کد خبر : 93153
/ 07:15
اظهارات آیت‌ا... علم‌الهدی در جمع مدیران رسانه درباره جنگ رسانه ا ی دشمن در چهلمین سال انقلاب

قرار نیست شکست بخوریم

فرارسیدن سالروز تأسیس بسیج رسانه بهانه‌ای شد که مدیران روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها به همراه جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه با نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد دیدار کنند.

قرار نیست شکست بخوریم

شهرآرا آنلاین - امیر‌علی قاسمی‌مقدم - سید احمد علم‌الهدی همان ابتدای سخنانش، اصحاب رسانه را به واسطه داشتن اطلاعات دقیق در حوزه‌های مختلف، بخشی از نخبگان جامعه برشمرد و این‌طور گفت: «طبیعی است که شما در بینش و اندیشه سیاسی و انقلابی و اجتماعی به هیچ وجه یک مقلد نیستید. بنده هم مطالبم را به عنوان بینش سیاسی مطرح نمی‌کنم که بخواهید آن را بپذیرید.»

وی در ادامه، به شرایط امروز انقلاب اسلامی و 2احتمالی که درباره آینده نظام وجود دارد، اشاره کرد و افزود: یک احتمال این است که نقطه کمال امروز، یک سکوی پرش برای انقلاب باشد تا بتواند اسلام را بر دنیا حاکم کند. احتمال دوم هم این است که خدای ناکرده عمر انقلاب در 40سالگی خود، به پایان برسد. وی ادامه داد: دشمن در تلاش است با ایجاد فتنه در سال‌98 و به ثمر رساندن نقشه شوم خود، چهل و یکمین سال را به نقطه پایان انقلاب اسلامی تبدیل کند و برای تحقق این مهم، جنگ رسانه‌ای را در کنار جنگ اقتصادی کلید زده است. عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تلاش یکی از دستگاه‌های امنیتی برای رفع مشکل گرانی گوشت در مشهد گفت: بررسی‌ها نشان می‌داد که قیمت گوشت زمانی که به دست مصرف‌کننده می‌رسد، حداکثر باید کیلویی 35هزار تومان باشد اما اکنون قیمت آن 85هزار تومان است. زمانی که بنا بود اقدامی برای رفع این مشکل انجام شود، برخی مانع شدند و می‌گفتند که تنظیم بازار وظیفه وزارت جهاد است.

آیت‌ا... علم‌الهدی بیان کرد: اصحاب رسانه باید برای پیروزی در جنگ رسانه‌ای با دشمن از همه امکانات و توان خود بهره‌گیری کنند. بنا نیست که در این جنگ شکست بخوریم زیرا در رأس انقلاب امام زمان(عج) قرار دارد و در هر زمان و مکانی، رهنمودهای ایشان کارگشاست. وی تأکید کرد: دشمن برای آنکه پشت نظام را خالی کند، به دنبال این است که تبار متدینان را از بین ببرد و سفره دین را از زیر پای مردم بکشد. برای تحقق این مهم هم از ظرفیت رسانه‌های خود بهره می‌گیرد.

خطیب جمعه مشهد با بیان اینکه باید جامعه شاد و مردم امیدوار باشند اما هیچ کدام نقطه کمال نیست، تأکید کرد: شادی مردم باید در سایه دین باشد نه در سایه بی‌دینی. اگر قرار باشد شادی را در قالب ولنگاری در عرصه رسانه دنبال کنیم، در حقیقت به پیاده نظام دشمن تبدیل شده‌ایم. وی گفت: امید مردم باید به خدا و دین باشد. اگر قرار باشد امید در مردم در سایه برخی تجمل‌پرستی‌ها و اشراف‌گرایی‌ها ایجاد شود، نتیجه‌ای جز تسلط دشمن بر جامعه نخواهد داشت و ما هم از پس چنین جامعه‌ای بر نخواهیم آمد. آیت‌ا... علم‌الهدی تأکید کرد: برخی از مسئولان می‌گفتند که نظام باید به گونه‌ای ساخته شود که ایران مرفه‌ترین کشور دنیا شود و مردم دنیا بگویند که اگر پیرو اسلام باشند، زندگی مرفه خواهند داشت. این تصور کاملا اشتباه است چرا که این نظام با حفظ اصول اساسی خود نمی‌تواند برای مردم زندگی اشرافی ایجاد کند.

وی گفت: اگر 10درصد جامعه در بستر اشرافی‌گری قرار گرفت، دشمن بر 90درصد جامعه که از اشرافی‌گری محروم است، مسلط می‌شود. مسیر مردم با زندگی اشرافی‌گری مسیر‌شان تغییر می‌کند.

 

نمی‌توان مشکلات خبرنگاران را جدای از کشور حل کرد

امام جمعه مشهد در بخش پایانی سخنان خود، به مشکلات خبرنگاران هم اشاره کرد و گفت: سال قبل این موضوع را پیگیری کردم. با اینکه عناصر انحرافی از روی شیطنت می‌گویند مشهد یک کشور جداگانه است اما مشهد هم یکی از شهرهای ایران و تابع قوانین ملی است و نمی‌توان مشکلات خبرنگاران را جدای از کشور حل کرد.

وی در واکنش به درخواست یکی از اصحاب رسانه برای تأکید بر پاسخ‌گویی مسئولان افزود: مسئولان اکنون دل‌خوشی از ما ندارند و برخی‌ها هم که به دیدار ما می‌آیند، تمایلی به رسانه‌ای شدن آن ندارند. حتی برخی از وزیران که به مشهد سفر می‌کنند، خبری هم از ما نمی‌گیرند. انگار که نمایندگی ولی‌فقیه در این استان خلق نشده است.

مدیرمسئول روزنامه شهرآرا هم در بخش دیگری از این دیدار، از حمایت‌ها و رهنمودهای آیت‌ا...علم‌الهدی در حوزه رسانه و مطبوعات قدردانی کرد و گفت: رسانه‌ها قطعا به دور از خطا نیستند اما راهنمایی‌های پدرانه و به دور از نگاه‌های سیاسی نماینده ولی‌فقیه، در پیشبرد امور رسانه‌ای نقش تأثیرگذاری دارد.

مجید خرمی در ادامه صحبت‌هایش گفت: در آستانه 40سالگی انقلاب اسلامی، باید زیر سایه جمهوری اسلامی کمی با یکدیگر مهربان‌تر باشیم. مگر می‌شود کسی در مشهدالرضا(ع) خدمت کند و عاشق علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) نباشد؟ یا کسی در مشهد حضور داشته باشد و تصور کند که زائران برای هدفی جز حرم رضوی به مشهد سفر می‌کنند. اگر غیر از این فکر کنیم، به خطا رفته‌ایم.

وی ادامه داد: اینکه برای کوبیدن یکدیگر و فریاد زدن بر سر دیگری بخواهیم از این دست مسائل، ابزاری برای خود درست کنیم، قطعا راه درست و صوابی در 40سالگی انقلاب اسلامی نیست.

وی تأکید کرد: در هر اقدام و فعالیتی خطا وجود دارد ولی باید کمی با یکدیگر صبورتر رفتار کنیم. اگر قرار باشد دعواهایمان را به کف خیابان یا رسانه‌ها بیاوریم، همیشه باید درحال دعوا کردن باشیم. عباس محمدیان، رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی هم در ابتدای این دیدار، با انتقاد از نگاه ابزاری برخی مسئولان به رسانه‌ها، با اشاره به برآورد فعالیت حدود 2400فعال رسانه‌ای در این استان گفت: خبرنگاران همواره مشکلات مردم را به گوش مسئولان می‌رسانند اما کسی نیست که دغدغه‌ها و مطالبات این قشر از جامعه را منعکس کند.

محمدسعید احدیان، مدیرمسئول روزنامه خراسان و مسئول قرارگاه رسانه‌ای استان هم در این دیدار گفت: قرارگاه رسانه‌ای انقلاب درباره 2موضوع 40سالگی انقلاب اسلامی و نگرانی از عملیات دشمن در سال‌98 برای سوار شدن بر نارضایتی اجتماعی، آماده عملیات است.

غلامرضا بنی‌اسدی، مشاور مدیرعامل مؤسسه فرهنگی شهرآرا هم در ادامه، به دوران دفاع مقدس گریزی زد و گفت: در جبهه همه ما با هر گرایش و تفکر سیاسی، پشت یک خاکریز بودیم و اگر کسی زخم برمی‌داشت، برای یکدیگر جان می‌دادیم. امروز هم باید همانند روزهای جنگ تحمیلی، در سنگر انقلاب اسلامی باشیم.

در این دیدار، افشین تحفه‌گر، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، صادق حاتمی معاون خبر صدا و سیمای خراسان رضوی و مجتبی محمودی، فعال رسانه‌ای به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی