کد خبر : 92727
/ 07:25
فهرست ورودی و خروجی‌های گل محمدی روی میز مالک باشگاه پدیده

خلعتبری می‌رود قاضی می‌آید

با اعلام برنامه‌های هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال ازسوی سازمان لیگ فوتبال ایران، حالا تکاپوی 16 تیم حاضر در رقابت‌های لیگ برتر برای تقویت تیم‌های خود بسیار بیشتر شده است.

خلعتبری می‌رود قاضی می‌آید

شهرآرا آنلاین - سینا شکور -   دراین‌بین تیم فوتبال پدیده شهر خودرو که نیم‌فصل سختی را پشت‌سر گذاشت، حالا اندک‌اندک در حال رسیدن به ساحل آرامش است. حضور مالک جدید این باشگاه از چند روز قبل بارقه‌های امید را برای این تیم بیشتر کرده و حالا این تیم هم قرار است در نیم‌فصل دوم با جذب بازیکنان موردنیاز خود، اوضاعش را برای کسب سهمیه آسیایی بهتر از قبل کند. 

با بهبود شرایط تیم، یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم پدیده شهر خودرو، فهرست بازیکنان مدنظرش را به مالک جدید این باشگاه ارائه کرده و قرار است این بازیکنان جذب تیم شوند؛ نفراتی که البته بخش اعظمی از آن‌ها همچنان درحال مذاکره با مدیران باشگاه هستند تا بتوانند حضورشان در تیم پدیده را قطعی کنند. دراین‌بین البته گل‌محمدی فهرست بازیکنان خروجی خود را نیز به باشگاه ارائه کرده است و این‌طورکه به نظر می‌رسد، دست‌کم چهارپنج بازیکن از جمع پدیده‌ای‌ها در نیم‌فصل دوم جدا خواهند شد.

 

لیست خروجی‌ها با خداحافظی خلعت

محمد‌رضا خلعتبری، مهاجم ریزنقش پدیده‌ای‌ها، در نیم‌فصل اول در تیم گل‌محمدی تأثیرگذار بود، اما گویا این بازیکن حالا دیگر با این تیم به خط پایان حضورش رسیده است. خلعتبری در یک‌ونیم‌فصلی که در مشهد حضور داشت، مثل دوران گذشته فوتبالش پرحاشیه نبود؛ اما اعتراض‌های گاه‌وبیگاه او به تعویض‌هایش بالاخره باعث شد تا خودش به این نتیجه برسد که بهتر است از پدیده جدا شود. خلعتبری بعد از آخرین بازی تیمش مقابل پرسپولیس، رایزنی‌اش را با ذوب‌آهن اصفهان آغاز کرد و خیلی زود توانست با علیرضا منصوریان برای حضور در تیم سابقش به نتیجه برسد. خلعتبری 35ساله حالا زمان زیادی برای آویختن کفش‌هایش ندارد و در این برهه چه جایی بهتر از اصفهان. گل‌محمدی راضی به جدایی مهاجمش نیست، اما خلعتبری حالا خودش درخواست جدایی‌اش را به پدیده داده است و از همین حالا باید بگوییم این بازیکن در نیم‌فصل دوم در پدیده حضور نخواهد داشت.

اما دومین بازیکن فهرست خروجی گل‌محمدی، محمد ناصری، سنگربان مشهدی این تیم است. بازیکنی که فصل گذشته در تیم سیاه‌جامگان بازی می‌کرد، بدون اینکه مصدومیت قدیمی‌اش را در زمان قرارداد با پدیده رو کند، به این تیم پیوست؛ اما فشار بازی‌ها باعث شد تا مصدومیتش کار دستش بدهد. ناصری در اواسط دور رفت، بدون اطلاع کادر فنی پدیده پایش را به تیغ جراحان سپرد و از همان زمان از ترکیب پدیده هم خارج شد و حالا در فهرست خروجی‌های این تیم قرار دارد. بعد از پیوستن سعید جلالی‌راد به تیم فجر سپاسی، حالا محمد ناصری هم از پدیده رفت تا این تیم هر 2 دروازه‌بان مشهدی خود را از دست بدهد.

سومین بازیکنی که گفته می‌شود از پدیده خواهد رفت، فریبرز گرامی خواهد بود. بازیکنی با قابلیت بازی در چند پست که تخصصش در دفاع بود، سال گذشته با بدشانسی با مصدومیت روبه‌رو شد و در فصل جدید نیز با آمدن گل‌محمدی قراردادش با این تیم ادامه پیدا کرد، اما حالا گفته می‌شود که به‌دلیل چند پیشنهاد دیگر قرار است از پدیده جدا شود.

دیگربازیکنی که احتمالا در فهرست خروجی یحیی قرار دارد، امیر منصوریان خواهد بود؛ بازیکن لرستانی که قرار بود در خط دفاع پدیده به یک بازیکن جنگنده تبدیل شود، اما نتوانست خواسته‌های گل‌محمدی را عملیاتی کند و حالا باید منتظر فسخ قراردادش باشد. منصوریان البته با توجه به مصدومیت ناصحی، در چند بازی به کار گرفته شد؛ اما چندان چنگی به دل نزد.

محمد قنبری، دیگرمدافع تیم پدیده است که جدایی‌اش از پدیده با حواشی همراه شد. قنبری که مدافع وسط بود نیز با توجه به مصدومیت حسین مرادمند این فرصت را به دست آورد تا در چند بازی در قلب خط دفاعی پدیده به‌عنوان یار ثابت به میدان برود و توانایی‌های خود را ثابت کند؛ اما خیلی زود از ترکیب اصلی دور شد و درنهایت نیز در نیم‌فصل در فهرست خروجی قرار گرفت. قنبری اما خیلی زودتر از اینکه باشگاه پدیده به او اعلام کند، برای رفتن دست‌به‌کار شد و بدون رضایت‌نامه با تیم اکسین البرز قرارداد بست تا پدیده‌ای‌ها از او به کمیته انضباطی فدراسیون شکایت کنند.

129023.jpg

ورودی‌ها از منشای پرسپولیس تا قاضی پیکان و جابر استقلالی

با این تعداد بازیکنانی که در فهرست خروج پدیده قرار دارند، حالا جا برای استفاده از بازیکنان جوان‌تر پدیده بیشتر باز می‌شود و این می‌تواند برای آن‌ها یک چراغ سبز باشد.

دراین‌بین اما یحیی گل‌محمدی برای پرکردن خلأهای تیمش در نیم‌فصل دوم دست‌به‌کار شده است و چند بازیکن را برای آوردن به مشهد زیرنظر دارد و با توجه به بازگذاشتن دست او توسط حمیداوی، مالک جدید باشگاه پدیده، بعید نیست که این تیم بتواند در چندروز آینده چند خرید خوب را انجام دهد.

هر چند گفته می‌شود یحیی لیستش را به مدیران باشگاه اعلام کرده است، اما آن‌ها هنوز نامی از بازیکنان مدنظر سرمربی‌شان را رو نکرده‌اند. بااین‌حال روز گذشته اولین خرید زمستانی مشهدی‌ها رقم خورد و میلاد فراهانی را که چند روزی را هم در تمرینات پدیده شرکت کرده بود، بالاخره جذب کردند. فراهانی، دروازه‌بان تیم نفت مسجدسلیمان بود که با مدیران آن باشگاه به اختلاف خورد و درنهایت ترجیح داد تا از تیمش جدا شود. این دروازه‌بان سابقه حضور در تیم‌های پیکان، نفت تهران، داماش، نفت مسجدسلیمان و صبای قم را دارد. فراهانی با درخشش در تیم نفت تهران در 2 فصل قبل با این تیم قهرمان جام حذفی شد و حالا با توجه به نیاز پدیده‌ای‌ها، قراردادی یک‌ونیم‌ساله را با این تیم بسته است.

حالا گل‌محمدی برای تأمین نیازش در درون زمین به یک مدافع و یک مهاجم دیگر نیاز دارد. این‌طور‌که به گوش می‌رسد، یحیی منشا را به مالکان باشگاه پدیده پیشنهاد داده است؛ اما با توجه به رقم قرارداد سنگینش برای نیم‌فصل که حدود یک‌ونیم‌میلیارد تومان می‌شود و به‌صورت ارزی (دلاری) است، گل‌محمدی اصراری برای آمدنش ندارد. بااین‌حال باشگاه پدیده گویا مذاکراتی را با وکیل این بازیکن در حال انجام دارد.

یکی دیگر از بازیکنان مدنظر پدیده‌ای‌ها، محمد قاضی، مهاجم تیم پیکان است. قاضی با پیکان قرارداد دارد، اما چند پیشنهاد همچون پدیده را هم در دست دارد. قاضی با توجه به سابقه حضور فصل گذشته‌اش در پدیده، این‌بار هم با توجه به روبه‌راه‌شدن اوضاع مالکیتی این تیم بدش نمی‌آید دوباره به این تیم بیاید.

سیدمحمدرضا حسینی، وینگر تیم ذوب‌آهن، هم که اتفاقا سپاهانی‌ها روی او دست گذاشته‌اند، یکی دیگر از بازیکنان مدنظر گل‌محمدی است. بازیکنی که ارتباط بسیار خوبی با سرمربی پدیده دارد و تنها منتظر نظر مدیران باشگاهش است.

یکی دیگر از بازیکنان مطرح مدنظر پدیده، جابر انصاری، بازیکن تیم استقلال، است؛ بازیکنی که در نیم‌فصل اول بیشتر نیمکت‌نشین بود، اما پیش‌ازآن در استقلال درخشید و حالا بازیکن آزاد آبی‌پوشان به‌شمار می‌رود و پدیده‌ای‌ها خواهان جذب او نیز هستند.

در خط دفاعی اما شاهین عباسیان، مدافع راست پرسپولیس، ممکن است به عضویت تیم پدیده درآید؛ البته گل‌محمدی چند بازیکن خارجی را نیز زیرنظر دارد، ولی هنوز از جزئیات آن چیزی به بیرون درز نکرده است.

گل‌محمدی که نشان داده است کار با بازیکنان جوان و نه چندان اسم‌و‌رسم‌دار را به‌خوبی بلد است، در لیگ‌یک نیز چند بازیکن را رصد کرده است و هیچ بعید نیست در خط دفاعی این تیم از لیگ‌یک نیز بازیکنی اضافه شود.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی