کد خبر : 92861
/ 06:57

پرداخت ١.۵میلیارد تومان یارانه به قطارشهری مشهد

حمل‌ونقل ریلی دیگر به‌عنوان حمل و نقلی پاک در بیشتر نقاط جهان توسعه‌یافته و شهر مشهد نیز امروز دارای ٢خط فعال قطار شهری است

پرداخت ١.۵میلیارد تومان یارانه به قطارشهری مشهد

شهرآرا آنلاین - زُهیر موسوی| حمل‌ونقل ریلی دیگر به‌عنوان حمل و نقلی پاک در بیشتر نقاط جهان توسعه‌یافته و شهر مشهد نیز امروز دارای ٢خط فعال قطار شهری است اما همواره احداث و همچنین بهره‌برداری از این خطوط هزینه‌های زیادی را به مدیریت شهری تحمیل می‌کند. به‌گونه‌ای که به گفته مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد هزینه تمام‌شده بلیت هر نفر در قطار شهری ٢٠٠٠تومان است اما میزان دریافتی از شهروندان فقط ۶۵٠تومان بوده و درنتیجه دولت و شهرداری باید یارانه مابقی آن یعنی ١٣۵٠تومان را پرداخت کنند.

﷯ البته در بودجه سال‌١٣٩٧ کشور ماده‌ای با عنوان «یارانه بلیت حمل‌ونقل همگانی و یارانه بلیت مترو تهران و قطار شهری سایر شهرها» به مبلغ ۲۲۰میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده بود که برای اجرا به سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور ابلاغ‌شده است. بر همین اساس وحید مبین‌مقدم از اختصاص مبلغ ١.۵میلیارد تومان یارانه بلیت جابه‌جایی مسافر در سال‌٩٧ به شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد خبر داده است. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد از سال‌٩۴ به‌عنوان آخرین سالی یاد کرد که چنین رقمی بابت یارانه به شهر مشهد اختصاص داده شده است و گفت: هرچند به مشکلات متعدد اقتصادی کشور واقفیم اما تداوم خدمت‌رسانی ایمن نیازمند حمایت‌های بیشتر دولت است. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی