کد خبر : 93005
/ 07:44

اینترنت موبایل جای ارتباطات ثابت را می‌گیرد؟

این روزها پایین بودن تعرفه اینترنت در اپراتورهای موبایلی موجب شده، افراد به استفاده از اینترنت موبایل تمایل داشته باشند

اینترنت موبایل جای ارتباطات ثابت را می‌گیرد؟

شهرآرا آنلاین - وفایی | این روزها پایین بودن تعرفه اینترنت در اپراتورهای موبایلی موجب شده، افراد به استفاده از اینترنت موبایل تمایل داشته باشند و این موضوع باعث شده است برخی از شرکت های ارائه دهنده اینترنت ثابت، کم کم دچار مشکلات مالی شده و از بازار خارج شوند و در نتیجه مشترکشان را هم از دست بدهند.

در ۱۰ سال گذشته، اپراتورهای اینترنت ثابت رشد کمی داشته اند و در حال حاضر رشد منفی دارند و در نتیجه مردم هم ترجیح می دهند با توجه به تعرفه پایین موبایل، ADSL خود را تمدید نکنند و از موبایل استفاده کنند، اما این موضوع در درازمدت اثرات منفی هم به همراه خواهد داشت.

اگر بخواهید زیرساخت های ارتباطی مانند اینترنت اشیا را داشته باشید، مجبورید اینترنت ثابت را توسعه دهید. اما سرمایه گذاری نکردن روی اینترنت ثابت و شبکه فیبر نوری در درازمدت یک تهدید در این زمینه ها محسوب می شود.

در همین زمینه فرامرز رستگار دبیر سندیکای صنعت مخابرات، با تأکید بر ایجاد تعادل بین اپراتورهای ثابت و موبایل معتقد است: باید اینترنت را در شبکه های ثابت توزیع کنیم و اصل تأمین کنندگی هم همین است. شبکه ثابت و موبایل باید هم افزایی ایجاد کنند؛ به این معنا که وقتی در حال حرکت هستید، اپراتور موبایل سرویس می دهد اما وقتی به یک محل ثابت می رسید، از شبکه ثابت استفاده می کنید تا فشاری برروی شبکه موبایل نباشد. سرمایه گذاری نکردن روی اینترنت ثابت و حذف شرکت های خدمات دهنده آن در دراز مدت تمام بار مصرفی اینترنت را به شبکه های موبایلی منتقل می کند و این مسئله می تواند مشکلاتی برای این شبکه ها هم ایجاد کند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی