کد خبر : 92755
/ 08:26

همسر‌کُشی با بند پوتین

پیامک مرد معتاد به برادر همسرش از راز یک جنایت پرده برداشت

همسر‌کُشی با بند پوتین

شهرآرا آنلاین - مهدی قرآنی - صبح دیروز با اعلام خبری مبنی بر کشف جسد زنی جوان در طبقه دوم آپارتمان مسکونی‌اش که از سوی مأموران کلانتری قاسم‌آباد اعلام شد، بازپرس احمدی‌نژاد، قاضی ویژه قتل عمد دادسرای مشهد در محل حادثه حاضر شد.

مشاهدات اولیه حاکی از آن بود که متوفی از سوی فرد یا افرادی مورد حمله قرار گرفته و کشته شده است. بر‌اساس مستندات موجود فرضیه قتل در همان دقایق ابتدایی مطرح و تحقیقات پرونده آغاز شد. گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس‌آگاهی که با دستور قاضی احمدی‌نژاد عهده‌دار تحقیقات این پرونده شده بودند به بررسی میدانی اقدام کردند.

قتل این زن سی‌وشش ساله در هاله‌ای از ابهام بود که برادر مقتول با نشان دادن متن یک پیامک، دست مسبب این جنایت را رو کرد. برادر متوفی در اظهاراتش مدعی شد: «در محل کار بودم که پیامکی از سمت دامادمان دریافت کردم. او در این پیامک نوشته بود، خواهرت را کشتم.»

این مرد جوان ادامه داد: «‌با دیدن این پیامک بهت‌زده شدم برای همین با شماره خانه و تلفن همراه خواهرم تماس گرفتم. پاسخ ندادن‌های پیاپی او دلشوره و ترس در وجودم انداخت، برای همین بلافاصله به سمت خانه او به راه افتادم. در راه با خودم می‌گفتم که او(متهم) دست به این کار نمی‌زند. به خانه خواهرم رسیدم و دوستش را دیدم که منتظرش بود. از نگرانی‌ دوست خواهرم مشخص بود که زمان زیادی پشت در‌مانده است. تقریبا همسایه‌ها از خانه‌هایشان بیرون آمده بودند. چند‌بار در زدم و با تلفن‌های خواهرم و دامادمان تماس گرفتم اما پاسخی نگرفتم. با پلیس تماس گرفتم و با کمک مأموران در ورودی آپارتمان را بازکردیم و وارد خانه شدیم.»

برادر مقتول جمله‌هایش را با گریه ادامه داد و گفت: «بدن بی‌جان خواهرم داخل اتاق خواب افتاده بود. صورتش کبود شده بود. او را در آغوش گرفتم و از شدت گریه نمی‌توانستم حرف بزنم. یکی از مأموران با اورژانس تماس گرفت اما کار از کار گذشته بود.»

 

دستگیری قاتل در پارک

با به دست آمدن این سرنخ اقدامات اطلاعاتی برای ردزنی متهم آغاز شد و طولی نکشید که کارآگاهان اداره‌جنایی پلیس آگاهی چند خیابان بالاتر از محل وقوع جرم، همسرمتوفی را در یک پارک واقع در منطقه قاسم‌آباد مشهد شناسایی و دستگیر کردند.

این مرد چهل‌ویک‌ساله در همان دقایق ابتدایی، بدون هیچ مقاومتی به کارآگاهان پلیس گفت: «من همسرم را کشتم.» مأموران پس از جلب متهم، او را به صحنه جرم بردند که هنوز مقام قضایی در آنجا حضور داشت. متهم که آثار اعتیاد شدید به مواد‌مخدر صنعتی در چهره‌اش مشهود بود در مواجهه با قاضی احمدی‌نژاد صراحتا به قتل همسرش اعتراف کرد.

با دستور مقام قضایی و اعتراف صریح مرد جوان به قتل همسرش، در همان لحظه بازسازی صحنه جرم انجام شد و متهم ضمن تأیید اظهاراتش به بیان نحوه ارتکاب جرم پرداخت. متهم گفت: «همسرم مدام مرا سرکوفت می‌زد و اعتیادم را مثل پتکی بر سرم می‌کوبید. چند شب پیش برای چندمین‌ بار با هم دعوا کردیم و مرا از خانه بیرون کرد. امروز صبح به او زنگ زدم و گفتم می‌خواهم به خانه بیایم تا لباس‌هایم را بردارم. به خانه‌مان آمدم و همسرم که پسر ده‌ساله‌مان را به مدرسه‌اش برده بود هم به خانه برگشت. باز هم دعوایمان شد. خون جلوی چشمم را گرفته بود و عصبانی بودم، برای همین به سراغش رفتم. او داخل اتاق خواب مشغول نظافت و جارو زدن بود که از پشت سر بند پوتینم را دور گردنش انداختم و او را خفه کردم. بعد از آن به برادر همسرم پیامک دادم و موضوع را به او گفتم. می‌دانستم دستگیر می‌شوم برای همین فرار نکردم.»

 

اختلافات سرخ خانوادگی

بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب مشهد روز گذشته در تشریح جزئیات این خبر گفت: بر اساس اظهارات برادر مقتول و متهم، متوفی به دلیل اعتیاد همسرش از چندی پیش با او اختلاف داشته است و در‌این‌باره درگیری‌هایی هم داشته‌اند که همین اختلافات موجب بروز این جنایت شده است.

قاضی علی‌اکبر احمدی‌نژاد افزود: متهم پس از تشکیل پرونده برای ادامه تحقیقات راهی زندان شد و جسد متوفی نیز برای تعیین علت دقیق فوت به پزشکی قانونی انتقال یافت.

﷯وی تصریح کرد: طبق اعترافات متهم، آلت قتاله، بند پوتین بوده است که این فرد در زمان بازسازی صحنه جرم آن را در اختیار کارآگاهان پلیس قرار داد تا ضمیمه پرونده‌اش شود. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی