کد خبر : 92865
/ 07:09
بسته خبری فرهنگی

دورهمی‌های شعر و داستان در فرهنگ‌سرای حجاب

این روزها فضای ادبی مشهد رونق خوبی پیدا کرده است؛ از برگزاری نشست‌های نقد داستان و رونمایی از کتاب تا حضور نویسندگانی از سراسر کشور مصداق‌هایی از این ادعا هستند

دورهمی‌های شعر و داستان در فرهنگ‌سرای حجاب

شهرآرا آنلاین 

١. این روزها فضای ادبی مشهد رونق خوبی پیدا کرده است؛ از برگزاری نشست‌های نقد داستان و رونمایی از کتاب تا حضور نویسندگانی از سراسر کشور مصداق‌هایی از این ادعا هستند. برنامه‌های ادبی را حتی می‌توان در اماکنی که در این زمینه شناخته نمی‌شوند رصد کرد؛ چنان‌که فرهنگ‌سرای حجاب هم نشست‌هایی با عنوان «یک عصر، یک نویسنده» برگزار می‌کند. فردا ٢٣ دی‌ماه نشست یاد شده به نقد و بررسی مجموعه داستان «پسر من قاتل است»، نوشته نویسنده مشهدی، علی براتی گجوان، اختصاص دارد، کتابی درباره جنگ تحمیلی و حواشی آن. محمدریاحی و سیدعلیرضا مهرداد، فعالان ادبیات داستانی مشهد نیز در این برنامه به‌عنوان منتقد حضور خواهند یافت. برای شرکت در این نشست لازم است که روز یکشنبه ساعت ١۶ به نشانی بولوار هدایت، انتهای هدایت ٣٩، بوستان حجاب، درِ ورودی کتابخانه شهیده مهری زارع مراجعه شود.

٢. بسیاری از شاعران علاوه بر سروده‌هایی با موضوع آزاد، رویکرد ویژه‌ای هم به مناسبت‌ها دارند. برپایی محافل ادبی به مناسبت‌های ملی و مذهبی از جمله نمونه‌های این رویکرد است. امروز شنبه که تقویم‌ها زادروز فرخنده حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار را ثبت کرده‌اند، یکی از این محفل‌های ادبی با نام «دردانه رسول (ص)» در فرهنگ‌سرای حجاب برگزار خواهد شد. این شب شعر به جز شعرخوانی، برنامه‌های جانبی مانند سخنرانی دکتر هادی منوری، شاعر باسابقه شهر و نکوداشت شاعران آیینی را نیز به همراه دارد. زمان برنامه ساعت ۱۷ تا ۱۹ و مکان آن هم فرهنگ‌سرای حجاب است.

 

٣.نمـــایــشگاه نقاشی‌خط «شفق» در نگارخانه رادین افتتاح می‌شود. این نمایشگاه انفرادی که آثاری از میرشجاع شجاعی‌پور است، از روز جمعه ۲۱دی‌، ساعت۱۷ در نگارخانه رادین افتتاح می‌شود و تا پنجشنبه ۲۷دی‌ از ساعت١٧ تا ۲۱ در این نگارخانه، پذیرای بازدیدکنندگان است.

گالری رادین در بولوارسجاد، حامدجنوبی۱۲، پلاک۱۰۸ واقع شده است.

 

۴.نمایش موزیکال «مبارک در دربار سلطان سلیمان» به‌کارگردانی اصغر لشکری، در سالن هلال احمر به روی صحنه رفته است و تا ٢۵دی ادامه دارد. 

در خلاصه این نمایش ٨٠دقیقه‌ای سیا‌ه‌بازی آمده است: «وزیر به‌اشتباه دو نفر را وارد قصر می‌کند که هیچ‌کدامشان از طبابت چیزی سرشان نمی‌شود.» سالن هلال‌احمر در خیابان امام‌خمینی، میدان ده دی، واقع شده است.

 

5. مهلت دریافت آثار و شرکت در ششمین سالانه تبادل چاپ دستی(کارت‌پستال) تا پایان وقت اداری سه‌شنبه ٣٠دی‌٩٧ تمدید شد. علاقه‌مندان می‌توانند باتوجه به شرایط فراخوان در ششمین سالانه تبادل چاپ دستی(کارت‌پستال) با مراجعه به سایت www.lalehartgallery.ir آثار خود را به دبیرخانه سالانه(نگارخانه لاله تهران) تحویل دهند.

 

6. فیلم «آنها» به‌کارگردانی احسان سلطانیان و «دنیا تنهایی کم ندارد» به‌کارگردانی افشین لیاقت، از تازه‌های سینمای هنر و تجربه هستند که هم‌زمان با تهران در پردیس سینمایی هویزه مشهد به روی پرده رفته‌اند. فیلم «دنیا تنهایی کم ندارد» شنبه ٢٢دی و فیلم «آنها» روز جمعه ٢٨دی در سینمای یادشده اکران خواهند شد. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی