کد خبر : 92827
/ 08:30

سرقت بی ‌رحمانه با شگرد بیهوشی

٣متهم سابقه‌دار با خوراندن آب‌میوه مسموم ٢٠مسافر را در پایانه‌مسافربری مشهد تلکه کردند

سرقت بی ‌رحمانه با شگرد بیهوشی

شهرآرا آنلاین - مهدی قرآنی - در پی شکایت چند زائر و مسافر شهرستانی به مسئولان پایانه‌مسافربری مشهد مبنی‌بر سرقت اموال و وجوه نقدشان از سوی افرادی ناشناس، تحقیقات این پرونده از سوی نیروهای حراست و حفاظت فیزیکی این مجموعه با همکاری مأموران کلانتری پایانه‌مسافربری آغاز شد.

گروه‌های رسیدگی‌کننده این پرونده در ابتدای تحقیقات خود به سراغ چند نفر از شکات رفتند و اظهارات آن‌ها را مورد بررسی قرار دادند. یکی از مال‌باختگان در اظهاراتش گفت: «با اتوبوس از تهران به مشهد آمدم که در بین راه با مردی میان‌سال آشنا شدم. او در نزدیکی مشهد سوار اتوبوس شد و در صندلی کنارم نشست. ابتدا با چرب‌زبانی نظرم را به خود جلب کرد و بعد از آن دو آب‌میوه پاکتی از کیفش بیرون آورد و یکی را به من و دیگری را برای خودش برداشت. بعد از نوشیدن آبمیوه احساس سرگیجه شدید به من دست داد و در یک لحظه همه چیز در ظلمت فرو رفت. راننده اتوبوس و شاگردش پس از رسیدن به مشهد مرا به بهداری پایانه منتقل کردند. وقتی به هوش آمدم متوجه شدم که کیف مدارک و پول‌هایم نیست. سریعا به سراغ مسئولان پایانه رفتم و موضوع را گزارش کردم.»

 

سارق چرب‌زبان

مال‌باخته دیگر این پرونده نیز گفت: «به همراه یکی از دوستانم به مشهد آمده بودیم و قرار بود با اتوبوس به شهرستان برگردیم. در سالن پایانه‌مسافربری به انتظار زمان حرکت اتوبوس بودیم که مردی جوان در کنار ما نشست. او یک بلیت در دست داشت و نمی‌دانست در چه ایستگاهی باید سوار اتوبوس شود برای همین به بهانه پرسیدن سؤال شماره بلیت و اتوبوس به ما نزدیک شد. او با چرب‌زبانی سر حرف را باز کرد و سپس دو آب‌میوه پاکتی به بهانه متبرک بودن، به ما داد. ما هم بی‌خبر از مقصود شوم این فرد، آب‌میوه‌ها را خوردیم اما بعد از گذشت دقایقی بیهوش شدیم. دیگر یادم نیست چه شد ولی هنگامی که چشم باز کردیم متوجه نبودن ساک، لوازم و پول‌هایمان شدیم. من و دوستم درد شدیدی در معده احساس می‌کردیم و سرگیجه داشتیم که با کمک چند نفر از پرسنل پایانه به حراست رفتیم و موضوع سرقت را گزارش کردیم.»

دیگر شاکی پرونده نیز که از همین طریق مورد سرقت قرار گرفته بود، مدعی شد در مسیر برگشت به شهرش داخل اتوبوس با مردی چهل‌وپنج‌ساله آشنا شده است. متهم یک آب‌میوه به این مرد جوان خورانده و شاکی بعد از چند دقیقه بیهوش شده است. مال‌باخته وقتی که به هوش می‌آید متوجه نبود پول‌ها و لوازم قیمتی‌اش می‌شود. شاکی وقتی که موضوع را به راننده اطلاع می‌دهد، متوجه می‌شود متهم در بین راه از اتوبوس پیاده شده است. 

 

دستگیری متهمان در مشهد

اظهارات شاکیان گویای این مطلب بود که متهمان یک گروه هستند و در قالب باندی فعالیت دارند برای همین مأموران پس از تکمیل تحقیقات ابتدایی خود طی هماهنگی قضایی به رصد میدانی برای شناسایی و چهره‌زنی این افراد پرداختند.

بررسی‌های این پرونده ادامه داشت تا اینکه استخراج فیلم‌ دوربین‌های مداربسته از هویت متهمان پرده برداشت و مأموران توانستند چهره فرضی آن‌ها را ترسیم کنند. در تصاویر به دست آمده جرم متهمان محرز و مشخص شد آن‌ها از طریق آب‌میوه طعمه‌هایشان را مسموم و بعد از آن با سرقت لوازم و وجوه نقد فرد قربانی نقشه‌ خود را تکمیل می‌‌کرده‌اند.

این اطلاعات دست متهمان را برای مأموران رو کرد و طولی نکشید که ٣سارق حرفه‌ای با تلاش پلیس در مشهد شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس مشهد که هدایت این پرونده را بر عهده داشت روز گذشته در مصاحبه با خبرنگار ما از دیگر ابعاد این سرقت‌های حیله‌گرانه پرده برداشت و بیان کرد که متهمان ٣مرد بیست‌وپنج، چهل‌وپنج و پنجاه‌وپنج‌ساله و اهل ٣استان کشور هستند و چندین سابقه متعدد کیفری نیز در پرونده خود دارند.

سرهنگ اکبر آقابیگی به روند دستگیری این افراد اشاره کرد و گفت: پیگیری‌های این پرونده از ۴ماه پیش آغاز شد و در همان دقایق ابتدایی مأموران ما با همکاری تیم حراست و کارشناسان مرکز کنترل تصویری پایانه‌مسافربری مشهد توانستند متهمان را چهره‌زنی کنند. متأسفانه به دلیل مشخص نبودن محل اختفای متهمان و اینکه آن‌ها مدام در حال تردد به شهرستان‌های مختلف بودند امکان جلبشان فراهم نبود ولی با توجه به فعال بودن گروه‌های گشتی در سطح استان و پیگیری مجدانه ما در پایانه‌مسافربری مشهد، سرانجام یکی از متهمان دستگیر و به واسطه او ٢همدست دیگرش نیز جلب قانون شدند. مأموران کلانتری پایانه در بازرسی از متهمان مقداری قرص خواب‌آور کشف و ضمیمه پرونده‌شان کردند. وی با بیان اینکه ٣متهم دستگیر شده صراحتا به جرم خود اعتراف کرده‌اند، گفت: تاکنون ٢٠شاکی که از سوی متهمان بیهوش و مورد سرقت قرار گرفته بودند به پلیس مراجعه و از آن‌ها شکایت کرده‌اند که البته احتمال افزایش جرم و تعداد شکات این پرونده وجود دارد، ادامه تحقیقات بر عهده پلیس آگاهی خراسان‌رضوی قرار گرفته است. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی