کد خبر : 92779
/ 06:55
شهردار منطقه12 در بازدید از غرفه شهرآرا در نمایشگاه شهر هوشمند:

مؤسسه فرهنگی شهرآرا، پرچم‌دار شعار شهر هوشمند

شهردار منطقه12 در بازدید از غرفه شهرآرا در نمایشگاه شهرهوشمند، از تلاش‌های یک‌سال اخیر این رسانه در زمینه آگاهی‌بخشی عمومی و ارتقای فرهنگ شهروندی تجلیل کرد.

مؤسسه فرهنگی شهرآرا، پرچم‌دار شعار شهر هوشمند

شهرآرا آنلاین - به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه12، احمد محبی تصریح کرد: برای تحقق شهر هوشمند باید ابتدا پیش‌زمینه‌ها و بستر فرهنگی آن در بین آحاد مردم ایجاد شود. خوشبختانه روزنامه شهرآرا در این حوزه پیشگام و سرآمد است.

محبی در بخشی از مصاحبه خود با خبرنگار این روزنامه گفت: در عصر ارتباطات دیگر نقش رسانه‌ها انکار‌ناپذیر است و شهرآرا اکنون در قامت یک رسانه حرفه‌ای در حوزه تسهیل سیاست‌های مدیریت شهری و تأمین منافع شهری نقش‌آفرینی می‌کند.

بر اساس همین گزارش وی در بخشی دیگر از سخنان خود شفافیت، دقت، سرعت و رفع تبعیض و تعمیم عدالت را از مواهب هوشمندسازی دانست و خاطرنشان کرد: گردش آزاد اطلاعات و دسترسی سهل و آسان به خدمات تنها را تحول در حوزه خدمت‌رسانی در کلان‌شهرهاست و این ظرفیت‌ها در ذات هوشمندسازی و فناوری‌های نوین نهفته است.

محبی افزود: شهرآرا در حوزه فضای مجازی نیز به‌خوبی تطبیق یافته و جامعه مخاطبان آن نسبت به گذشته افزایش چشم‌گیری داشته است.

شهردار منطقه12 استفاده از هوش مصنوعی را در تجزیه و تحلیل داده‌های شهری و آنالیز و پایش اطلاعات بسیار حائز اهمیت دانست و تأکید کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها و دانشگاه‌ها باید در این زمینه به یاری مدیریت شهری بیایند و خوشبختانه بستر استقبال از این مؤسسات در حال حاضر در بین مدیران فراهم است و پذیرندگی بسیار خوبی نیز در جامعه به چشم می‌خورد.

در پایان این مصاحبه محبی به فعالیت‌ها و تحرکات معاونت برنامه‌ریزی اشاره کرد و یادآور شد: شهر مشهد در آستانه یک تحول چشم‌گیر در زمینه هوشمندسازی است و امیدواریم زیرساخت‌های آن بیش از بیش فراهم شود تا شاهد شهری هوشمند، مدرن و متوازن باشیم. 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی