کد خبر : 92896
/ 03:51
مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان در جمع معلمان دبستان مهر:

سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش باید در دوران ابتدایی انجام شود

رئیس آموزش و پرورش استان خراسان رضوی هفته گذشته به صورت سر زده از دبستان مهر محله طبرسی شمالی بازدید و با معلمان این مدرسه دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش باید در دوران ابتدایی انجام شود

شهرآرا آنلاین - قاسم علی خدابنده در این دیدار گفت: امروز مسیر آموزش و پرورش تغییر کرده است و در کل دنیا و کشور ما نگاه به موضوع تعلیم و تربیت دچار دگرگونی شده و اعتقاد به دوری از نمره‌گرایی به عنوان یکی از اصلی‌ترین باورهای امروز در نظام آموزش و پرورش است، در واقع نیاز امروز کشور ما این است که در مدارس دانش‌آموزان ما به شکلی تربیت شوند که زندگی در جامعه را بیاموزند.

وی ادامه داد: دانش‌آموزی که راهی مدرسه می‌شود باید در کلاس‌های درس خود قدرت تصمیم‌گیری، تفکر خلاق و نقادی را به خوبی یاد بگیرد، ضمن اینکه باید فراموش کرد تمام این موارد در کلاس‌های درس اتفاق نمی‌افتد، در واقع باید به تغییر رفتار دانش‌آموز در کل جامعه نگاه دقیق‌تر و پررنگ‌تر داشته باشیم. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان تصریح کرد: دوره آموزش ابتدایی زمان شکل‌گیری شخصیت و هویت یک فرد است و آموزه‌های این دوره در ضمیر ناخودآگاه ذهن کودکان ما باقی می‌ماند و در آینده نیز نحوه مواجهه با مشکلات و مسائل در جامعه در باطن فرزندان این سرزمین نشئت گرفته از همین آموزش‌ها خواهد بود و بر همین اساس سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش باید در دوران ابتدایی انجام شود.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی