

محمدرضا حیدری در ادامه با اشاره به فرارسیدن سالروز درگذشت آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی، از مردم برای حضور در مراسم بزرگداشت این مدیر ارزشمند و یکی از معماران جریان انقلاب اسلامی دعوت کرد.

او رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را یکی از استوانه‌های برجسته نظام و انقلاب برشمرد که از آغازین روزهای نهضت نقش برجسته‌ای در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن داشت.

وی با بیان اینکه آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی، عمر خود را در مسیر توسعه کشور صرف کرد، تصریح کرد: وی در همه مسئولیت‌هایی که متصدی آن بود، سربلند بیرون آمد و برای جلوگیری از انحراف مسیر انقلاب به‌خاطر تندروی‌ها و رفتارهای نامناسب عده‌ای خاص تلاش‌های بسیاری انجام داد.

حیدری افزود: مرحوم هاشمی‌رفسنجانی، تصمیم‌هایی کلیدی در مقاطع زمانی حساس به‌ویژه در جنگ تحمیلی اتخاذ کرد و درراستای تعامل و مدارا با همه جریانات سیاسی و حفظ رابطه خود با مقام معظم رهبری، خدمات ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت.

وی بیان کرد: علی‌رغم همه تندروی‌ها و اهانت‌هایی که به این شخصیت برجسته انقلاب روا داشته شد، مرحوم هاشمی هیچ‌گاه در مواجهه با این تندروی‌ها و بداخلاقی‌ها از مسیر اخلاق و اعتدال خارج نشد.

رئیس شورای شهر مشهد گفت: آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی هیچ‌وقت خود را یک معیار یا تراز سنجش برای تعامل با دیگران نمی‌دانست و تلاش می‌کرد در دهه آخر عمر خود، کسی از قطار انقلاب پیاده نشود.

وی با بیان اینکه مسیری که هاشمی بنا نهاد، یکی از ضرورت‌های امروز کشور است، تصریح‌ کرد: در شرایطی که با چالش‌های جدی در عرصه بین‌المللی و ملی مواجه هستیم، جای این شخصیت بسیار خالی است، چراکه همیشه مروج تعامل و گفت‌وگو و مدارا و اعتدال بود.

حیدری گفت: امیدواریم همه ما جایگاه هاشمی‌رفسنجانی و ظرفیت‌هایی را که توسط وی ایجاد شده است، قدر بشناسیم و این مسیر را در شرایط موجود دنبال کنیم؛ زیرا نیاز جدی امروز کشور 

است.سالروز شهادت میرزا‌تقی‌خان امیرکبیر، دیگر مناسبتی بود که رئیس شورای شهر به آن اشاره کرد و گفت: تقارن شهادت امیرکبیر و ارتحال آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی به‌عنوان دو چهره توسعه‌گرا در تاریخ ملت ایران را می‌توان تداعی‌کننده نزدیکی شخصیت‌های این دو فرد به یکدیگر تلقی کرد.

وی افزود: امیرکبیر از چهره‌هایی بود که با‌وجود عمر کوتاه صدارت به‌اندازه عمر بسیاری از نالایقان کشور تا زمان خود به این مرز‌و‌بوم خدمت کرد و در‌حالی‌که ۴۴‌سال بیشتر نداشت، به تیغ بخل و ناجوانمردی و مکر کسانی که اصلاحات امیر را برنمی‌تافتند به شهادت رسید.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی