کد خبر : 93110
/ 07:51

خدمات مخابراتی روی پیام‌رسان گپ

سیدمجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، به‌تازگی در توئیتر خود خبر از همکاری با پیام‌رسان «گپ» داده است

خدمات مخابراتی روی پیام‌رسان گپ

شهرآرا آنلاین - سیدمجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، به‌تازگی در توئیتر خود خبر از همکاری با پیام‌رسان «گپ» داده و اعلام کرد: «در راستای گسترش ارائه خدمات و همکاری با کسب و کارهای نوین، توافق‌نامه‌ای بین مخابرات ایران و پیام‌رسان گپ امضا شد و به‌زودی خدمات متنوع مخابراتی مانند پرداخت قبوض، ثبت‌نام و خدمات الکترونیک تلفن ثابت و خدمات ارزش‌افزوده بر بستر گپ فراهم می‌شود.»

بنا به گفته‌های مهدی انجیدنی، مدیرعامل پیام‌رسان گپ، این همکاری در دو لایه انجام خواهد شد. لایه اول مربوط به دسترسی مشترکان شرکت مخابرات به خدماتی مانند پرداخت قبوض، ثبت‌نام برای دریافت تلفن ثابت و دیگر خدمات الکترونیکی این‌چنینی خواهد بود و لایه دوم مربوط به برقراری یا دریافت تماس با تلفن ثابت از طریق این پیام‌رسان است.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده لایه اول خدمات الکترونیکی برای مشتریان شرکت مخابرات ایران تا حدود یک ماه دیگر اجرایی می‌شود، اما انجیدنی درباره لایه دوم خدمات گفت: «برقراری تماس بین تلفن ثابت و پیام‌رسان گپ نیازمند قانون‌گذاری است و مجوز باید از رگولاتوری دریافت شود و در حال برگزاری جلساتی با رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هستیم. پیش‌بینی ما این است که بتوانیم همه خدمات الکترونیکی و تماس بین خطوط ثابت و پیام‌رسان گپ را تا پیش از پایان سال به کاربران ارائه کنیم. به این شکل مشترکان تلفن ثابت مخابرات در تعطیلات نوروز و هنگام سفر می‌توانند تماس‌های خطوط ثابت خود را دریافت کرده یا با این خطوط تماس بگیرند.» 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی