کد خبر : 93050
/ 07:40

اثربخشی هنر در ایمنی شهر

نشست صمیمانه اعضای شورای شهر و مدیران شهری با هنرمندان کارتونیست دومین جشنواره بین‌المللی جامعه ایمن برگزار شد

اثربخشی هنر در ایمنی شهر

شهرآرا آنلاین - در نشست صمیمانه اعضای شورای شهر و مدیران شهری با هنرمندان کاریکاتوریست دومین جشنواره بین‌المللی «جامعه ایمن»، بر هنر به‌عنوان تاثیرگذارترین ابزار برای آموزش و فرهنگ‌سازی جامعه ایمن تاکید شد.

در ابتدای این نشست، امیر شهلا، عضو شورای اسلامی شهر مشهد، یکی از سیاست‌های راهبردی شورا و مدیریت شهری پنجم را ایجاد یک برند و شناسنامه واقعی از شهر مشهد دانست که به نظر او، بهترین راه برای تحقق آن، استفاده از هنر است. به‌گفته شهلا، حضور هنرمندان به‌عنوان یک نماد در مشهد، یکی از میانبرها در راه برندسازی مشهد است. همچنین سیدمحسن‌حسینی‌پویا، رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد، در ادامه این نشست، زبان هنر را در ترویج و پیشبرد کارها بسیار موثر دانست و بر همین اساس، پیشنهاد داد که هنرمندان در ترویج منشور حقوق شهرنشینی که در دست تدوین است، اعضای شورا را یاری کنند.

به گفته او، بالغ‌بر 40پیام با هدف ترویج فرهنگ و منشور حقوق شهرنشینی درنظر گرفته شده است که می‌توان با زبان هنر، آن را به جامعه ارائه و تغییر نگرش را در شهروندان ایجاد کرد.

در ادامه شهریار آل‌شیخ، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری مشهد، نیز با بیان اینکه ورود به حوزه بحران، وظیفه اصلی شهرداری مشهد نیست و با این حال به‌عنوان یک موضوع مهم و بحث محوری و تبدیل ایمنی به یک موضوع اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است، زبان هنر را در اجتماعی شدن ایمنی، تاثیر‌گذار دانست. به‌نظر آل‌شیخ، رویکرد مدیریت شهری در حوزه ایمنی و بحران، تبدیل آن به یک موضوع اجتماعی است که این موضوع درحال شکل گرفتن است اما در این مسیر تا رسیدن به نقطه مطلوب، هنوز راه زیادی در پیش داریم. حیدر خوش‌‌نیت، سرپرست فرمانداری مشهد، نیز با بیان اینکه زبان هنر است که همیشه هر رفتاری را پایدار و نهادینه می‌کند و با زبان هنر است که می‌توانیم پیام‌های خود را به مردم و جامعه منتقل کنیم، اقدام شهرداری و شورای شهر مشهد در ورود به حوزه ایمنی را به‌عنوان یک موضوع زیربنایی، مهم دانست و از آن تقدیر کرد. به اعتقاد سرپرست فرمانداری مشهد، پیوستن مشهد به جامعه ایمن یک سرمایه‌گذاری است، زیرا اگر جامعه ایمن نداشته باشیم، همه هزینه‌های صرف‌‌شده هدر می‌رود. طبق صحبت‌های این مقام مسئول، فرمانداری در حوزه ایمنی و بحران در ساختاری که تعریف شده است، مسئولیت دارد اما بیشترین زحمات را تاکنون مدیریت شهری و شورای پنجم با نگاه خوبشان و با استفاده از نیروهای خوب در حوزه ایمنی کشیده‌اند که شایسته تقدیر است.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی