کد خبر : 92936
/ 05:56
سومین دوره جشنواره ملی تسنیم آغاز به کار کرد

اکران ۶ فیلم از مشهد

صبح روز گذشته سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه، فیلم‌نامه و عکس «تسنیم» با حضور مسئولان و جمعی از هنرمندان در جوار حرم امام‌رضا(ع) به‌صورت رسمی آغاز به کار کرد.

اکران ۶ فیلم از مشهد

شهرآرا آنلاین - نگار راد

﷯ جشنواره‌ای مزین به نام شهید

محمدی، دبیر سومین دوره جشنواره تسنیم، در افتتاحیه این رویداد در صحبت‌های کوتاهی گفت: طبق برنامه ستاد برگزاری جشنواره، در روز مبارک میلاد باسعادت حضرت زینب کبری(س)، به خدمت آقا علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) رسیدیم تا از این مکان مقدس رسما سومین جشنواره ملی فیلم تسنیم را آغاز ‌کنیم. ان‌شاءا... با کمک امام‌رضا(ع)، خروجی بسیار عالی از این رویداد داشته باشیم.

پس از حضور در حرم مطهر رضوی مسئولان حاضر به‌همراه مدیرکل اداره ارشاد خراسان رضوی، به دیدار خانواده شهید حسنی‌کارگر رفتند. در این دیدار، جعفر مروارید ضمن ابراز خوشحالی از مزین شدن آغاز این جشنواره به نام شهید محسن کارگر، ابراز امیدواری کرد که این جشنواره به‌صورت مستمر ادامه داشته باشد تا درباره موضوعات قرآنی بیش از پیش کار شود.

لازم به ذکر است در افتتاحیه این مراسم، محمدرضا محمدی، معاون هنری اداره‌کل ارشاد اسلامی و دبیر سومین دوره جشنواره تسنیم، حجت طباطبایی، رئیس امور نمایش اداره‌کل ارشاد خرسان رضوی و نسرین شاه‌محمدی، مدیر دفتر انجمن سینمای جوانان ایران در خراسان رضوی، برای عرض ادب به ساحت حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) و کسب اجازه برای شروع کار جشنواره، در حرم مطهر رضوی حضور پیدا کردند و بعد از آن نیز بر سر مزار شهید محسن حاجی‌حسنی‌کارگر حاضر شدند.

 

﷯ برگزاری ٢کارگاه آموزشی

به این ترتیب با برگزاری مراسم افتتاحیه، اکران فیلم‌های سومین دوره جشنواره ملی تسنیم از ساعت١۵:٣٠ روز گذشته در سینمااطلس مشهد آغاز شد. در روز اول جشنواره، فیلم «بدون لکه» اثر محمد صادق رمضانی مقدم و مستند «ربای» اثر مجتبی احسانی روی پرده رفتند.

این رویداد امروز و فردا ادامه خواهد داشت و براساس برنامه اعلام‌شده، از ساعت٩:٣٠ تا ١١ یکشنبه ۶فیلم کوتاه اکران می‌شود و از ساعت١١ تا ١١:۴٠ جلسه نقد و بررسی و از ساعت١٢ تا ١٣:٣٠ کارگاه آموزشی با حضور داریوش غریب‌زاده برگزار خواهد شد. 

همچنین اکران فیلم‌ها تا ساعت ٢٢:١۵ ادامه خواهد داشت. در این روز در اکران ١٧:١۵، فیلم مستند «پسرم» محمدمهدی خالقی از مشهد روی پرده می‌رود. اکران‌های دوشنبه ٢۴دی از ساعت٩:٣٠ صبح با نمایش ٧فیلم آغاز خواهد شد و بعد از آن از ساعت١١ تا ١١:۴٠ همچون روزهای گذشته جلسه نقد و بررسی برگزار می‌شود. 

همچنین برای این روز، برگزاری کارگاه آموزشی با حضور محمدرضا باشه‌آهنگر از ساعت١٢ تا ١۴ در پردیس سینمایی اطلس برنامه‌ریزی شده‌ است. 

اکران‌های روز یکشنبه از ساعت١٧:١۵ از سرگرفته می‌شود و ساعت٢٠:٣٠ به پایان می‌رسد. لازم به ذکر است در این روز سه فیلم از مشهد به نمایش درخواهد آمد. 

براساس جدول نمایش فیلم‌های جشنواره، فیلم داستانی «اول پاییز» به‌کارگردانی عادل تبریزی در اکران ١٧:١۵، فیلم داستانی «جایی برای آرامش» به‌کارگردانی جمیل عامل‌صادقی و مستند «رؤیای روهینگیا» به کارگردانی محمدمهدی خالقی در اکران ساعت ١٩ به نمایش درخواهد آمد. همچنین آیین پایانی و اهدای جوایز برگزیدگان، سه‌شنبه ٢۵دی برگزار می‌شود.  

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی