کد خبر : 92930
/ 05:41

تعرفه خدمات پرستاری در انتظار اهتمام مسئولان

بازدید استاندار خراسان رضوی از بیمارستان ۶١٠تختخوابی امام رضا(ع) مشهد، را در نخستین روز کاری‌اش و همزمان با روز پرستار باید به فال نیک گرفت...

تعرفه خدمات پرستاری در انتظار اهتمام مسئولان

شهرآرا آنلاین - بازدید استاندار خراسان رضوی از بیمارستان ۶١٠تختخوابی امام رضا(ع) مشهد، را در نخستین روز کاری‌اش و همزمان با روز پرستار باید به فال نیک گرفت چرا که این موضوع نشان‌دهنده این است که حوزه سلامت و درمان یکی از نخستین اولویت‌های علیرضا رزم‌حسینی است. استاندار در این بازدید که به بهانه روز میلاد حضرت زینب(س) و سالروز گرامیداشت مقام پرستار انجام شد، مهر تأییدی بر این موضوع زد و گفت که با توجه به اینکه در نخستین روزهای کاری خود به بیمارستان که یکی از بخش‌های مهم حوزه سلامت و درمان است، آمده‌ام قطعا برای آشنایی بیشتر با مشکلات این بخش و رفع چالش‌های آن جلساتی را خواهیم داشت.

او در ادامه تأکید کرد که از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات حوزه سلامت و درمان که در حیطه وظایفمان و در ارتباط با حاکمیت باشد، دریغ نخواهیم کرد.

طبق گفته رزم‌حسینی پرستاری از مقدس‌ترین مشاغل دنیاست چرا که خدمات شبانه‌روزی و صادقانه پرستاران به بیماران، بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی است. دریافتی این قشر نیز در قبال این خدمات بسیار ناچیز است و به همین دلیل هم باید برای ارتقای معیشت آن‌ها تلاش شود.

او در ادامه تأکید کرد که برای حل مشکلات این قشر جلساتی را با رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با وزیر جدید بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهیم داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم بازدید استاندار از بیمارستان ۶١٠تختخوابی امام رضا(ع) را نشان‌دهنده اهمیت حوزه سلامت برای این مدیر جدید دانست و گفت که پرستاران رکن اصلی درمان و تکمیل کننده اقدامات پزشکان محسوب می‌شوند و به همین دلیل شرایط کاری آن‌ها باید به گونه‌ای باشد که بتوانند به امر خطیر درمان بپردازند.

محمدرضا دارابی در ادامه با بیان اینکه درخواست ما از دولت تدبیر و امید اجرا و پرداختن به «تعرفه خدمات پرستاری» برای ارتقای سطح معیشت پرستاران است، افزود: هیچ قشری را نمی‌توانید پیدا کنید که ١٣ماه مطالباتشان را دریافت نکنند ولی با علاقه و پایبندی کار کنند، از سوی دیگر این موضوع نشان‌دهنده نهادینه شدن اخلاق حرفه‌ای در جامعه پزشکی است.

او همچنین به بدهی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به نهادها و پزشکان اشاره کرد و گفت که در صورت دریافت مطالبات دانشگاه از شرکت‌های بیمه علاوه بر پرداخت بدهی‌ها، معوقات کارکنان را نیز واریز خواهیم کرد و در همین راستا امیدواریم با حمایت‌های دولتی و استاندار خراسان رضوی بتوانیم معوقات این قشر را پرداخت کنیم.

سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری مشهد هم روز گذشته در جریان بازدید خود از بیمارستان‌های بنت‌الهدی و امام رضا(ع)، اظهار کرد: از مجموع ٧٠٠٠تخت بیمارستانی فعال در خراسان‌رضوی ۴٠٩۶‌تخت معادل ۵٨درصد از این تعداد در مشهد قرار دارد. حیدر خوش‌نیت در ادامه تعداد تخت فعال بیمارستانی به ازای ١٠٠٠نفر جمعیت در مشهد را ١.٢ تخت و در استان ١.١ تخت اعلام کرد.  

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی