کد خبر : 93105
/ 07:44

جهرمی با جنبه

توییت معماگونه وزیر ارتباطات سوژه شوخی مردم شد و باز نشان داد جهرمی با هر وزیر دیگری فرق دارد

جهرمی با جنبه

شهرآرا آنلاین - مریم شیعه‌زاده - هربار که محمدجواد آذری‌جهرمی روی خط برنامه حالا خورشید حاضر می‌شود، باید منتظر یک اتفاق جالب بود. دیروز هم شوخی‌های مردم با توییت وزیر جوان، حسابی سروصدا کرد و بازهم او را به صدر خبرها برد. فارغ از اینکه عملکردمحمدجواد آذری جهرمی تا امروز چقدر به کمک وزارت ارتباطات‌ و فناوری اطلاعات آمده، چیزی که شاهدش هستیم خبرسازی اوست و اینکه بارها سوژه داغ فضای مجازی شده است.

 

 ماجرای یک توییت

چند روز پیش آذری‌جهرمی در توییترش نوشته بود که خبر خوشی دارد و کاربران شوخ‌طبع و خوش‌ذوق توییتر، پاسخ‌های طنزشان را همان‌جا برای وزیر نوشتند و جهرمی روز بعد در برنامه حالا خورشید گفت که حسابی به شوخی توییتری‌ها خندیده است. بعد هم که رشیدپور از او پرسید بهترین شوخی چه بود، گفت یک نفر برایم نوشته بود «حامله‌ای؟» و این بهترینش بود. صداقت و شوخ‌طبعی جهرمی سوژه رسانه‌های مختلف شد و همه درباره این توییت و حاشیه‌هایش نوشتند. خبر خوب جهرمی اما با یک خبر بد همراه شد. قرار بود ماهواره پیام به فضا ارسال شود و در مدار قرار بگیرد که این اتفاق نیفتاد. ماهواره با موفقیت پرتاب شد اما به دلیل مشکلی که در سرعتش پیش آمده بود، نتوانست در مدار آرام بگیرد. با این‌که پرتاب ناموفق بود، آذری جهرمی از جنبه منفی خبر نترسید و به عنوان اولین نفر آن را با مردم در میان گذاشت. از ماجرای توییت جهرمی هم که بگذریم، این ماهواره کم خبرساز نشد و واکنش‌های زیادی از سراسر دنیا داشت. ماهواره‌ای که مأموریتش تصویربرداری از زمین بود و قرار بود به بررسی پوشش گیاهی، بهبود و پایش گرد و غبار، اراضی کشاورزی و... بپردازد.

 

وزیر همیشه در صحنه

بالاخره جوان‌ترین وزیر تاریخ جمهوری اسلامی است و همین موضوع باعث شده است تا امروز او را هرجایی ببینیم، که دیگر جوان‌ها به حضور در آن اشتیاق دارند. هرچند سیاست‌مداران زیادی در شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام و توییتر فعال‌اند اما هیچ‌کدام نتوانستند به محبوبیت جهرمی برسند و مثل او در برقراری ارتباط با مخاطب، خوب ظاهر شوند. بی‌تکلف حرف می‌زند و ساده می‌نویسد و از همه مهم‌تر اینکه مخاطبش «همه مردم» هستند. چه کسی که با او شوخی می‌کند و می‌خواهد سربه‌سرش بگذارد و چه کسی که منتقدش است و به او خرده می‌گیرد. می‌شود او را همیشه و همه‌جا دید، حالا می‌خواهد فضای مجازی باشد یا ورزشگاه فوتبال و روی خط برنامه زنده صدا و سیما. همین چند ماه پیش بود به دلیل اوضاع آشفته بازار موبایل، مغازه‌داران تهرانی دست به اعتصاب زدند و وزیر بدون تشریفات در جمعشان حاضر شد و حرف‌هایشان را شنید. کمی بعد هم فهرستی منتشر کرد و اسامی شرکت‌هایی را که با عرض دولتی واردات داشتند و به قیمت آزاد فروختند اعلام کرد و پیگیر ماجرا شد. این شفافیت دقیقا همان چیزی بود که مردم می‌خواستند. آخرین باری هم که ضمیمه طنز روزنامه قانون، در اعتراض به فیلترینگ با وزیر شوخی کرد و عکس او را در لباس جان اسنو و کاور سریال بازی تاج و تخت منتشر کرد، وزیر تصویر این ضمیمه را در توییترش قرار داد و هم از طرح خوبشان تشکر کرد و هم با دیالوگی از این سریال پاسخشان را داد. دیالوگی که می‌گفت: «وقتی یک نفر دیواری می‌سازد، نفر بعد می‌خواهد بداند پشت آن دیوار چه خبر است.» پاسخ هوشمندانه‌ای که هم خلاقیت وزیر را می‌رساند و هم همراهی او با سایر جوانانی که پای این سریال پرطرفدار می‌نشینند.

پس از اینکه کمپین «فرزندت کجاست» به راه افتاد و مسئولان یکی‌یکی پاسخ دادند هم، عکسی از فرزند چند ماهه‌اش منتشر کرد که مشغول کشیدن موهای وزیر است. پیش‌تر هم بارها و بارها در جمع خبرنگاران با آن‌ها شوخی کرد و خستگی را از تنشان درآورد. خلاصه که وزیر جوان ما انگار کارش را بلد است و خوب می‌داند که چطور باید حال خوب را به جامعه‌اش تزریق کند، هوای مردمش را داشته باشد و با زبان آن‌ها سخن بگوید.

 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی