کد خبر : 92945
/ 06:17

شادی حق همه است

درباره کلیپ ساز زدن چند سرباز که در فضای مجازی داغ شد و واکنش‌های جالبی به دنبال داشت

شادی حق همه است

شهرآرا آنلاین -  ارژنگ حاتمی -   به تازگی فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که در آن چند سرباز دسته موسیقی، در حین تمرین، آهنگی از ترانه «پرواز» گروه آرین می‌زنند و کمی هم حرکت موزون چاشنی آن می‌کنند. فرمانده‌شان هم آنجا ایستاده است و با آن‌ها شوخی می‌کند.

بعد از انتشار این کلیپ برخی نگران بودند که نکند این سربازها توبیخ شوند و برایشان اضافه خدمت زده شود اما بعد از داغ شدن این فیلم و انتشار گسترده‌اش در شبکه‌های اجتماعی، سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در واکنشی درخور تقدیر، در ابتدا با انتشار عکسی از این فیلم در استوری‌اش نوشت: «اضافه خدمت و تنبیه برای تمام یگان‌ها ممنوع است. ان‌شاءا... سربازان وطن همیشه شاد و دلخوش و سرزنده باشند.» بعد از این استوری، سردار استوری دیگری در اینستاگرامش گذاشت و این‌بار نوشت: «توضیح استوری قبل: عده‌ای گلایه‌مند هستند و خودشان دست در دست دشمن باعث نفاق بین یگان‌ها هستند. یک کلیپ ساده شادی از سربازان که حتما در هر جایی صورت می‌گیرد اما فیلمش پخش نمی‌شود. فکر کنید جوان خودتان است! حق شادی ندارد؟» در انتها نیز سردار از هشتگ «دشمن‌شادکن نباشیم» استفاده کرد. بعد از این استوری‌ها بسیاری به اینستاگرام سردار کمالی رفتند و از این اظهارات او تشکر کردند.

 

تسکین درد با خنده

برخی گلایه می‌کنند که چرا در این روزهای سخت اقتصادی، که بیکاری و تورم و رکود و ... زندگی بسیاری از اقشار جامعه را دچار اخلال کرده، بیلبوردهای «طرح خنده» در سطح شهر مشهد نصب شده است. آری ... مشکلات اقتصادی را ما هم خوب می‌دانیم. در کمتر از ٢۴ساعت راننده یکی از تاکسی‌های اینترنتی را دیدم که وسط راه بنزین تمام کرد و از من می‌خواست کرایه‌اش را نقدی (و نه اعتباری) پرداخت کنم تا بتواند بنزین بزند! همان شب در بیمارستان امام رضا(ع) پیرمردی را دیدم که به سختی صحبت می‌کرد و باید ماهی چند اسپری تنفسی مصرف می‌کرد و برای خریدش پولی نداشت و فردا صبحش در میوه فروشی مادرپیری را دیدم که چند بار میوه‌هایش را هی کوچک و کوچک‌تر کرد تا به اندازه ١٠هزار تومان پولی که دارد میوه بخرد و میوه فروش هم حتی ٢٠٠تومان به او تخفیف نمی‌داد. اما چه می‌توان کرد؟ راه حل چیست؟ زانوی غم بغل بگیریم و سختی این روزها را برای خودمان بیشتر کنیم؟ به قول چه‌گوارا، «شاد بودن، تنها انتقامی است که می‌توان از زندگی گرفت». امید، خنده و هر چیزی که باعث نشاط در جامعه شود از انتشار یک کلیپ شاد در فضای مجازی گرفته تا شادی بعد از برد‌های تیم ملی، شاید درمان این روزهایمان نباشد، اما لااقل می‌تواند مُسکنی برای تحمل این روزهای سخت اقتصادی باشد، روزهای سخت اقتصادی‌ای که مطمئنا پایدار نخواهند ماند و با همت و همدلی مردم و مسئولان از این روزها هم با سربلندی خواهیم گذشت.

 

تا فضایی‌ها نیامده‌اند بخندیم

در آثار نویسندگان بزرگ، توصیه‌های زیادی به شاد بودن شده است. آنا گاوالدا نویسنده فرانسوی در کتاب «٣۵کیلو امیدواری» نوشته است: «در زندگی همیشه غمگین بودن از شاد بودن آسان‌تر است. ولی من اصلا از آدم‌هایی خوشم نمی‌آید که آسان‌ترین راه را انتخاب می‌کنند. تو را به خدا شاد باش و برای آنکه شاد شوی، هر کاری از دستت بر می‌آید، بکن»

هاروکی موراکامی نیز در ستایش شادی گفته است: «تو باید شاد باشی و یاد بگیری که از زندگیت بیشتر لذت ببری. کمی فکر کن؛ ممکنه فردا زلزله بیاد، ممکنه موجودات فضایی بدزدنت، ممکنه خرسی تو رو بخوره. هیچ‌کس نمی‌دونه چه اتفاقی می‌افته.» پس بیایید تا خرسی ما را نخورده است و یا موجودات فضایی ما ندزدیده‌اند بخندیم و شاد باشیم.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی