کد خبر : 92789
/ 07:08
قطر 2 - لبنان 0

گام محکم عنابی‌ها

عنابی‌های فوتبال آسیا در یک دیدار برتر توانستند با گل‌های نیمه دوم مقابل لبنان به برتری دست پیدا کنند.

گام محکم عنابی‌ها

شهرآرا آنلاین - شاگردان فیلیکس سانچز اسپانیایی درحالی روز گذشته در آخرین دیدار دور اول مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا مقابل حریف خود به برتری رسیدند که این بازی در ورزشگاه زاید و از گروهE مسابقات برگزار می‌شد؛ گروهی که شب قبل‌تر عربستان و کره‌شمالی، دیگرتیم‌های آن، به‌مصاف هم رفته بودند و سعودی‌ها با برتری قاطعانه 4بر0 حریف شرق آسیایی خود را شکست داده بودند. قطری‌ها در این دیدار توسط هیشام در دقیقه65 و عبدا... در دقیقه79 به گل رسیدند. این دیدار در نیمه اول با بازی پایاپای دو تیم همراه بود، اما هیچ‌کدام نتوانستند موقعیتی خطرناک روی دروازه‌های هم ایجاد کنند و درنهایت بازی در نیمه اول با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه یافت. 

مهم‌ترین اتفاق بازی در نیمه اول در دقیقه38 توسط علی همام رقم خورد؛ صحنه‌ای که روی ارسال لبنانی‌ها و شلوغی جلوی دروازه همام، گل اول بازی را به ثمر رساند، اما به‌دلیل خطای روی بازیکن قطر این گل توسط مانینگ، داور چینی، مردود اعلام شد. 

در نیمه دوم، قطر که باانگیزه نشان می‌داد و به نظر می‌رسید سرمربی این تیم برنامه‌های ویژه‌ای برای این نیمه دارد، جواب تلاش‌های خود را در دقیقه65 گرفت و گل اول را وارد دروازه لبنان کرد. در ادامه لبنان که به‌دنبال گل تساوی بود، بازهم غافل‌گیر شد و گل دوم را دریافت کرد تا عنابی‌ها در نیمه مربیان برنده بازی شوند. آمار این دیدار نشان می‌دهد که شاگردان فیلیکس سانچز اسپانیایی در این دیدار توانستند با مالکیت 70درصدی، توپ‌ومیدان را در اختیار داشته باشند. قطری‌ها 5 شوت در چهارچوب داشتند و لبنان تنها یک‌بار توانست توپ را به‌سمت چهارچوب عنابی‌ها بفرستد. عنابی‌ها در نیمه دوم با اجرای دستورات سرمربی تیم به برتری در نیمه مربیان رسیدند. قطر در ادامه مسابقاتش در این گروه سخت می‌بایست به ترتیب به مصاف کره‌شمالی و عربستان برود. دیدار روز پایانی با عربستان می‌تواند جدال سیاسی - فوتبالی بزرگ این گروه باشد.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی