کد خبر : 92744
/ 08:06

دولت و مجلس به دنبال امن کردن فضای مجازی برای کودکان

در ماه های گذشته طرح صیانت از کودک و نوجوانان در اینترنت به صورت جدی تر توسط وزارت ارتباطات در حال پیگیری است.

دولت و مجلس به دنبال امن کردن فضای مجازی برای کودکان

شهرآرا آنلاین - زیست بوم کودک و اینترنت بنا به نیاز فضایی مختص کودکان برای حضور در شبکه های اجتماعی و فضای اینترنت طراحی شده است و به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مباحث مطرح شده دراین باره به جای اینکه نوعی مقدمه چینی برای فیلترینگ باشد، دعوتی است برای پیوستن کودکان و نوجوانان به این زیست بوم. در همین زمینه وزیر ارتباطات به تازگی در صفحه خود در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: «تا امروز حدود ۱.۵ میلیون کودک و نوجوان به زیست بوم کودک و اینترنت پیوسته اند، اما هنوز تا شرایط مناسب فاصله داریم.» کمیته فضای مجازی مجلس هم درباره این موضوع یک ماه و نیم به مرکز پژوهش ها فرصت داد تا طرح صیانت از کودکان در فضای مجازی را تدوین و به این کمیته ارجاع دهد. نصرا... پژمانفر، رئیس کمیته فضای مجازی مجلس، در توضیح این طرح جدید گفت: «کمیته فضای مجازی در مورد صیانت از کودکان در فضای مجازی بررسی های بسیاری انجام داده است و حالا به این نتیجه رسیده ایم که با ارائه یک فرصت یک ماه و نیم به مرکز پژوهش ها، آن ها طرح اولیه این موضوع را تهیه کنند.» 

در فضای مجازی فرصت های فوق العاده ای را می توان برای کودکان مهیا کرد تا آن ها از خدمات آموزشی، تربیتی و فرهنگی این فضا بهره ببرند. اما تا به امروز ساماندهی نشدن این فضا برای کودکان باعث شده است که والدین نسبت به استفاده کودکان خود از فضای مجازی نگرانی داشته باشند.

اجرای طرح های صیانت از کودکان در فضای مجازی باعث برطرف شدن این نگرانی و همچنین بهره مندی کودکان از خدمات مختلف فضای مجازی خواهد شد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی