کد خبر : 93000
/ 07:37

«از دشت لیلی تا جزیره مجنون» منتشر شد

کتاب «از دشت لیلی تا جزیره مجنون» مجموعه‌ای از خاطرات حدود ٢٠‌رزمنده افغانستانی به کوشش محمدسرور رجایی در ۵٢۴‌صفحه مصور تدوین و تنظیم و ازسوی نشر معارف در ٢‌هزار نسخه منتشر شده است.

«از دشت لیلی تا جزیره مجنون» منتشر شد

شهرآرا آنلاین - در بخشی از این کتاب آمده است: «ما عاشق امام‌(ره) و اسلام بودیم. برایمان هیچ فرقی نمی‌کرد کجا می‌جنگیم. برای مقلدان امام‌(ره) افغانستان و ایران مطرح نبود؛ مهم فرمان امام‌(ره) بود. ما بر‌اساس اعتقاداتمان از اسلام و آرمان‌های حضرت امام (ره) دفاع می‌کردیم.

پس از اینکه از جبهه ایران برگشتم، تمام زندگی‌ام عکس‌هایی بود که در جبهه با هم‌سنگران ایرانی‌ام گرفته بودم. سال‌۱۳۶۵ که به افغانستان رفتم، آن‌ها را هم با خودم بردم. فکر می‌کردم شاید دیگر برنگردم و در کشورم بمانم و به جهاد ادامه دهم، اما وقتی برخوردهای بد و حسادت‌های ناشی از بی‌سوادی مردم و خودخواهی بعضی فرماندهان افغانستانی را دیدم، تصمیم گرفتم دوباره به ایران برگردم.

بر‌خلاف تمایل قلبی، وقتی راهی ایران شدم، به دلایل زیادی از‌جمله ناامنی راه، نتوانستم عکس‌ها را با خود بیاورم، دوستان جهادی‌ام می‌گفتند: دولت کمونیستی در مسیر با هلیکوپتر نیرو پیاده می‌کند و کمین می‌زند. اگر به کمین آن‌ها بخوری و با این عکس‌ها شما را بگیرند، درجا تیربارانت می‌کنند».

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی