کد خبر : 92754
/ 08:24
حاشیه‌ای تازه بر زلزله‌ای که تنها ١٢ثانیه‌ بم را لرزاند

پایان یک کابوس ١۴ساله

شب و روزت که یکی بشود و کابوس‌ مرز میان خواب و بیداریت شود، خواسته یا ناخواسته تیر خلاص به زندگی‌ات خورده است

پایان یک کابوس ١۴ساله

شهرآرا آنلاین -  ابوعطا | شب و روزت که یکی بشود و کابوس‌ مرز میان خواب و بیداریت شود، خواسته یا ناخواسته تیر خلاص به زندگی‌ات خورده است. زنده‌ای اما زندگی نداری، اضطراب و سایه‌هایی که همه جا دنبالت هستند نمی‌گذارند جرعه‌ای آب بدون وحشت بنوشی، کار آن‌قدر بیخ پیدا می‌کند که از سایه خودت هم می‌ترسی، هر تماس بی‌وقتی، هر مهمان ناخوانده، کابوس‌وار به تو یادآوری می‌کند که تحت تعقیب هستی. آن‌قدر این سناریوهای متوهم تکرار می‌شوند تا جایی که سر دوراهی فرار به مقصدی دورتر یا معرفی خودت، سرگردان می‌مانی.

این حکایت زندانیان و متهمانی است که حاضر نیستند تن به جبران اشتباهات خود بدهند و متواری می‌شوند. چهارده‌سال پیش زلزله‌ای قامت شهرستان بم را لرزاند و این شهر تاریخی را دوباره به دست تاریخ و تاریخ‌دانان سپرد. یکی از سلسله اتفاقاتی که آن روز سیاه در این شهر کوچک افتاد، تخریب زندان بزرگ این شهر کوچک بود- البته مقیاس بزرگی با توجه به جمعیت کم این شهرستان است و به معنای وسعت آن نیست- این ١٢ثانیه چنان بر بم سخت گرفت که کمتر کسی به یاد زندان و زندانیان این شهر ناپدید شده افتاد. هر چند بیشتر زندانیان دوباره به محبس خود بازگشتند، اما تعدادی از آن‌ها با سوءاستفاده از موقعیت، به سمت زندگی جدید و سیاه خود گریختند.

چند روز پیش چهاردهمین سالگرد این هیروشیمای ایرانی را پشت سر گذاشتیم، اما هنوز اخبار مرتبط با پنجم دی‌ماه سال ١٣٨٢بم تازگی دارد. جدیدترین پرونده مرتبط با این حادثه در شهرستان بردسکن اتفاق افتاد و یک باغبان پیر به اتهام فرار از زندان بم دستگیر شد.

پیگیری‌های پلیسی نشان می‌داد که این فرد با اتهام حمل موادمخدر به زندان افتاده و پس از زلزله و تخریب دیوار زندان فرار کرده است. متهم فراری همان سال‌ها با حضور در خراسان‌رضوی خود را به یکی از روستاهای بخش شهرآباد از توابع شهرستان بردسکن رسانده و در قامت یک باغبان در یک باغ پسته زندگی می‌کرده است.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی