کد خبر : 92886
/ 07:51
چند پاراگراف از آب گذشته درباره مرگ مردی که حین سرقت غرق شد

قربانی چهارم

شاید تا به حال کسی برایش دعا نکرده که « ان‌شاءا... عاقبت به‌خیر شوی»، شاید هم نفرینی پشت سرش بوده و حالا دامنش را گرفته است. البته این یک قضاوت از روی ظاهر است ...

قربانی چهارم

شهرآرا آنلاین - سهیل دیبا | شاید تا به حال کسی برایش دعا نکرده که « ان‌شاءا... عاقبت به‌خیر شوی»، شاید هم نفرینی پشت سرش بوده و حالا دامنش را گرفته است. البته این یک قضاوت از روی ظاهر است و قطعا مبنای درستی نیست. چرا که شاید چاره‌ای نداشته و ژان‌وال‌ژان‌گونه محکوم به حفظ بقا بوده است. شاید شکم‌های گرسنه‌ای چشم به راه برگشتنش با گوشت‌ نودهزار تومانی و مرغ دوازده‌هزار تومانی، بوده‌اند. شاید هم او از روز اولی که روی به سرقت آورده منتظر معجزه‌ای بوده اما ویکتور هوگویی نبوده تا استعدادهای درونی و حس نیکوکاری‌اش را کشف کند. به تمام این شاید‌ها، شاید بتوان رحمت پروردگار را نیز ضمیمه کرد.

پایان هفته گذشته مردی میان‌سال در استخر ذخیره آب کشاورزی در شهرستان چناران غرق شد. با اعلام حادثه بلافاصله عوامل انتظامی، امدادگران هلال‌احمر و اورژانس برای نجات این غریق نگون‌بخت به محل که روستای گهوه بود رفتند، اما کار از کار گذشته بود.

در پرونده‌های قبلی غرق‌شدگان در استخرهای غیراستاندارد و ناایمن ذخیره آب کشاورزی، عموما کودکان بودند، اما اینکه مردی میان‌سال و سرد و گرم چشیده در استخری غرق بشود، به صورت علامت سؤالی در ذهن مأموران انتظامی نقش بست.ساعتی زمان برد تا امدادگران توانستند جسد را از آب بیرون بکشند و تکنسین‌های اورژانس خداحافظی روح از کالبد زمینی‌اش را تأیید کنند.

هم‌زمان با انتقال جسد به پزشکی قانونی، تحقیقاتی درباره چرایی این حادثه آغاز شد. به گفته اهالی، استخر و زمین کشاورزی‌ای که حادثه در آن واقع شده بود متعلق به شخصی دیگر بوده و این معما که این فرد در آنجا چه می‌کرده، همچنان بی‌جواب مانده بود.

مأموران با شناسایی هویت متوفی خیلی زود متوجه شدند که او یکی از سارقان سابقه‌دار شهرستان است و چندباری نیز به اتهام سرقت‌های مختلف دستگیر شده است. بررسی میدانی نیز با توجه به وجود آلات و ابزار مربوط به سرقت نشان داد که این فرد در ساعات اولیه صبح در حال کندن پایه‌های فلزی و فنس‌های اطراف استخر و سرقت آن‌ها بوده که به دلایل نامشخصی درون استخر سقوط کرده است.

البته به گفته مقامات قضایی این شهرستان، اقدامات حفاظتی و ایمنی در احداث و بهره‌برداری از استخر از سوی مالک رعایت شده و مشکل خاصی نداشته است.

این دومین حادثه مرگ‌بار غرق‌شدن در استخر آب کشاورزی در شهرستان چناران با فاصله ۴٠روزه است و این فرد هم چهارمین قربانی این فهرست است.

درباره این حادثه اظهارنظرهای مختلفی شد و همه به دنبال مقصر حادثه بودند، غافل از اینکه پنجشنبه گذشته مردی دیگر به علت فشارهای ناشی از زندگی دست به اقدامی زد که مطمئنا خودش هم به آن راضی نبود. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی