کد خبر : 92746
/ 08:09

۱۰ سؤال پرطرفدار از دکتر گوگل

طبق گزارشی که CNN منتشر کرده مردم در سال ۲۰۱۸ میلادی بیشتر از هر بیماری دیگری در مورد رژیم غذایی کتوژنیک، اسکلوریز جانبی آمیوتروفیک یا ALS و آندومتریوز کنجکاو بوده اند.

۱۰ سؤال پرطرفدار از دکتر گوگل

شهرآرا آنلاین - این ها اما تنها بخشی از موضوعات مرتبط با موضوع سلامت اند که وب گردها در سالی که گذشت از دکتر گوگل در موردشان سؤال کرده اند. در ادامه فهرست 10 پرسش پرمخاطب جست وجو شده در گوگل را با شما در میان می گذاریم.

 

۱- رژیم غذایی کتوژنیک چیست؟

رژیم غذایی کتو یا کتوژنیک در صدر فهرست پرطرفدارترین سؤالات مطرح شده از گوگل در سال ۲۰۱۸ بوده است. این رژیم غذایی بر استفاده زیاد از چربی ها، مصرف متعادل پروتئین و مصرف پایین کربوهیدرات ها تأکید می کند. هدف از آن نیز قرار دادن بدن در وضعیت کتوز است؛ شرایطی که هم چربی های ذخیره شده و هم هضم شده به کتون ها تجزیه می شوند و در ادامه بدن از کتون ها به عنوان انرژی استفاده می کند. رژیم غذایی کتوژنیک در سالی که گذشت طرفداران زیادی پیدا کرد و افراد بسیاری اثربخشی آن را برای کاهش وزن حس کردند.با این حال در ژانویه امسال مجله تحلیلی و خبری US news and world report این رژیم غذایی را به دلیل حجم بالای چربی و مقدار پایین کربوهیدرات آن (به ترتیب ۷۰ و ۲۰ درصد از کالری دریافتی بدن در روز ) در انتهای جدول برترین رژیم های غذایی خود قرار داد.

 

2-ALS چیست؟

اسکلوریز جانبی آمیوتروفیک یا ALS در فهرست منتشر شده پرطرفدارترین پرسش های پزشکی 2018 جایگاه دوم جدول را در اختیار دارد. این بیماری پیش رونده سیستم عصبی به سلول های عصبی در مغز و نخاع حمله می کند و به تدریج فرد را دچار فلج می کند. استیون هاوکینگ فیزیکدان مطرح درگذشته شاید مشهورترین فردی باشد که به این بیماری دچار شده است.

نام دیگر این بیماری لو گهریگ است که از روی نام یک بازیکن فوتبال آمریکایی برداشته شده است که در سال ۱۹۳۹ به دلیل ابتلا به این بیماری بازنشسته شد. اکنون اطلاعات اندکی در رابطه با علل ابتلا به این بیماری وجود دارد اما به طور کلی مشخص شده که احتمال ابتلای مردان به آن بیشتر از زنان است.

 

۳-آندومتریوز چیست؟

آندومتریوز سومین موضوع پرطرفدار جست وجو شده در گوگل طی سال گذشته بوده است. آندومتریوز به رشد غیرعادی بافت و غدد در خارج از آندومتر رحم گفته می شود که می تواند دردناک باشد و به ناباروری منجر شود. طبق آمارها بالغ بر ۱۱ درصد از زنان در ایالات متحده آمریکا احتمالا به این بیماری دچار هستند.

 

در ادامه پرطرفدارترین پرسش های مطرح شده در گوگل را به صورت فهرست وار می خوانیم:

  • رژیم غذایی کتوژنیک چیست؟
  • بیماری ALS چیست؟
  • آندومتریوز چیست؟
  • اثر مواد مخدر چه مدت در ادرار می ماند؟
  • انفلوانزا چقدر طول می کشد؟
  • آنفلوانزا تا چند روز مسری است؟
  • خونریزی ایمپلنت چقدر طول می کشد؟
  • چرا همیشه خسته هستم؟
  • سوزش معده چه مشخصاتی دارد؟
  • چه عواملی باعث افزایش فشار خون می شوند؟

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی