کد خبر : 92940
/ 06:05

ترسیم مثلث توسعه اقتصادی خراسان رضوی

«مسئولان دولتی، نمایندگان مجلس و کار‌آفرینان‌» اضلاع مثلث توسعه‌ای هستند که روز گذشته استاندار خراسان رضوی در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی ایران تشریح کرد

ترسیم مثلث توسعه اقتصادی خراسان رضوی

شهرآرا آنلاین - «مسئولان دولتی، نمایندگان مجلس و کار‌آفرینان‌» اضلاع مثلث توسعه‌ای هستند که روز گذشته استاندار خراسان رضوی در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی ایران تشریح کرد تا نشان دهد، رزم حسینی از همان روزهای نخست سکانداری ساختمان بهار، برنامه‌های رشد اقتصادی خراسان رضوی را کلید زده است. 

البته طرح مثلث توسعه از سوی رزم حسینی به سابقه فعالیت او درکسوت استانداری کرمان بر‌می‌گردد. او در زمان انتصاب به عنوان نماینده عالی دولت در کرمان ایده مثلث توسعه را مطرح کرده و گفته بود که اضلاع مثلت توسعه در کنار نقش نظارتی و فرهنگ‌ساز ائمه جمعه و علما مجموعه کاملی هستند که هر یک کار ویژه خاص و نقش مکمل یکدیگر را ایفا می‌کنند که نتیجه اقدامات آن‌ها پیشرفت جامعه است.

خراسان از دیرباز تاکنون یکی از مراکز فکر و اندیشه در تمدن اسلامی بوده است و در کنار این مسئله عبور جاده ابریشم از این خطه و نقش پررنگ بخش خصوصی در اقتصاد این استان همگی سبب شده‌اند تا ضرورت مثلث توسعه برای رشد اقتصادی خراسان رضوی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. پیش از این نیز دکتر سریع‌القلم نظریه‌پرداز توسعه‌یافتگی که در دوران مدیریت حسن روحانی بر مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با این مؤسسه ارتباط بوده است، هرگونه پیشرفت و رشد اقتصادی را منوط به تفاهم میان دولتمردان، جامعه و اندیشمندان کرده و گفته بود که زمانی قطار توسعه شتاب می‌گیرد که این ٣ ضلع با یکدیگر به تفاهم برسند.

براین اساس استاندار خراسان رضوی در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی ایران خواستار مشارکت فعال‌تر بخش خصوصی با محوریت اتاق بازرگانی در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های اقتصادی استان شد و گفت: در این خطه بخش خصوصی توانمندی و ظرفیت‌های گسترده‌ای دارد که باید به عرصه بیاید.

رزم حسینی اظهار کرد: برای رسیدن به موفقیت باید هم‌زمان ٣ رکن اصلی مثلث توسعه اقتصادی شامل بخش خصوصی و فعالان اقتصادی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و بخش اجرایی در کنار هم و تلاش‌ها در یک راستا قرار گیرد.

وی اظهار کرد: کارکرد اصلی و منطقی این ٣ ضلع، استفاده کارآمد از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های همه این ارکان است و در این میان ائمه جمعه و علما به عنوان رهبران معنوی جامعه می‌توانند این هم‌افزایی‌ها را تقویت و در زمینه توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در جامعه نقش محوری ایفا کنند.

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران نیز در این دیدار گفت: آمادگی کامل برای همکاری با استاندار جدید خراسان رضوی در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های اقتصادی او را داریم.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی