کد خبر : 92792
/ 07:11

در انتظار معجزه

آخرین بازی نیم‌فصل آویژه‌صنعت پارسا امروز مقابل شیمیدر در مشهد برگزار می‌شود

در انتظار معجزه

شهرآرا آنلاین - مرتضی اخوان - تیم آویژه‌صنعت پارسا مشهد، به‌عنوان نماینده استان در لیگ برتر بسکتبال در حالی به آخرین بازی نیم‌فصل پای می‌گذارد که برای موفقیت در پیش چشمان هوادارانش به یک معجزه نیاز دارد. نماینده مشهد این هفته در سالن مرحوم حمیدی از شیمیدر میزبانی خواهد کرد؛ تیمی که بدون تردید در کنار پتروشیمی بندرامام و پالایش نفت‌آبادان، 3 ضلع مثلث قهرمانی فصل جاری این مسابقات هستند. تیم مشهد برای آنکه بعد از روند روبه‌رشد و 2 پیروزی در بازی‌های هفته‌های اخیر قطار موفقیتش از حرکت متوقف نشود، باید در این بازی چیزی فراتر از 100درصد توان بازیکنانش را به خدمت بگیرد. باوجود‌این نباید فراموش کرد هیچ غیرممکنی در ورزش وجود ندارد.

 

شیمیدر؛ پُر از ستاره، پُر از ملی‌پوش

رقیب و میهمان پارسا مشهد در دیدار حساس امروز عصر که باید از ساعت16 به‌مصاف میزبان خود برود، تیمی است که به شایستگی و با توجه به داشتن 6 ملی‌پوش در کورس قهرمانی است. شیمیدر در آخرین اردوی تیم ملی و مسابقات راهیابی به جام‌جهانی بسکتبال محمد جمشیدی، محمد ترابی، حامد حسین‌زاده، محمد یوسف‌وند، کیوان ریاعی و امیرحسین آذری را به‌عنوان ملی‌پوش در اردوی تیم ملی داشت، تیمی پُرمهره که علاوه بر این ملی‌پوشان، چند بازیکن را که قبلا سابقه بازی در تیم ملی داشته‌اند هم در ترکیب خود به‌همراه دارد که شاید شاخص‌ترین آن‌ها مهدی کامرانی باشد. بازیکن گاردرأسی که سال‌ها تیم ملی را در این پُست بیمه کرده بود. تیمی منسجم که می‌توان آن را تیم ملی کوچک خواند.

 

مصدومان پارسا به شیمیدر می‌رسند

بدشانسی محمد قیاسی، سرمربی تیم آویژه‌صنعت پارسا مشهد، در پشت‌سر‌هم‌افتادن دو دیدار حساس خانگی مقابل بهترین تیم‌های لیگ برتر شیمیدر و پتروشیمی بندرامام وقتی کامل می‌شود که بدانید حسین رحمتی، یکی از سه‌چهار بازیکن غیربومی این تیم، نیز تحت عمل جراحی قرار گرفته و مسابقات را تا پایان فصل از دست داده است. البته پارسا در این دیدار سایر بازیکنان خود را در اختیار دارد. ابوالفضل سیدی که هفته گذشته دچار آسیب‌دیدگی جزئی شده بود، به تمرینات بازگشته است و این هفته مشکلی برای همراهی تیمش ندارد.

 

جدول بی‌رحم نیست

پارسا در شرایط جدولی به‌مصاف شیمیدر می‌رود که به‌خوبی به این مسئله واقف است که تیم‌های پنجم تا نهم جدول رده‌بندی فاصله فنی زیادی با هم ندارند و نباید بابت شکست احتمالی در این دیدار چندان نگران باشد، چراکه در ادامه مسیر لیگ نیروی زمینی، پگاه تهران و پدافند رعد خوزستان هم باید با همین شیمیدر تابن‌دندان‌مسلح مبارزه کنند و بعید است آن‌ها بتوانند از این آوردگاه سربلند بیرون بیایند. از طرفی دیدار نیروی زمینی و پدافند رعد در این هفته و ذوب‌آهن و پگاه می‌تواند متوقف‌کننده رقبای آویژه‌صنعت در جدول باشد. در دیگر دیدار این هفته هم پالایش نفت آبادان و شهرداری گرگان با هم بازی می‌کنند و پتروشیمی بندرامام با قرعه استراحت رو‌به‌روست. آویژه‌صنعت پارسا مشهد هم‌اکنون با 9امتیاز از 7 بازی در مکان هفتم جدول قرار دارد.  

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی