• خانه
  • یادداشت
  • بدخواهان بدانند هاشمی زنده است
کد خبر : 92698
/ 06:33
حسین امینی

بدخواهان بدانند هاشمی زنده است

بدخواهان بدانند هاشمی زنده است

شهرآرا آنلاین - اگر کسی بخواهد درباره آیت‌ا... هاشمی حق مطلب را ادا کند و بدون هیچ اغراقی تنها عناوین و ویژگی‌های ایشان را ذکر کند، به فهرست بلندی می‌رسد که هر‌یک برای آنکه فردی را به یک شخصیت ماندگار تاریخی تبدیل کند، کفایت می‌کند.

دو سال از رحلت این چهره برجسته انقلاب و یار امام‌ و رهبری می‌گذرد و هر‌چه زمان می‌گذرد، نبود ایشان در کشور بیشتر احساس می‌شود.

آیت‌ا... هاشمی، مرد تصمیم‌گیری‌های روزهای سخت و مرد عمل و مفسر قرآن بود و برای اعتلای انقلاب اسلامی و نظام و مردم از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نکرد و از همه چیز خود گذشت و پیوسته در خدمت امام‌ و مقام معظم رهبری بود. بیان امام‌ به این مضمون که «بدخواهان بدانند هاشمی زنده است تا انقلاب زنده است» و بیان رهبر معظم انقلاب که «‌هیچ‌کس برای من هاشمی نمی‌شود» بیان‌کننده شخصیت آیت‌ا... هاشمی است.

آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی از معدود سیاست‌مدارانی بود که ایران، جهان، خاورمیانه و کشورهای پیرامون ایران را به‌خوبی می‌شناخت و کشورهای عربی به‌ویژه عربستان با دید احترام به ایشان می‌نگریستند و با ملک‌فهد پادشاه وقت عربستان رابطه خوبی داشت و در زمان دولت قبل، چند‌بار برای بهبود رابطه ایران و عربستان اقدام کرد که متأسفانه از ناحیه دولت قبل با بی‌مهری مواجه شد.

آیت‌ا... هاشمی به سربلندی و اقتدار جمهوری اسلامی می‌اندیشید. یادم می‌آید در دوره چهارم مجلس شورای اسلامی که من نایب‌رئیس کمیسیون صنعت و معدن مجلس بودم، به‌اتفاق اعضای کمیسیون برای بعضی مسائل خدمت ایشان رسیدیم. ایشان اشاره‌ای کردند به این مضمون که باید تلاش کنیم که اقتصاد و خطوط نفت و گاز و راه‌آهن ایران و کشورهای منطقه به هم پیوند بخورد تا دیگران به‌راحتی نتوانند در رابطه بین ایران و کشورهای همسایه اخلال ایجاد کنند که نشان از دیدگاه بلند آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی داشت.

ایشان همیشه خود را در‌معرض رأی مستقیم مردم قرار می‌داد و ما نمونه‌ای همچون مرحوم هاشمی سراغ نداریم که بجز دو دوره ریاست‌جمهوری، سه‌دوره نمایندگی و ریاست مجلس شورای اسلامی و پنج‌‌دوره نمایندگی مجلس خبرگان رهبری، جانشین امام‌ به‌عنوان فرماندهی کل قوا در دوران دفاع مقدس و سال‌های متمادی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را در کارنامه خود داشته 

باشد.

در سال‌های آخر عمر پر‌برکت آیت‌ا... هاشمی، متأسفانه بی‌مهری‌های زیادی به ایشان شد و ایشان فقط صبر پیشه می‌کردند و برای هیچ مصلحتی به دفاع از خود و نزدیکان خود نپرداختند و مردم قدرشناس ایران هم در مراسم تشییع پیکر آن بزرگ‌مرد ثابت کردند که قدردان نیم‌قرن فداکاری و مجاهدت نیروهای مخلص خود هستند و هیچ‌وقت یاد و خاطره امام امت و آیت‌ا... هاشمی را فراموش نخواهند کرد؛ چرا‌که به گفته ایشان اگر به اقیانوس مردم بپیوندیم، انقلاب و جمهوری اسلامی پایدار خواهد بود. 

 

فعال اصلاح‌طلب

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی