• خانه
  • حوادث
  • انتقال محکومان افغانستانی به کشورشان در مرز دوغارون
کد خبر : 92947
/ 06:26

انتقال محکومان افغانستانی به کشورشان در مرز دوغارون

عباسی معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری گفت: بر اساس توافق وزرای دادگستری جمهوری اسلامی ایران و افغانستان، محکومان افغانستانی به کشورشان منتقل شدند.

انتقال محکومان افغانستانی به کشورشان در مرز دوغارون

شهرآرا آنلاین - محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلامی با اشاره به سفر ٢ماه قبل وزیر دادگستری افغانستان به کشورمان که به دعوت وزیر دادگستری کشورمان صورت گرفت، گفت: وزرای دادگستری ٢کشور توافق کردند که جمعی از محکومان افغانستانی تا پایان سال به کشور متبوعشان منتقل شوند که با اعزام هیئت کنسولی افغانستان به جمهوری اسلامی و شناسایی محکومان در استان‌های یزد، فارس، اصفهان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان‌رضوی و تهران در مرحله نخست این توافق ۲۰۱‌ نفر از محکومان افغانستانی در هفته گذشته به کشور متبوعشان منتقل شدند.

وی ادامه داد: دیروز نیز در مرحله دوم این انتقال ۲۴۲‌نفر از محکومان افغان در مرز دوغارون به کشور متبوعشان منتقل شدند به زودی تعداد بیشتری از این محکومان به افغانستان منتقل خواهند شد.

عباسی اظهار کرد: اتهام بیشتر این محکومان قاچاق مواد‌مخدر و ورود غیرمجاز است و این محکومان در چارچوب موافقت نامه انتقال محکومان بین ٢کشور منتقل می‌شوند و باید ادامه محکومیتشان را در افغانستان بگذرانند.

وی افزود: از مجموع زندانیان منتقل شده ۸۷نفر از یزد ۲۱ نفر از هرمزگان ۶۵ نفر از فارس ۶۹ نفر از سیستان و بلوچستان می‌باشند.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی