• خانه
  • فرهنگی
  • نمایش 110 اثر از ۲۷ کشور در نخستین رویداد بین‌‌المللی کاریکاتور مشهد
کد خبر : 92891
/ 10:34

نمایش 110 اثر از ۲۷ کشور در نخستین رویداد بین‌‌المللی کاریکاتور مشهد

دبیر دومین جشنواره بین‌المللی کارتون «جامعه ایمن»، از اکران 110 اثر منتخب از ۲۷ کشور در نخستین رویداد بین‌‌المللی کارتون و کاریکاتور مشهد خبر داد.

نمایش 110 اثر از ۲۷ کشور در نخستین رویداد بین‌‌المللی کاریکاتور مشهد

به گزارش شهرآراآنلاین، مجید ادیبی گفت: نمایشگاه این رودیداد تاریخی عصر شنبه 22 دی 97 با نمایش 110 اثر منتخب از هنرمندان 27 کشور در نگارخانه شهر گشایش می‌یابد.

این کارتونیست برجسته افزود: بیش از 1700 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که در نخستین مرحله داوری 180 اثر برای حضور در مرحله نهایی داوری انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه آثار منتخب جشنواره یک هفته در معرض دید عموم خواهند بود، تاکید کرد: اگرچه مشهد سال‌هاست یکی از قطبهای کاریکاتور ایران است اما تا پیش از این نتوانسته بود رویداد بین‌‌المللی را در حوزه کارتون وکاریکاتور رقم بزند.

ادیبی همچنین جشنواره بین‌المللی کارتون «جامعه ایمن» را بزرگ‌ترین رویداد هنری خراسان عنوان کرد و تصریح کرد: کارتون بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم جامعه ایمن است چرا که با رویکرد نقادانه خود می‌تواند دغدغه‌هایی را که در بحران‌های شهری وجود وجود دارند، به مردم آموزش دهد.

وی ادامه داد: این جشنواره تلاش کرده با کمک هنرکارتون مباحث مدیریت شهری و بحران را که مسئله‌ای فراگیر است به صورت غیرمستقیم به مردم آموزش دهد.

گفتنی است اختتامیه دومین جشنواره جهانی کارتون «جامعه ایمن» نیز با موضوعاتی چون «حمل ونقل پاک و ایمن»، «آسیبهای اجتماعی، سلامت روح و روان»، «مسائل زیست محیطی، حفظ و احیاء محیط زیست»، «فرهنگ ایمنی و نقش شهروندان در ایمنی جامعه»، «ایمنی معلولین، سالخوردگان و کودکان در شهرها» و «زلزله» 24 دی سال جاری در مشهد برگزار خواهد شد

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی