کد خبر : 92794
/ 07:17

تکیه بر منشور همدلی

مراسم معارفه استاندار جديد در حالی برگزار شد كه رزم حسينی بر حمايت همه جانبه از بخش خصوصی برای توسعه خراسان رضوی تأكيد كرد

تکیه بر منشور همدلی

شهرآرا آنلاین - امیر علی‌قاسمی‌مقدم| صبح دیروز، علیرضا رزم‌حسینی و علیرضا رشیدیان هر دو با هم وارد مشهد شدند، اما یکی ماند و دیگری چند ساعت بعد به تهران بازگشت. رزم‌حسینی که چند روز قبل از هیئت‌وزیران رأی اعتماد گرفت، شامگاه چهارشنبه، رسما به‌عنوان ششمین استاندار خراسان رضوی معارفه شد تا کارش را مبتنی‌بر منشور همدلی برای رسیدن به توسعه اقتصادی آغاز کند. علیرضا رشیدیان هم دیشب به پاس ۵سال‌واندی تلاش در کسوت سکان‌داری خطه خورشید، تکریم شد و از مشهد رفت. در آیین تودیع و معارفه استاندار خراسان رضوی که دیشب در برج سپید مشهد برگزار شد، وزیر کشور میهمان ویژه بود و کنار او، ١٠ عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی و عمده‌مدیران استانی حضور داشتند. برخی از نمایندگان و مدیران کرمانی هم در این مراسم حضور پیدا کرده بودند تا کار جدید استاندار سابقشان را تبریک بگویند. در بین میهمانان، جای خالی آیت‌ا... علم‌الهدی، نماینده ولی‌فقیه، و حجت‌الاسلام رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی، احساس می‌شد؛ هرچند وزیر کشور و استانداران جدید و سابق، به رسم احترام، لحظاتی بعد از اتمام مراسم، به دیدار امام‌جمعه مشهد رفتند.

وزیر کشور در آیین تودیع و معارفه استاندار خراسان رضوی، ابتدا از تلاش‌های علیرضا رشیدیان برای پیشبرد امور در دوران مسئولیتش تقدیر کرد و گفت: استاندار پیشین کارنامه عملکرد درخشانی دارد و بدون‌شک نام او به‌عنوان چهره‌ای پرتلاش در تاریخ خراسان رضوی به ثبت خواهد رسید. عبدالرضا رحمانی‌فضلی افزود: زمانی که رشیدیان را به دولت معرفی کردم، برخی در وزارت کشور توصیه می‌کردند که مسئولیت استان کوچک‌تری به او واگذار شود تا کار دستش بیاید، اما بنده به توانایی‌اش اطمینان داشتم و امروز هم کارنامه خوبی از وی برجای مانده است.

او در ادامه، سراغی از استاندار جدید گرفت و درباره علیرضا رزم‌حسینی، این‌طور گفت: در دوران تصدی استانداری کرمان باوجود آنکه از بدنه وزارت کشور نبود، اما به‌دلیل داشتن روحیه‌ای توسعه‌گرا و اقتصادی و نیز سوابق فرماندهی در جنگ، توانست شیوه‌های نوینی را در دوران مدیریتش به کار گیرد.

وزیر کشور اطمینان‌خاطر داد که از رویکرد توسعه‌گرا و اقتصادی استاندار جدید برای پیشرفت و آبادانی خطه خراسان حمایت خواهد کرد.

وی بهره‌گیری از مشارکت نمایندگان ولی‌فقیه، ائمه‌جمعه و نمایندگان مجلس را یکی از ابتکارات رزم‌حسینی در مدیریت استان کرمان برشمرد و افزود: او در مسئولیت قبلی خود، ٧٠هزارمیلیارد تومان موافقت‌نامه به امضا رساند و کرمان را به دور از هیجانات سیاسی، مدیریت کرد.

رحمانی‌فضلی در بخش دیگری از حرف‌هایش، گریزی به قانون منع‌به‌کارگیری ر زد و با اشاره به جابه‌جایی ١۶ استاندار در نتیجه اجرای این قانون، گفت: برای تعیین استانداران جدید، ۴۵ گزینه را به رئیس‌جمهور پیشنهاد کردم و معتقد بودم که همه آن‌ها صلاحیت نمایندگی دولت در استان‌ها را دارند، چراکه مدارج مدیریتی اعم از بخشداری، فرمانداری و معاونت استانداری را طی کرده بودند.

وی تأکید کرد: با توجه به کادرسازی خوب انجام‌گرفته در سال‌های اخیر در وزارت کشور، معاونان جدید استانداری‌ها از بین فرمانداران و فرمانداران جدید هم از بین بخشداران انتخاب خواهند شد.

 

وای بر روزی که با مردم صادق نباشیم 

وزیر کشور در بخش پایانی سخنانش، با بیان اینکه دشمن بعد از شکست توطئه‌هایش علیه ملت ایران، امروز به جنگ اقتصادی روی آورده است، گفت: مردم از برخی ناکارآمدی‌ها گلایه‌مندند و ما هم درک می‌کنیم؛ اما قرار نیست آمریکا از نقاط ضعف مدیریتی برای خود کلاه نمدی ببافد.

وی افزود: شاید با محدودیت منابع، ایجاد رضایت در جامعه دشوار باشد؛ اما اگر مردم بدانند که خدمتگزارانشان در حاکمیت تلاش می‌کنند، قطعا وضعیت موجود را درک خواهند کرد. وای بر روزی که مردم احساس کنند ما با آن‌ها صادق نیستیم.

رحمانی‌فضلی برای رتق‌وفتق مشکلات، به استانداران توصیه کرد که الگوی جلسات سران قوا را با حضور نماینده ولی‌فقیه، نمایندگان مجلس، نماینده عالی دولت و نماینده قوه‌قضائیه در استان‌ها اجرا کنند.

 

مشهد، خسته از سیاسی‌کاری 

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی، دیگرسخنران این مراسم بود. حمید بنایی در صحبت‌هایش، چندمرتبه رزم‌حسینی را خطاب قرار داد و توصیه‌هایی به او کرد.

او گفت که مشهد از سیاسی‌کاری خسته شده است و مردم ناراحت‌اند از اینکه وعده داده می‌شود، اما اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد. خواهش می‌کنم از سیاسی‌کاری دست بردارید و به فکر سفره و معیشت مردم باشید.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی با تأکید بر اینکه اولویت نخست استاندار باید اشتغال مردم و بعد از آن بهبود وضعیت اقتصادی باشد، افزود: بااین‌حال سیاست هم بخشی از کار دولت است و نمی‌توان از آن چشم پوشید.

وی اجرای پروژه انتقال آب از دریای عمان را اجتناب‌ناپذیر دانست و با اشاره به عملکرد مناسب رزم‌حسینی در آبادانی روستای محروم قلعه‌گنج استان کرمان، گفت: در خراسان رضوی هزار روستای محروم مانند قلعه‌گنج وجود دارد که نیازمند نگاه توسعه‌گراست.

بنایی با تأکید بر بومی‌گزینی در انتخاب مدیران استانی، گریزی هم به بلاتکلیفی سهام‌داران پدیده زد و گفت: تااینجای‌کار مطالبات شهرداری و دستگاه‌های دولتی دریافت شده است، اما سهام‌داران به مطالبات خود نرسیده‌اند که امیدواریم با تدبیر استاندار جدید، این مشکل حل شود.

وی با اشاره به ضرورت اجرای پروژه برقی‌کردن قطار مشهد-تهران، افزود: معاون‌اول رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای اجرای این پروژه قول مساعد دادند، اما شواهد نشان می‌دهد که این پروژه از دستورکار خارج شده است.

 

برای سرمایه‌گذاران فرش قرمز پهن می‌کنیم

استاندار جدید خراسان رضوی که دیگرسخنران این مراسم بود، راهبرد مدیریتی‌اش را تکیه بر منشور همدلی و به‌کارگیری ظرفیت بخش خصوصی در توسعه و آبادانی استان برشمرد و گفت که برای سرمایه‌گذاران، فرش قرمز پهن می‌کنیم.علیرضا رزم‌حسینی افزود: باید در خراسان رضوی اتحاد و همدلی حاکم باشد و با روحیه اعتدال و در کنار حفظ اصول و اصلاح امور، مطابق با قانون اساسی و پیروی از ولایت‌فقیه، از همه فرصت‌ها و ظرفیت‌ها برای دستیابی به توسعه استفاده کرد.

وی با بیان اینکه «وقتم را وقف توسعه و آبادانی خراسان رضوی کرده‌ام»، تأکید کرد: انقلاب کردیم که به توسعه و پیشرفت دست یابیم، بنابراین ذات انقلاب اسلامی توسعه‌یافتگی است و این مهم باید با بهره‌گیری از روحیه انقلابی و مشارکت همگان، تحقق یابد.

رزم‌حسینی از همه فعالان سیاسی با هر نوع سلیقه و گرایش سیاسی که وفادار به انقلاب اسلامی هستند، درخواست کرد که برای دستیابی به منشور همدلی، پای‌کار بیایند و درراستای آبادانی خراسان رضوی و اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی مشارکت داشته باشند.

او تأکید کرد که ضمن بهره‌گیری از حمایت‌های نماینده ولی‌فقیه در استان در منشور همدلی و توسعه خراسان رضوی، برای استفاده از ظرفیت آستان قدس رضوی هم در رسیدن به توسعه اقتصادی برنامه‌ریزی خواهد کرد.

 

طلب حلالیت

استاندار سابق خراسان رضوی که چندوقتی است سکان‌دار سازمان حج و زیارت کشور شده است، به‌عنوان سخنران پایانی این مراسم، از مردم به‌خاطر نقاط‌ضعف عملکردش عذرخواهی و طلب حلالیت کرد.

علیرضا رشیدیان با اشاره به ظرفیت‌های آستان قدس رضوی افزود: دولت باید از ظرفیت‌های این مجموعه درراستای پیشبرد برنامه‌های اقتصادی استفاده کند و امیدواریم استاندار جدید نسبت به این مهم، اهتمام بیشتری داشته باشد. وی به گلایه‌های رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی درباره موضوع پدیده این‌طور واکنش نشان داد: آقای بنایی شائبه‌ای مطرح کردند که باید به آن پاسخ بدهم. ما به دستگاه‌های دولتی و شهرداری بابت پروژه پدیده حتی یک‌ریال پول پرداخت نکردیم. اگر از آقای دهقان که زمانی به‌دنبال وصول حق‌وحقوق شهرداری شاندیز بودند، بپرسید، قطعا این موضوع را تأیید خواهند کرد. رشیدیان تأکید کرد: بسیاری از مشکلات پدیده رتق‌وفتق شده است و حالا باید استاندار جدید موضوع ثبت سهام جبرانی را دنبال کند که امیدواریم با همکاری نمایندگان مجلس، این مهم تحقق پیدا کند.

  

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی