کد خبر : 92757
/ 08:30

از سقوط مصالح بر سر یک خودرو تا فرار اشرار

مروری بر ۴پرونده حادثه‌ای که به نجات جان ٣شهروند منجر شد

از سقوط مصالح بر سر یک خودرو تا فرار اشرار

شهرآرا آنلاین - گروه حوادث | مشهد و استان از بامداد تا عصر دیروز آبستن حوادث و اتفاقات زیادی بود که در پی آن‌ها چندین متهم از کشور گریختند و در ٣پرونده نیز خطر از بیخ گوش تعدادی از شهروندان گذشت و به نوعی آن‌ها از بلاهای معلق جان سالم به در بردند تا روز و روزگاری نو را تجربه کنند.

 

سقوط آزاد در بامداد 

در یکی از این پرونده‌ها که بامداد دیروز در خیابان امام رضای مشهد رخ داد، کارگران با استفاده از یک جرثقیل در حال جابه‌جایی مصالح ساختمانی یک پروژه ساختمانی بودند که ناگهان این بار به کف خیابان سقوط کرد. با اعلام حادثه و حضور آتش‌نشانان در محل مشخص شد که سیم بکسل جرثقیل حین جابه‌جایی پالت‌‌های حاوی مصالح به دلیل فرسودگی از هم جدا شده و حجم زیادی از مصالح بر روی یک دستگاه خودرو سواری پژو پارس پارک شده در کنار خیابان ریخته بود. آتش‌نشانان برای برطرف کردن نشت گاز این خودرو آسیب‌دیده اقدام کردند و محل را تحویل عوامل انتظامی دادند. خوشبختانه به هیچ فردی صدمه‌ای وارد نشد.

129063.jpg

گم شدن در طبیعت 

﷯یکی از پرونده‌های دیگری که بامداد دیروز در استان گشوده شد مربوط به گم شدن تعدای از طبیعت‌گردان بود که به مقصد روستای کنگ از توابع شهرستان بینالود دل به طبیعت زدند، اما راه را گم کردند. با اعلام موضوع گروهی از امدادگران هلال‌احمر به محل اعزام شدند. بررسی‌ها نشان داد ٢نفر با خودرو شخصی به ارتفاعات رفته و پس از گذشت زمان طولانی هیچ خبری از آنان نشده بود. امدادگران هلال‌احمر با صرف ۴ساعت زمان موفق شدند این افراد که به دلیل نقص فنی خودرو و گم‌کردن مسیر در ارتفاعات و سرما سرگردان شده بودند را به سلامت پیدا و به نقطه امن منتقل کنند. 

129064.jpg

خروج مهمان ناخوانده

در دیگر پرونده‌ای که دیروز رسانه‌ای شد، از چندی پیش زنی سی‌ونه‌ساله با درد و بزرگی شکم به بیمارستان سبزوار مراجعه می‌کند. پس از معاینات اولیه و انجام سونوگرافی، توده‌ای بزرگ در تخمدان این بیمار مشاهده می‌شود.

پس از بررسی‌ تخصصی و آزمایش‌های مختلف، بیمار زیر عمل جراحی قرار می‌گیرد و توده‌ای با وزن دو‌و‌نیم کیلوگرم و ابعاد حدود ٣٠سانتی‌متر از تخمدان این بیمار خارج می‌شود. به گفته پزشک معالج، توده چسبندگی زیادی به رحم و مثانه داشته است که با اجرای شیوه‌های مورد‌ نیاز عمل به‌طور کامل انجام می‌شود. هم اینک وضعیت جسمانی بیمار مطلوب و رضایت‌بخش گزارش شده است. 

129065.jpg

تلاش مذبوحانه یک مشت قاچاقچی 

روز گذشته مرزبانان استان نیز روز شلوغی را پشت‌سر گذاشتند. مرزداران که متوجه فعالیت قاچاقچیان موادمخدر شده بودند با دستور فرماندهی مرزبانی طرح‌های مقابله‌ای با این افراد شرور را به اجرا گذاشتند. مرزبانان در چند عملیات سلسله‌وار با اجرای کمین با قاچاقچیان موادمخدر وارد یک دوئل شدند و جلوی تلاش مذبوحانه این اشرار مسلح را گرفتند و آن‌ها را وادار به بازگشت به همان جایی کردند که از آن آمده بودند. مأموران در پاک‌سازی نقاط درگیری موفق به کشف ١٩١کیلوگرم انواع موادمخدر شامل تریاک، هروئین، شیشه و حشیش شدند و یک‌بار دیگر قدرت مرزبانی را به رخ سودجویان کشاندند.

 129066.jpg

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی