کد خبر : 92793
/ 07:13

دوئل دوستانه!

یک حاشیه‌نگاری کامل از بازی دوستانه سپاهان و پدیده در مشهد، مسابقه‌ای که دست‌کمی از یک بازی رسمی نداشت

دوئل دوستانه!

شهرآرا آنلاین - حمید معصومیان - نبرد تیم‌های اول و دوم نیم‌فصل هر لیگی در جهان همیشه جذاب و حساس است، حتی اگر بازی یک جدال دوستانه باشد. این واقعیت شامل حال پدیده و سپاهان، دو تیم هم‌امتیاز لیگ ایران، نیز شد و روز گذشته در‌حالی آن‌ها در ورزشگاه امام‌رضا(ع) به‌مصاف هم رفتند که این بازی فقط اسما رسمی نبود، وگرنه رسما همه شرایط یک مسابقه واقعی را داشت؛ از بازی در ورزشگاه اصلی شهر بگیرید تا حضور تماشاگران و حتی گوینده برای اعلام تعویض‌ها!

 

برد سپاهان با گل پدیده

این بازی فقط یک گل داشت که زننده آن مدافع پدیده بود، اما به‌جای بازکردن دروازه حریف، به تیم خودشان گل زد! حسین مرادمند که یکی از ستون‌های تیم پدیده محسوب می‌شود، در نیمه اول روی ارسال یک توپ زمینی در محاسبه زاویه قطع توپ اشتباه کرد تا دروازه خودشان را باز کند، اتفاقی که دیگر در بازی نیفتاد و درنهایت مسابقه دوستانه دو تیم با گل تقدیمی میزبان به میهمان، به پایان رسید!

 

حضور 2هزار تماشاگر

این بازی دوستانه که در هوای خوب زمستان مشهد برگزار شد، چیزی حدود 2هزار تماشاگر داشت که مثل بازی‌های رسمی از تیم خودشان حمایت کردند. این تعداد تماشاچی برای بازی دوستانه و غیررسمی پدیده درحالی به ورزشگاه آمدند که سال گذشته همین‌موقع نصف این تعداد هم برای بازی‌های رسمی پدیده به ورزشگاه ثامن‌الائمه(ع) نمی‌رفتند.

 

مالک جدید، میهمان ویژه بازی

فرهاد حمیداوی، مالک جوان و جدید باشگاه پدیده، میهمان ویژه این بازی بود که دقایقی بعد از شروع مسابقه به‌همراه مجتبی سرآسیائی به ورزشگاه آمد. او دقایقی از بازی را روی سکوها تماشا کرد و در ادامه با هیئت‌همراهش به جایگاه خالی خبرنگاران رفت و این بازی را تا پایان تماشا کرد.

 

خلعتبری نبود

غایب بزرگ بازی دیروز، محمدرضا خلعتبری بود؛ بازیکنی که گفته می‌شود قطعا از پدیده جدا شده و مقصدش اصفهان خواهد بود. سپاهان یکی از دو تیم اصفهانی است که خواهان خلعتبری شده، اما دیروز این بازیکن در ورزشگاه نبود و برای هیچ‌یک از دو تیم بازی نکرد.

 

فراهانی بازی نکرد

میلاد فراهانی، دروازه‌بان جدید تیم پدیده که دیروز به این تیم پیوست، فرصت بازی پیدا نکرد و بهزدای 90دقیقه درون دروازه ایستاد. در سمت مقابل اما امیر قلعه‌نویی تقریبا از همه بازیکنانش استفاده کرد و غیر از استنلی کی‌روش، همه حتی علی قربانی را هم که تازه به خدمت گرفته است، بازی داد.

 

پخش کلیپ پدیده در بین دو نیمه

در بین دو نیمه بازی کلیپی درباره تیم پدیده پخش شد که روی آن صدای سالار عقیلی و آهنگ معروفش برای ایران میکس شده بود. این کلیپ که ساده ساخته شده بود و چیز دندان‌گیری نبود، خیلی زود هم تمام شد و به‌جای آن بازی تیم‌های ژاپن و ترکمنستان در چهارچوب مسابقات جام ملت‌های آسیا پخش شد. به نظر می‌رسید مسئولان ورزشگاه درحال تست اسکوبورد و صدای داخل ورزشگاه بودند تا ببینند همه‌چیز برای روز شنبه که قرار است بازی ایران و ویتنام در این ورزشگاه پخش شود، مهیاست یا نه.

 

درگیری بازیکنان دو تیم و یک اخراج

این بازی باوجود دوستانه‌بودن، کاملا جدی برگزار شد و با اینکه صحنه‌های زیادی روی دروازه‌ها ایجاد نشد، بازیکنان دو تیم محکم بازی ‌می‌کردند و به هم باج نمی‌دادند. همین‌مسئله در چند مورد باعث درگیری دو تیم شد که در یکی از آن‌ها چیزی نمانده بود رضا ناصحی با محمد کریمی، هافبک جوان سپاهان، یقه‌به‌یقه شود. این بازیکن اصفهانی در دقایق پایانی بازی و در هنگام تعویضش هم با نبی‌زاده، بازیکن جوان پدیده، درگیر شد و با زیرکی زمینه اخراج او را فراهم کرد!

 

اختلاف خالد و کیانی

غیر از موضوعی که گفته‌ شد، مهم‌ترین اتفاق حاشیه‌ای ازاین‌دست، درگیری لفظی کیانی و خالد شفیعی، دو بازیکن سپاهان، در نیمه اول بود که با پادرمیانی دیگربازیکنان سپاهان ختم‌به‌خیر شد. کیانی به‌قدری از این اتفاق ناراحت بود که از داخل زمین با صدای بلند از امیر قلعه‌نویی خواست یا او را بیرون بکشد یا شفیعی را که ژنرال در نیمه دوم چنین کرد و شفیعی را دیگر به زمین نفرستاد!

 

درخشش بازیکن خراسانی سپاهان

سیاوش یزدانی، بازیکن خراسانی سپاهان، یکی از معدودبازیکنان این تیم بود که 90دقیقه بازی کرد. او که در تمام بازی‌های این فصل سپاهان به زمین رفته است، در این بازی دوستانه هم خوب و مسلط بازی کرد. یزدانی از دستاوردهای طلایی سیاه‌جامگان در سال‌های اول شکل‌گیری این تیم است که به قول یکی از تماشاگران اگر مثل خیلی از بازیکنان بومی آن سال سیاه‌جامگان در این تیم می‌ماند، احتمالا الان یا باید به بازی در لیگ‌های پایین‌تر رضایت می‌داد یا به خانه‌نشینی!

 

قضاوت خوب داوران مشهدی

داوری این بازی نیمه‌جدی، برعهده داوران جوان مشهدی بود. عباس مهدی‌زاده به‌عنوان سرداور و مهاجر و سخندان به‌عنوان کمک، در این بازی قضاوت کردند که درمجموع عملکرد خوبی داشتند. مهدی‌زاده در این بازی البته چندین‌بار دست‌به‌جیب شد، اما درنهایت بازی را به‌خوبی کنترل کرد و کمتر تحت‌تأثیر های‌وهوی بازیکنان دو تیم قرار گرفت. 

   

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی