کد خبر : 92731
/ 07:31
گلایه اهالی خیابان فلاحی 38 از سرقت‌های سریالی

امنیت از نان شب واجب‌تر است

موضوع دزدی‌های سریالی خیابان‌ فلاحی 38 واقع در محله لشکر چندین بار در جلسه شورای اجتماعی این محله مطرح شده است.

امنیت از نان شب واجب‌تر است

شهرآرا آنلاین - چوپان/ موضوع دزدی‌های سریالی خیابان‌ فلاحی 38 واقع در محله لشکر چندین بار در جلسه شورای اجتماعی این محله مطرح شده است. همچنین اهالی این منطقه در تماس‌های مکرر از شهرآرامحله خواستند تا موضوع را پیگیری کند. آنچه در ادامه می‌خوانید حاصل قسمتی از گفت‌وگوی ما با جمعی از اهالی این خیابان و البته پاسخ سرکلانتر غرب در این باره است.

 

ضریب سرقت در این خیابان بالاست

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر تکاوری، امام جماعت مسجد صاحب‌الزمان(عج)، واقع در فلاحی 9/38 و همچنین عضو شورای اجتماعی محله لشکر درباره دزدی‌های صورت گرفته از مسجد، می‌گوید: در سال 92 و 6 ماه پس از افتتاح، یک شب مسجد مورد دستبرد قرار گرفت و 2 صندوق کمک‌های مردمی و مقداری وسایل به سرقت رفت. به پاسگاه اطلاع دادیم و مأموران نیروی انتظامی سرقت را صورت جلسه کردند اما از آن سال تاکنون خبری از دزد این مسجد یا وسایل و پول‌های مسروقه نشده است. در سال‌های 95 و 96 هم این مسجد دو بار دیگر مورد سرقت قرار گرفت و در این دفعات درها و شیرهای سرویس بهداشتی مسجد و مقداری مصالح ساختمانی از محوطه به سرقت رفت. در روز چندین مال‌باخته به من مراجعه می‌کنند و می‌گویند که مثلا شب گذشته از خانه آن‌ها سرقت شده است و تاکنون به یاد ندارم یکی از این مال‌باخته‌ها بگوید اموال مسروقه و یا دزد خانه‌اش را پیدا کرده‌اند. این مشکل را در جلسه شورای اجتماعی محله لشکر که نماینده کلانتری نیز در آن حضور دارد، مطرح کردیم و نامه‌ای نیز با امضای اهالی به کلانتری دادیم. خیابان فلاحی 38 خیابان عریض و طویل و خلوتی است و این باعث می‌شود به محض تاریک شدن هوا محل تجمع جوانان شود که رفتارهای مشکوکی نیز دارند و این امنیت اهالی این خیابان را کاهش می‌دهد، امنیت موضوع مهمی است و بدون آن زندگی سخت می‌شود، امنیت از نان شب هم واجب‌تر است.

 

گشت‌های پلیس پابرجاست اما...

محمد محسنی، یکی دیگر از اهالی منطقه که 25 سال است در خیابان فلاحی 2/38 زندگی می کند، می‌گوید: طی 2 سرقتی که در سال 91 از منزل ما شد 22 میلیون تومان طلا که برای تهیه جهیزیه دخترم کنار گذاشته بودم و همچنین بخش زیادی از وسایل صوتی و تصویری منزلمان به سرقت رفت. در هر بار سرقت من به کلانتری مراجعه کردم و پرونده‌های مربوط نیز موجود است اما نه سارق و نه وسایلم هیچ کدام پیدا نشدند، البته پلیس در این خیابان گشت دارد اما با این وجود باز هم دزدی‌ها اتفاق می‌افتد. شاید اگر این خیابان به دوربین مداربسته مجهز باشد دزدی‌ها هم کاهش پیدا کند.

 

امنیت این خیابان خوب نیست

علی اصغر کفاش، یکی دیگر از اهالی قدیمی محله لشکر، 30 سالی می‌شود ساکن خیابان فلاحی 10/38 است. او درباره دزدی‌ها و تجربه خودش، مطرح می‌کند:  برای من از 2سال پیش تاکنون 2مورد سرقت اتفاق افتاده است، یک بار از منزل و یک بار از خودرو شخصی. در هر بار سرقت به کلانتری مراجعه کردیم و پرونده نیز تشکیل شد اما تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم. امنیت این خیابان خوب نیست و جوانان معتاد و علاف در این خیابان زیاد هستند و ما اصلا نه آن‌ها را می‌شناسیم و نه می‌دانیم از کدام محله هستند و حرفی هم نمی‌توانیم به آن‌ها بزنیم. امنیت زن و بچه ما را گرفته‌اند.

 

وقتی به مسجد آمدم خانه‌ام را زدند

ولی‌ا... صدیق، از دیگر اهالی محله که25 سال در خیابان فلاحی 7/38 ساکن است نیز می‌گوید: سال گذشته و زمانی که برای نماز به مسجد آمده بودم منزلم مورد سرقت واقع شد. به نیروی انتظامی هم مراجعه کردیم اما تاکنون که نتیجه‌ای نگرفتیم. خب به نظرم نیروی انتظامی کار خود را درست انجام می‌دهد اما در مراجع بالاتر با دزدان برخورد قاطعی نمی‌شود  و شاید در این زمینه خلاء قانونی وجود داشته باشد.

 

امنیت هر چه بیشتر را به مردم نوید می‌دهیم

محمد طبسی، سرکلانتر غرب پلیس مشهد، در گفت‌وگو با خبرنگار شهرآرا محله، درباره مشکلات موجود در خیابان فلاحی 38، بیان کرد: این مشکل نه تنها در فلاحی 38 بلکه در تمام بلوکه فلاحی وجود دارد و علت هم آن است که دسترسی این بلوک به صدمتری باز بوده و این باعث می‌شود دزدی‌ها با سهولت بیشتری انجام شود چرا که دزدها راه فرار دارند. در این‌باره ما طی یک ماه گذشته طرح‌های ویژه‌ای را برای این بلوک در نظر گرفتیم. با افزایش گشت‌های شبانه موفق شدیم تا 150 درصد افزایش کشف و 110 درصد افزایش پیگیری جرایم را در این منطقه داشته باشیم، همچنین اتفاق مثبت دیگری که در راستای حفظ هر چه بیشتر امنیت این شهرک افتاد ایجاد پایگاه جدیدالتأسیس بسیج در فلاحی 12/50 بود که ما تعامل خوبی با این پایگاه برقرار کردیم و گشت‌ها و برنامه‌های مشترکی نیز برای برقراری هر چه بیشتر امنیت منطقه در نظر گرفتیم. در جریان همکاری مشترک با این پایگاه و همچنین تعریف برنامه‌های مشترک با پاسگاه الهیه نوید برقراری بیش از پیش امنیت چه در خیابان فلاحی 38 و چه در بلوک فلاحی را به اهالی این محله می‌دهیم.

 

مردم در انتخاب نگهبان دقت کنند

وی ادامه داد: درخواستی که از اهالی محله دارم این است که حتما موارد مشکوک را به پاسگاه اطلاع دهند تا ما برای رسیدگی بیشتر گشت‌های پلیس را اعزام کنیم، علاوه بر این یکی از موارد نقض امنیت در محلات متأسفانه در نتیجه تبانی نگهبانان ساختمان‌های نیمه‌کاره با سارقان محلی اتفاق می‌افتد که در این‌باره توصیه ما به اهالی این است که حتما از نگهبانان قابل اعتماد استفاده کنند. شرکت‌های مراقبتی مورد تأیید نیروی انتظامی در تمام مناطق فعال هستند و مردم می‌توانند طی تماس با 118 یا پلیس 110 با این شرکت‌ها مرتبط شده و از خدمات نگهبانی و ایمنی این شرکت‌ها استفاده کنند. 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی