• خانه
  • یادداشت
  • هجوم لبخند به شهر
کد خبر : 92950
/ 07:04
جواد انصاری

هجوم لبخند به شهر

هجوم لبخند به شهر

شهرآرا آنلاین -  امروز شهر را با لبخند شروع کردم.

جایی از شهر نبود که بتوان از تیررس این حمله همه‌جانبه در امان بود، انگار همه دست‌به‌یکی کردند تا لبخند را میهمان چهره‌ات کنند.

هر بیلبوردی جمله‌ای کوتاه و تصویر شهروندی با لبخندی بر لب را تقدیم رانندگان و پیادگانی می‌کرد که این‌روزها سخت درگیر معاش‌اند.

یادآوری نکته‌ای که این روزها نقل مباحث روانشناسی شده و برنامه‌سازان تلویزیونی با الهام از آن برساخت برنامه‌های شاد اصرار دارند.

این است که لبخند و خنده می‌تواند.

حال انسان را خوب کند / مسری باشد / و از همه جالب‌تر مغز هم بدون توجه به واقعی یا غیرواقعی‌بودن آن! به ترشح هورمون‌های آرام‌بخش دست بزند، حال می‌فهمم چرا شاهد شکل‌گیری و گسترش گروه‌های متعدد و گسترده‌ای از انجمن‌هایی با محوریت خنده و گسترش آن در جوامع مختلف هستیم که هند مشهورترین مثال آن است.بگذریم...

امروز من هم با دیدن بیلبوردهای لبخند شهر ناخودآگاه حالم بهتر شد، بدون اینکه برنامه‌ریزی داشته باشم.

در آموزشگاهم‌ که این‌روزها بچه‌ها سخت درگیر امتحانات نوبت اول هستند، لبخند را جایگزین چهره عبوس یک مراقب امتحانی کردم و لبخند تحویل گرفتم و باز حالم بهتر شد و بچه‌ها هم.

امروز حتی با لبخند به جنگ شیطنت‌های بچه‌ها رفتم و حداقل نتیجه‌ای که به‌دنبال داشت، این بود که وقت برگشت به منزل برخلاف روزهای قبل که کلافه مسیر طولانی محل کار تا منزل بودم (حدود ۳۰ کیلومتر)، با خودم ترانه‌ای که دوست داشتم زیر لب زمزمه کردم و به فایل صوتی جدیدی از یک روان‌شناس به نام سرگلزایی گوش دادم که تیپ‌های شخصیتی را معرفی می‌کرد.

و باز حالم بهتر شد. چقدر خوب است هراز‌چندی شهر پر شود از این دستورالعمل‌های کاربردی و کم‌هزینه. لبخندی بر لب، حداقل کاری است که همه قادر به انجام آن‌اند، آن را به دیگران سرایت دهیم و دریغ نکنیم. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی