کد خبر : 93052
/ 07:43

حمایت ایران از روند صلح در افغانستان

بهرام قاسمی ادامه داد:‌ روابط خوبی بین دو کشور ایران و افغانستان وجود دارد. ایران همواره بر علاقه‌مندی خود به ایجاد صلح و ثبات و امنیت در افغانستان تاکید کرده است

حمایت ایران از روند صلح در افغانستان

 

سخن‌گوی وزارت‌خارجه درباره اظهارنظر برخی مقامات افغانستانی درزمینه مذاکرات ایران با گروه طالبان و انتقادهایی که برخی از این افراد مطرح کرده‌اند، گفت: ما شاهد برخی گفتارها و همچنین چند صدای متفاوت در این باره بوده‌ایم.

بهرام قاسمی ادامه داد:‌ روابط خوبی بین دو کشور ایران و افغانستان وجود دارد. ایران همواره بر علاقه‌مندی خود به ایجاد صلح و ثبات و امنیت در افغانستان تاکید کرده است. ما قبل از انجام مذاکره با طالبان، دولت افغانستان را از این موضوع آگاه کردیم. بعد از مذاکره نیز در کابل در جریان گفت‌وگوهایی که با مقامات مختلف افغانستانی انجام دادیم، گزارش لازم از این مذاکرات را به آن‌ها ارائه کردیم. مقامات افغانستان از مواضع ما آگاه هستند. ما از روند صلح در افغانستان حمایت می‌کنیم و این یک موضوع مهم برای ماست.

وی بیان کرد: در مسیر مذاکرات افغان-افغان که باید در این مسیر انجام شود، حتما محوریت کار و اساس کار با دولت قانونی افغانستان است و ما هیچ اقدامی را بدون درنظر گرفتن محوریت دولت افغانستان نمی‌پذیریم. تصور ما این است که اگر این مذاکرات آغاز شود، مسیر مناسبی برای جلوگیری از تنش‌ها در این منطقه است. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی