کد خبر : 92685
/ 06:55
رئیس‌جمهور با اشاره به فضاسازی‌ اخیر:

عده‌ای درباره فضای مجازی ناراحت هستند

این چهارمین بار طی ماه‌های اخیر است که رئیس‌جمهور در اقدامی کم‌سابقه به وزارتخانه‌های دولتش می‌رود و با مقامات آن‌ها دیدار و نکاتی را به آن‌ها یادآوری می‌کند.

عده‌ای درباره فضای مجازی ناراحت هستند

شهرآرا آنلاین - پس‌از وزارتخانه‌های نیرو، راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی، این بار نوبت وزارت جهاد کشاورزی بود تا میزبان حجت‌الاسلام حسن روحانی باشد. رئیس‌جمهور در بخشی از سخنان خود در این نشست به‌صورت تلویحی و کنایه‌ای به موضوع داغ این روزها یعنی فضای مجازی و احتمال فیلتر برخی نرم‌افزارها اشاره کرد. روحانی بر دانش‌بنیان‌کردن بخش کشاورزی تأکید کرد و گفت: امروز استفاده از اینترنت و فضای مجازی در همه حوزه‌ها و از‌جمله بخش کشاورزی تحول ایجاد کرده و موجب رونق کارها شده است. هرچند عده‌ای به‌حق یا ناحق درباره فضای مجازی ناراحت هستند، امروزه همه کارها با تلفن همراه و استفاده از فضای مجازی و اینترنت انجام می‌شود.

روحانی درباره اهمیت موضوع کار این وزارتخانه گفت: کشاورزان و همه کسانی که مواد غذایی، نیازهای ضروری زندگی و حیات و کالری مورد‌نیاز مردم را تأمین می‌کنند، بزرگ‌ترین امنیت را برای کشور می‌آفرینند و در کشورمان هر‌کدام از وزارتخانه‌ها بخشی از تأمین آرامش و آسودگی خاطر مردم را برعهده دارند که اگر خللی در کار آن‌ها وجود داشته باشد، زنجیره تولید و آرامش خاطر مردم به هم می‌ریزد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت در‌مقابل کشاورزی که مسئولیت تأمین امنیت غذایی مردم را برعهده دارد، وظیفه دارد که امنیت خود کشاورز را تأمین کند، بیان کرد: بدون تردید اگر کشاورز برای تولید و فروش محصول خود امنیت خاطر نداشته باشد، نمی‌تواند برای جامعه و مردم امنیت بیافریند.

او در ادامه با اشاره به افزایش قیمت لبنیات و گوشت در هفته‌های اخیر گفت: در‌این‌زمینه در دولت با حضور وزیران کشاورزی، صنعت، و تجارت بحث‌های زیادی صورت گرفت. مردم نباید از این نظر نگرانی داشته باشند.

روحانی همچنین با بیان اینکه امروز در مقایسه با سال‌٩٢‌، گندم به قیمت چهاربرابری از گندم‌کاران خریداری می‌شود، گفت: هرچه به کشاورز، باغدار، دامدار، گندم‌کار و تولید‌کننده محصولات کشاورزی کمک کنیم، وظیفه ماست؛ زیرا آن‌ها معیشت‌، غذا و امنیت مردم را تأمین می‌کنند و ما هم باید از آن‌ها حمایت کنیم.

در این دیدار، وزیر و تعدادی از معاونان وزارت جهاد کشاورزی، گزارشی از شاخص‌های کلان بخش کشاورزی و دستاوردها و چالش‌هایی که در حوزه فعالیت خود با آن مواجه هستند، ارائه کردند.

محمود حجتی با بیان اینکه در دوره دولت یازدهم و دوازدهم سرمایه‌گذاری بی‌سابقه‌ای در حوزه آب، خاک و آبخیزداری انجام شده است، گفت: این سرمایه‌گذاری در طول تاریخ بی‌سابقه بوده و بی‌تردید آثار و ثمرات بلندمدتی برای کشورمان و مردم عزیز به‌دنبال خواهد داشت و در این مدت، سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی از ١٧٠٠‌میلیارد‌تومان به بیش‌از ١٠هزار میلیارد‌تومان افزایش یافته است. ‌

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی