کد خبر : 92802
/ 07:31

فشار نظارتی بر سر ۴٠٠٠ پروژه‌ عمرانی

قرار است نظارت عالیه بر حدود ۴٠٠٠پروژه با اعتباری بیش از ١٣٠٠میلیارد تومان آغاز شود.

فشار نظارتی بر سر ۴٠٠٠ پروژه‌ عمرانی

شهرآرا آنلاین - آذر اسماعیلیان| قرار است نظارت عالیه بر حدود ۴٠٠٠پروژه با اعتباری بیش از ١٣٠٠میلیارد تومان آغاز شود. نظارتی که در نهایت مشخص می‌کند بودجه‌های تخصیص یافته، تا چه حد تحقق یافته و تناسب پیشرفت فیزیکی پروژه با میزان بودجه تعلق گرفته چه میزان است.آن‌طور که مدیرکل دفتر فنی، عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان رضوی به روابط عمومی این دستگاه گفته است، «نظارت و ارزیابی٣٩٣١پروژه عمرانی خراسان رضوی با اعتبار مصوب بالغ بر ١٣٠٠میلیارد و ١۶٠میلیون تومان شروع می‌شود.» بر اساس گفته‌های مهدی سالیانی، این نظارت از سوی ٢٢ اکیپ نظارتی در ٢٨ شهرستان و نیز دستگاه اجرایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. 

او با بیان اینکه در سال جاری این نخستین مرحله نظارت عالیه بر پروژه‌های عمرانی استانی است، اظهار کرد: ارزیابی مذکور از سوی گروه مشترک دفتر فنی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان انجام می‌شود. متوسط تخصیص اعتبارات خراسان رضوی تاکنون حدود ۴٩درصد است و بخش‌های مختلف تلاش کرده‌اند روند پیشرفت پروژه‌ها را تا حد امکان ادامه دهند، اما این ارزیابی وضعیت پروژه‌های عمرانی را به‌صورت دقیق‌تر و روشن‌تر مشخص می‌کند.

آن‌طور که سالیانی گفته است در دوره قبل بازدید از پروژه‌های عمرانی خراسان رضوی در قالب طرح نظارت عالیه که تیرماه امسال از پروژه‌های عمرانی ٩۶ انجام شد، ۴۴۴٢پروژه با اعتبار مصوب بالغ ١۵٠٠میلیارد و ٣۶٠میلیون تومان و اعتبار تخصیص یافته ۶٠٠میلیارد و ٩٧٠میلیون تومان مورد ارزیابی قرارگرفت که نسبت به ‌اعتبارات اختصاص یافته در آن زمان از وضعیت مطلوبی برخوردار بود.

او بر این اساس اعلام کرد که پس از پایان بازدیدهای دوره‌ای و ثبت و بررسی اطلاعات نظارتی از سوی کارشناسان نظارت عالیه، گزارش مربوط که حاوی اطلاعات کمی و کیفی پروژه‌های عمرانی استان و ارزیابی دستگاه‌های اجرایی و شهرستان‌هاست، تهیه می‌شود.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی